Jasmine

Wstępne informacjeOpisPokemony

jasmine2

Imię: Jasmine (jap. ミカンMikan )
Tytuł: Liderka Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Olivine
Zawód: Latarnik
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Minerału (Mineral badge)
Ekspert w typie: Stalowy

jasmine1Jasmine po raz pierwszy pojawiła się, gdy była w drodze do Domu Opieki, by móc zobaczyć stan jaja, które należało do jej dwóch Togeticków. Chciała też odwiedzić starszą parę, ponieważ była ich dobrą znajomą. Dalszą podróż przeszkodziło jej trzęsienie ziemi, które spowodowało zawalenie się wieży, w której się znajdowała. Została uratowana przez Silvera i Golda.jasmine2
Kiedy się ocknęła znajdowała się w namiocie dla poszkodowanych (ratownicy uznali, że uratował ją jej Ampharosh).
Podczas turnieju Ligi Pokemon walczyła przeciwko Brockowi. Rozpoczęła swoją walkę w wyjątkowy sposób – pokazując wszystkie pokemony, które posiadła. W walce użyła nidawno wyewoluowanego Steelixa. Bojąc się reakcji publiczności postanowiła go ”przebrać” za Onixa obkładając ciało pokemona kamienną skorupą. Gdy Jamsine wygrała z Brockiem prawda wyszła na jaw. Wcześniej nie można było sklasyfikować typu liderki, jednak gdy do jej zespołu doszedł trzeci metalowy pokemon można było określić profesje Jasminy jako liderkę stalowych pokemonów

Dziewczyna pomagała przy unieszkodliwieniu członków Zamaskowanego Mężczyzny.

W serii Diamond/PearlJasmine została pokazana w tle, wraz z Fantiną podczas konkursu w mieście Hearthome.

Pokemony, które posiada:
togetic
Imię:
Gatunek: Togetic (dwa)
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec i Samica

Opis: Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Gligar’. Podczas pobytu w Domu Opieki stworzyły jajo, z którego później wykluł się Togetaro. Zaprezentowały się przed walką z Brockiem, podczas zawodów Ligi Pokemon.

steelix
Imię:
Gatunek: Steelix
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Kabutops”. Został wystawiony do walki przeciwko Brockowi. Obawą Jasminy było to, że wszyscy wystraszą się dopiero wyewoluowanego Steelixa, dlatego postanowiła ”przebrać” go za Onixa. Gdy jednak wszyscy odkryli prawdę, profesor Oak zaliczył stworka jako nowo odkryty gatunek. Jego najsilniejszym atakiem jest „chrupanie”.

magneton
Imię:
Gatunek: Magneton (dwa)
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Kabutops”. Pokemony te towarzyszyły Jasmine podczas trzęsienia ziemi. Zostały również pokazane podczas Ligi Pokemon.

amparosh
Imię: Amphy
Gatunek: Ampharosh
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Ampharosh”. Jest ulubieńcem Jasminy. Towarzyszył jej podczas trzęsienia ziemi. Wtedy pomógł Goldowi i Silverowi podczas ratowania nieprzytomnej liderki. Walczył z Kabutopsem Brocka podczas Ligi Pokemon’.

Share

Translate »