Hugh

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

hughImię: Hugh (jap. ヒュウ Hue)
Miasto Rodzinne: Aspertia
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Rywal
Więzy rodzinne: Siostra

  Hugh pierwszy raz pojawił się w pierwszym rozdziale tomu „BW2”. Lack-two i Leo byli spóźnieni na lekcje w nowej szkole trenerskiej, czego Hugh nie chciał tolerować. Lack-two chciał w ramach rekompensaty zapoznać drugiego trenera z jakąś dziewczyną, jednak ten zwrócił na nich uwagę nowego nauczyciela; Cherena. Gdy nauczyciel wyprosił całą trójkę na korytarz, Hugh był wściekły, ponieważ on nic nie zawinił, a dostał karę. Dużo bardziej wolał podnosić swoje umiejętności trenerskie, niż siedzieć i rozmawiać z dwójką rówieśników na korytarzu. Chłopak próbował zachęcić Lack-two oraz Leo do rywalizacji, jednak skończyło się to na uciszeniu przez Snivy nauczyciela. Akurat wtedy do klasy weszła nowa uczennica; Whi-two. Jeden z jego kolegów mówił o znaku zodiaku, kolejny o jego szansach na umówienie się z nią, a on sam twierdził, że to jej Foongus jest najważniejszy. Nauczyciel nagle zaproponował zajęcia praktyczne w walce pokemonów. Na to chłopak się ucieszył. Po odbyciu paru walk nadszedł czas na finał. Trener Trapincha był zdenerwowany, że dał się pokonać Dewottowi jego „rywala”, co okazał, krzycząc na niego. Był mocno zdziwiony, gdy dowiedział się, że Leo poznał sławny duet naukowców Juniper.

Gdy nadszedł czas na zajęcia dodatkowe w szkole trenerskiej, Hugh był zdziwiony, a niemal wkurzony, że dziewczyny z jego klasy myślały jedynie o zakupach, podczas gdy były w klasie trenerskiej. Uważał, że powinny skupić się na walkach i staniu się silniejszymi tak jak on. Gdy dowiedział się, że jadą do studia filmowego PokeStar, był niemal załamany i zastanawiał się, czemu ma służyć taka lekcja. Przed rozpoczęciem kręcenia sceny z udziałem Whi-two, chłopak zadał to pytanie Cherenowi. Nauczyciel odpowiedział, że są tutaj głównie po to, żeby obserwować umiejętności Brycena. Był liderem sali, a także aktorem, co stworzyło okazję, by popodziwiać jego umiejętności. Gdy Lack uratował Whi, był pod wrażeniem jego umiejętności. Gdy już ruszyli w drogę powrotną, był zażenowany używaniem PokeDexu do podrywu przez swojego kolegę.

Gdy już wrócili przed szkołę, Cheren wydał polecenie, by wszyscy się rozeszli. Hugh jednak wziął to za bardzo do serca i zaczął krzyczeć na dziewczyny rozmawiające o festiwalu kulturowym. Jedna dziewczyna powiedziała, że współczuje jego siostrze takiego brata. Chłopak nie wytrzymał i kazał zaatakować swojej Vibravie „Bombą Dźwięku”. Leo przerwał jego atak, jednak dziewczyny wyzywały go. Hugh chwilę po tym znalazł an ziemi wisiorek, który podniósł. Ku swojemu zdziwieniu znalazł w nim kartę pamięci, którą postanowił sprawdzić, by oddać.

Następnym razem, gdy go widzieliśmy, ten rozmawiał ze swoim współlokatorem o swojej siostrze. Nie chcąc dalej drążyć tematu, Hugh skończył go. Trener postanowił sprawdzić, do kogo należała znaleziona wcześniej karta pamięci i odtworzył ją na swoim laptopie. Gdy to zrobił, znalazł listę Zespołu Plasma z wyzwolonymi pokemonami. Mimowolnie, przyszły do niego wspomnienia o spotkaniu tego zespołu. Wszystko się zaczęło w pracowni jego dziadka – malarza. Wnuczek dostał pozwolenie na wzięcie Purrloina, Pidova oraz Tynama. Młody chłopak postanowił dać siostrze Purrloina, ponieważ ta lubiła jego kolor. Malarz nie zdążył ostrzec chłopaka przed tym pokemonem, co zakończyło się podrapaniem twarzy Hugha oraz zabraniem jego torby. Fioletowy kot uciekł z pracowni dziadka, przez co młody trener musiał go gonić. Dotarł do opuszczonej sali lidera w jego mieście. Dziadek dogonił go i pomógł złapać Purrloina, przy okazji wyjaśniając, że sala jest długo opuszczona. Następnego dnia jego siostra miała urodziny, więc jako dobry starszy brat, chłopak dał swojej siostrze Purrloina z kokardką na głowie. Dziewczynka byłą bardzo zadowolona z prezentu brata. Po nauce głaskania pokemona Hugh wyciągnął swoją siostrę, by stoczyć walkę pokemonów. Zaczęli walczyć z Trapinchem, jednak niedługo po tym przyszli do nich dziwni ludzie. Należeli do Zespołu Plasma. Zaczęli mówić o uwolnieniu pokemonów, a młodzi trenerzy nie mogli uciec. Chłopak dzięki kradzieży kota dowiedział się, do jakiej organizacji należeli, jednak chwilę potem siostrze Hugha odebrano jej pokemona. Zostawiając Trapincha, ludzie uciekli z Purrloinem. Od tamtego czasu chłopak obwiniał się za utratę pokemona i obiecał, że pokona Zespół Plasma. Chłopak pobladł na twarzy, gdy przyjaciel spytał się, co tam znalazł. Skrzyczał go i obiecał sobie, że dowie się, która dziewczyna z ich szkoły należy do złego zespołu.

