Joey

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Joey/Grant (jap. ゴロウ Gorō )
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Młodzieniec (jap. たんパンこぞう Shorts Youngster)

JoeyOpis: Joey jest młodszym asystentem Profesora Elma oraz „chłopcem na posyłki”. Jego partnerem jest Rattata.
Po raz pierwszy pokazał się w serii G/S/C, gdzie Murkrow ukradł mu torbę z pokeballami, z kolei Gold pomylił Joego z włamywaczem i zaatakował jego pokemona. Po wyjaśnieniu sytuacji Gold odzyskał torbę skradzioną przez mrocznego pokemona ptaka.

Po incydencie z Murkrowem Gold postanowił przyłączyć się do Joey’go w jego misji. W mieście New Bark chłopiec był świadkiem kradzieży plecaka Golda, gdy ten zajmował się zdemaskowaniem łowcy ptaków.
Gdy Joey dotarł do laboratorium, podczas włamania, pośliznął się i stracił przytomność, dlatego nie widział twarzy złodzieja Totodile’a oraz samej walki Silvera z Goldem.
Joey towarzyszył Goldowi i jako jedyny dowiedział się, że chłopak oszukał policję i sporządził fałszywy portret pamięciowy Silvera. Podczas nocowania w lesie chłopcy napotkali na profesora Oaka. Joey towarzyszył przy konfrontacji słownej między Goldem, który chciał zdobyć pokedex, a profesorem Oakiem. Joey2
Podczas wytężonego treningu Golda osunęła się ziemia, przez co Rattata wpadła do wody. Trener jednak uratował pokemona Joego. Poprzez heroiczny czyn Gold mógł dostać pokedex od profesora.

Po tym jak Gold odzyskał plecak ze wszystkimi pokeballami kazał Joemu odnieść go do swojej mamy (wyczyn ten był bardzo stresujący dla samego chłopca), podczas gdy sam trener wyruszył w dalszą podróż.

W dalszej historii Joey był pokazywany w tle podczas asystowania profesorowi Elmowi. Podczas ataku Zamaskowanego Mężczyzny chłopak próbował wyregulować radio i złapał nadawanie Golda o tym, co się dzieje na stadionie.

Pokemony, które posiada:
4
Imię: –
Gatunek: Rattata
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Jest towarzyszem Joego. Został zaatakowany przez Aipoma Golda, gdy chłopiec został pomylony ze złodziejem anteny.

Share

Translate »