Iris

Wstępne informacjeOpisPokemony

IrisImię: Iris (jap. アイリス Iris)
Płeć: Kobieta
Ekspert w typie: Smoczym
Liderka sali w mieście: Oplecuid
Odznaka: Legendy (Legend Badge)

Iris w serii BW nie jest liderką sali gimnastycznej, a jedynie uczennicą Draydena – lidera Opelucid. Prawdopodobnie jej domem rodzinnym jest miasto Blackthorn, a dokładniej Wioska Smoków. Tam uczyła się jak zostać mistrzem smoków. Ku rozczarowaniu Iris, Starsza Smoczego Klanu przydzieliła dziewczynkę do Draydena, który zabrał ją do Unovy, by tam uczynić z niej swoją uczennicę. Na miejscu dziewczynka została przedstawiona Alderowi. Przywiązała się do obydwóch mężczyzn do tego stopnia, że zaczęła nazywać ich dziadkami.

Iris po raz pierwszy pojawiła się w mieście Castelia. Tam miała poinformować Burgha o przybyciu wyzywającego do jego sali. Została jednak zignorowana, ponieważ mężczyzna chciał przedstawić jej swoją sztukę współczesną, której dziewczyna nie bardzo rozumiałą. Stwierdziła również, że poprzednie dzieła były lepsze, co wprawiło artystę w mizerny nastrój. By pocieszyć mężczyznę, dziewczyna skomplementowała miodowy zapach mężczyzny.

Po walce Blacka z Burghiem Iris przyszła do sali, niosąc ze sobą nieprzytomną Biankę. Wyjaśniła, że dziewczyna została zaatakowana, a jej pokemon skradziony. Uczestniczyła w odbiciu pokemona od złej organizacji Plasma.

Później na moście Tubeline Iris ponownie spotkała się z Blackiem, który trenował z Brycenem. Tam przyznała się chłopakowi, że Drayden jest jej mistrzem i przygotowuje ją do bycia oficjalnym ekspertem od smoczych pokemonów. Black jednak nie chciał uwierzyć w słowa dziewczyny. By udowodnić swoją prawdomówność wyzwała na pojedynek Draydena, z którym z łatwością przegrała.

Później Drayden zostawił Iris wraz z Blackiem na czas jego szkolenia. Po walce o odznakę z Brycenem, Iris z przykrością poinformowała chłopaka, że termin rozpoczęcia ligi Pokemon został przesunięty z trzech miesięcy do jednego tygodnia.

Podczas Ligi Pokemon Iris pojawiła się jako jeden z zawodników, którym udało się przejść do ćwierćfinałów. Wtedy przyznała się Blackowi, że zdobyła wszystkie odznaki na długo przed Blackiem. W ćwierćfinałach musiała zmierzyć się z Grayem. Jego porażka pozwoliła Iris na przejście do półfinałów, a tym samym na walkę z Blackiem. Podczas starcia przyznała się chłopakowi, że chce pokonać osobiście N’a, by móc zemścić się na zranionej dumie Aldera, którego antagonista wcześniej pokonał. Mimo swojej siły, Iris przegrała z Blackiem.

Podczas najazdu Zespołu Plasma na zawody Ligi Pokemon, Iris pomagała w ewakuacji widzów.

W serii BW2 Iris została liderką miasta Oplecuid. W ten sposób Drayden mógł skupić się na rozwiązywaniu problemów, które powstały po Lidze Pokemon.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Haxorus
Typ: Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Haxorus po raz pierwszy pokazał się u boku swojej trenerki jako Fraxure. Używała go do transportu drogą lądową. Walczył z Druddigonem Draydena, jednak z łatwością został pokonany. Podczas Ligi Pokémon został wystawiony do walki z Cryagonalem Greya i wygrał. W kolejnej rundzie zmierzył się z Brave Blacka. W czasie tej bitwy ewoluował w Haxorusa. Został pokonany przez superefektywny lodowy promień Carracosty.


Imię:
Gatunek: Druddigon
Typ: Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Druddigon został wystawiony do walki podczas Ligi Pokémon z Tulą Blacka. Później został zamieniony na Haxorusa. Później walczył z Zespołem Plasma, który zaatakował zawody.


Imię:
Gatunek: Lapras
Typ: Wodny/Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Lapras został użyty do walki przeciwko Draydenowi w mieście Blackthorn. Walczyłz Druddigonem, jednak został pokonany.

Share
Translate »