Później chłopak wziął udział w Festiwalu Chórów, będąc członkiem drużyny Jiglyppufów. Mając świadomość, że na trybunach siedzi jego siostra, chłopak postarał się ze śpiewaniem. Po wygranej jego klasa dostała propozycję od Roxie, by pojawili się w mieście Castelia na najważniejszym konkursie chórów w Unovie.

Podczas podróży do miasta Castelia Hugh odkrył, że jego siostra wkradła się na pokład, dlatego poprosił Leo, który przez przypadek wpadł na dziewczynę, by nikomu nie mówił o pasażerce na gapę.

Gdy na miejscu okazało się, że główny zarządca chórów został zaatakowany i okradziony przez członków zespołu plasma, Hugh postanowił ruszyć za złodziejami, zostawiając siostrę pod opiekę Leo. Trop zaprowadził go oraz towarzyszy do kanałów Castelia. Tam odnaleźli członków złej organizacji, mnichów i ich Muki. Hugh widząc swoich znienawidzonych wrogów, postanowił jak najszybciej zaatakować bombą dźwiękową Vibravy, nie czekając na plan ze strony swoich towarzyszy. Atak spowodował, że wszyscy zostali rozdzieleni. W tym zamieszaniu Hugh spotkał Croagunka Lookera. Detektyw za pomocą głośnika zapytał się Hugha co dokładnie wie o organizacji Plasma. Hugh, wierząc że ma do czynienia z gadającym pokemonem, stwierdził, że nie można mu ufać i uciekł stworkowi.

Po opuszczeniu kanałów chłopak spotkał się ze swoją klasą. Tam ogłosił, że w grupie znajduje się szpieg – dziewczyna, która jest Członkiem Zespołu Plasma. Na te oskarżenia koleżanki klasy zareagowały negatywnie i stwierdziły, że chłopak powinien zostać za to wyrzucony z klasy. Chłopak jednak przyznał, że sam odchodzi, ponieważ chce kontynuować pościg za członkami zespołu Plasma. Gdy jednak został zatrzymany przez Whi-two, chłopak uświadomił sobie, że to ona jest członkiem organizacji. Gdy dziewczyna uśpiła wszystkich uczniów (z wyjątkiem Hugha), chłopak zgodził się na oddanie jej wisiora pod warunkiem, jeżeli zabierze go do kryjówki organizacji. Dziewczyna nie była pewna swoich czynów, ponieważ jedyną kryjówką, jaką znała był Dom Pokemonów, do którego lądowały „wyzwolone” pokemony. Gdy obydwoje mieli ruszyć na horyzoncie, pojawiła się Fregata Zespołu Plasma, która zaczęła zamrażać miasto oraz mieszkańców. Hugh, próbując ratując dziewczynę sam od upadku stracił przytomność.

Rood przyniósł ze sobą nieprzytomnego Hugha do szkoły trenerów, w mieście Aspertia. Gdy chłopak obudził się, bez wahania zaatakował Mnicha. Człowiek jednak próbował wytłumaczyć zaistniałą sytuację (na temat rozłamu w organizacji Plasma) oraz wyznał, że wie, gdzie znajduje się Purrloin – niegdyś należący do siostry chłopca. Podczas tej krótkiej rozmowy do budynku wtargnęli członkowie złego odłamu zespołu Plasma. Hugh postanowił zaufać mężczyźnie – oddał Roodowi klucz do swojego pokoju, by ten odnalazł w nim chip, który miał dezaktywować Maszynę Corlessa. Sam został w klasie, by powstrzymać wrogów. Rood przed wyjściem obiecał, że odnajdzie Purrloina, który na chwilę obecną znajdował się u „pewnej osoby”.

