Illima

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Illima (jap. イリマ Ilima)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Hau’oli
Tytuł: Kapitan prób
Specjalizuje się w typie: Normalnym

Ilima po raz pierwszy pojawił się w serii Pokemon Special Sun/Moon. Na początku został wspomniany przez Mallow. Dziewczyna pomyślała, by zadzwonić do chłopaka (i Aceroli), by pomógł w nalocie na bazę Zespołu Skull.

Osobiście pojawił się dwa rozdziały później, w Szkole Trenerów na wyspie Melemele. Tam telefonicznie zgodził się pomóc Mallow i obiecał, że jak najszybciej dołączy do reszty. Po skończeniu rozmowy chłopak spotkał się z Hau.

Po podsłuchaniu rozmowy telefonicznej, Hau poprosił Ilimę, by zabrał go ze sobą na rozmowę między kapitanami a zespołem Skull. Chłopak przyznał się, że o całą sprawę martwi się jego dziadek – Hala. Powodem był założyciel bandy, który niegdyś trenował pod skrzydłami kahuny. Hala miał poczucie winy, że nie potrafił nauczyć chłopaka niczego, oprócz dążenia do bycia najlepszym. Hau jednak twierdził, że więź z pokemonami nie polega tylko na walkach i byciu najlepszym, dlatego chciał porozmawiać o tym z członkami Zespołu Skull w imię jego dziadka. Po tych słowach Ilima zaakceptował prośbę.

Później chłopak spotkał się z pozostałymi Kapitanami w mieście Po. Tam spotkali się z Guzmą, który „przywitał ich” stadem Ultra Bestii.

W mieście Po uczestniczył w walce przeciwko Ultra Bestiom, które zostały wypuszczone przez Guzmę.
Pół roku później kapitan ten został pokazany podczas treningu na Wyspie Exeggutorów.

Podczas spotkania Kahun i Kapitanów Kiawe odzyskał swój Z-pierścień. Sophocles zaś wytłumaczył ich misję walki z Ultra Bestiami i eskorty ludzi, którzy wypadli przez Ultra Tunel. W tym celu polecieli wybudowanym przez Molayne statkiem powietrznym w kształcie Vikavolta. Podczas lotu zostali zaatakowani przez pracowników Fundacji Aether i ich Ultra Bestie.

W rozdziale SM34 wszyscy kapitanowie i Kahuny połączyli siły z Tapu w celu sprawnego pokonania Ultra Bestii.

Po złapaniu Necrozmy przez Ultra Zwiadowców wrócił do swoich obowiązków.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Alolańska Rattata
Typ: Mroczny/Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Alolańska Rattata został pokazany u boku swojego trenera w Szkole Trenerów wyspy Melemele. Później został użyty do walki przeciwko Guzzlordowi w mieście Po, jednak został pokonany.


Imię:
Gatunek: Yungoos
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Yungoos był pokazany u boku swojego trenera w Szkole Trenerów wyspy Melemele. Później został użyty do walki przeciwko Guzzlordowi w mieście Po, jednak został pokonany.


Imię:
Gatunek: Gumshoos
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Został wystawiony do walki przeciwko Ultra Bestią. Dzięki użytego Z-ataku pokonał Nigilego.

Share

Translate »