Chłopak toczył walkę z członkami Zespołu Plasma, dopóki Rood nie odnalazł karty Pamięci. Potem wspólnie wycofali się do kryjówki pierwszej frakcji zespołu, by tam dokończyć urządzenie, które miało dezaktywować Maszynę Colressa.

Jakiś czas później Hughowi udało dostać się na fregatę zespołu Plasma. Tam spotkał Whi-two, którą przeprosił za wszelkie nieporozumienia. Razem uwolnili N’a, od którego Hugh chciał się dowiedzieć gdzie obecnie znajduje się Purrloin jego siostry. Po otrzymanej obietnicy zwrotu pokemona ruszyli na walkę z Ghetsisem.

Na statku podczas walki z członkami Zespołu Plasma Hugh w dwóch osobach rozpoznał złodziei, którzy bezpośrednio przyczynili się do kradzieży Purrloina jego siostry, więc postanowił się oddzielić od pozostałych. Do chłopaka dołączył Foongy, który kazał N’owi zaopiekować się Whi-two podczas jego nieobecności.

W rozdziale 548 Hugh pokonał członków Zespołu Plasma, którzy bezpośrednio przyczynili się do krzywdy jego siostry. Gdy przeciwniczka wysłała do walki Sniviego, który odmówił zaatakowania chłopca, obydwoje postanowili ogłosić swoją porażkę.
Wewnątrz fregaty nastąpiła eksplozja, która zraniła pokemony Hugha. W zamieszaniu odnalazł Whi-two i nieprzytomnego N’a. Gdy statek miał się zderzyć z zamkiem zespołu Plasma Hugh, jak i reszta bohaterów ewakuowała się. Przy budynku spotkał pozostałych trenerów – w tym Lacka-two i Leo. Chwilę potem White, Black, Blake/Lack, Whitley/Whi-two, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów i wspólnie ugasili pożar wywołany zderzeniem fregaty z zamkiem.
Po zażegnaniu kryzysu chłopak spotkał się z siostrą, której N zwrócił jej Purrloina.

W epilogu okazało się, że po pokonaniu zespołu Plasma chłopak rzucił szkołę. Na to zgodzić się nie mogli jego przyjaciele, którzy siłą zaciągnęli go do szkoły. Tam został przeproszony przez Mayę, Yuki i Yuko za to, że go źle traktowały, ponieważ nie rozumiały jego sytuacji. On także przeprosił i jeszcze tego samego dnia wrócił do szkoły.

Jakiś czas później uczestniczył w ceremonii zakończenia roku szkolnego.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Vibrava
Typ: Ziemny/Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Vibrava był pokazany u boku swojego trenera jako Trapinch. Chłopak użył go do walki z Purrloinem swojej siostry. Tuż po tym musiał zmierzyć się z członkami Zespołu Plasma, jednak został pokonany. Parę lat później, w szkole trenerów miasta Aspertia, został wystawiony do walki z Deino Leo, którą wygrał. Przegrał jednak starcie z Dewottem Blake’a. Później, jako Vibrava, na rozkaz Hugha użył piaskowej zamieci na koleżankach ze szkoły, które nie chciały się rozejść po wycieczce.
Uczestniczył w walce przeciwko członkom Zespołu Plasma w Szkole Aspertia.

W rozdziale 547 pomógł w pokonaniu pokemonów członków Zespołu Plasma, znajdujących się w statku.


Imię: –
Gatunek: Eelektross
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hugh dostał tego pokemona od dziadka jak był jeszcze Tynamo. Został użyty do zaatakowania Rooda i jego Chanledure. Po chwili walczył z pokemonami Zespołu Plasma w Szkole Trenerów miasta Aspertia.


Imię: –
Gatunek: Pidove
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hugh dostał tego pokemona od swojego dziadka. Walczył z pokemonami Zespołu Plasma w Szkole Trenerów miasta Aspertia.


Imię:
Gatunek: Snivy
Typ: Roślinny
Płeć: ???

Opis: Watchog został użyty przez podwładnych Gorma do zaatakowania Munny Blacka. Gdy pokemon został pokonany, został opuszczony przez członków Zespołu Plasma. Później został przygarnięty przez Fennel i Amanitę.

Chwilowy partner:

Imię: Foongy
Gatunek: Foongus
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Foongus, należący do Whi-two/Whitley, postanowił dołączyć na jakiś czas do Hugha, gdy ten na fregacie Zespołu Plasma odnalazł złodziei Purrloina jego siostry.

Oddane:

Imię:
Gatunek: Purrloin
Typ: Mroczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Purrloin był prezentem urodzinowym dla siostry Hugha. Jednak tego samego dnia Pokémon został odebrany dziewczynce przez zespół Plasma.

Share

Translate »