Hop

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię:  Hop(jap. ホップ Hop)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Rywal
Rodzina: Leon (brat)

Opis:Hop zadebiutował w rozdziale SwSh06, gdy w towarzystwie Bede i Marnie spotkali Sworda i Shield. Wspólnie musieli pokonać przeszkodę w postaci wielkiego głazu, który zablokował przejście do miasta Turrfield – miejsca, w którym mieli stoczyć walkę z liderem. Wspólnymi siłami przeszkoda została usunięta a trener, wraz z pozostałymi ruszyli na stadion.
W SwSh07 siedział na trybunach podczas walki Sworda i Mila – pierwszego lidera. Kibicował chłopakowi, ponieważ wiedział, że zarekomendował go jego brat. Później sam też wygrał walkę z liderem.

W SwSh10 Shield wykorzystała okazję i w wywiadzie opowiedziała o swoich zaginionych pokemonach. Informacja dotarła do Hopa, który zauważył Arrokudę, którego zawołał po imieniu (Kilo) a ten zareagował. Mając podejrzenia, że jest to pokemon należący do Shield odnalazł dziewczynę i zaprowadził ją na miejsce. Obydwoje znaleźli pokemona w chwili połknięcia go przez Cramoranta. Łącząc siły Kilo został uwolniony z brzucha ptaka, którego potem złapał Hop. W trakcie rozmowy przed pożegnaniem Shield przyznała, że wie, iż Hop jest bratem Leona.
Później Hop stoczył walkę z Opal – wygrał a także (w przeciwieństwie do Sworda) uzyskał uznanie liderki.

Po wygraniu z liderką Melony, na prośbę Marnie przyłączył się do niej w drodze do miasta Spikemouth. Po drodze stoczyli rozmowę na temat ciężaru bycia młodszym rodzeństwem sławnych osób. Hop przyznał wtedy, że nie chciał rekomendacji Leona, by nie być dla niego obciążeniem.

W SwSh24 Hop wraz z Marnie napotkał na Piersa, walczącego ze Sordwardem i Shielbertem – porywaczami pokemonów Shield. Po poddanej walce braci Hop dowiedział się, że prezes Rose mógł być zamieszane w sprawę z braćmi i zaistniało podejrzenie, że mężczyzna może chcieć zaszkodzić regionowi Galar. W tym celu zostali zwołani wszyscy liderzy tego regionu, by razem ruszyć do Hammerlocke aby osobiście dowiedzieć się od mężczyzny co planuje. Międzyczasie rozpoczął się najmroczniejszy dzień, w którym pojawił się Eternatus a pokemony w całym galarze zaczęły losowo gigantamaxować. Gdy wszyscy dostali się do siedziby Macro Cosmosu, dowiedzieli się, że Rose nie ma zamiaru zaszkodzić krainie a jej pomóc.
Po nieudanej walce Shelberta i Swordwarda w walce z Eternatusem, prezes postanowił sam zawalczyć z legendarnym smokiem, czego bohaterowie byli świadkami. Po przegranej prezesa na miejscu pojawiły się legendarne pokemony – Zacian i Zamazenta.

Shield i Sonia zgodnie stwierdziły, by oddać zardzewiałą tarczę i zardzewiały miecz do Zaciana i Zamazenty. Sword jednak nie godził się na to tak bardo, że desperacko złapał się przedmiotów. Szaleństwo chłopaka zostało spowodowane zbyt długą stycznością z trucizną smoczego pokemona. W ten sposób został złapany przez Eternatusa. Sword zniknął w blasku światła wraz z legendarnymi pokemonami.

W SwSh30 Marvin pokazał nagranie na którym widać, że Sword został przeteleportowany przez Abrę. Hop wraz z Marvinem, Shield, Bede i Marnie zostali wysłani przez Oleanę na Wyspę Zbroi i Koronę Tundry, by odnaleźć Sworda.

Podczas przedłużającej się podróży Hop, Marnie i Bede poznali Peonię. Dziewczyna wciągnęła wszystkich w sytuację rodzinną – uciekała przed swoim ojcem, Peonym, który nie dawał jej przestrzeni życiowej. Z początku bohaterowie pomogli dziewczynie, gdy jednak Bede zauważył, że Peony jest podobny do prezesa Rose, postanowił wydać dziewczynę jej ojcu.
Cała piątka ponownie spotkała się na stacji Koronnej Tundry. Tam Marnie zaproponowała walkę 1 na 1 z Peonym a ceną miała być wolność Peonii. Mimo trudności podczas bitwy Marnie wygrała dzięki ewolucji jej Morgrema w Grimmsnarla.

W SwSh Bede, Marnie i Hop dotarli do Wzgórza Dyna Drzewa. Tam spotkali Galarskiego Articuno, Zapdosa i Moltresa. Gdy wykryli w okolicy ślady zardzewiałych przedmiotów, postanowili się rozdzielić. Hop poszedł do Moltresa, Marnie Zapdosa z Bede Articuno.
W SwSh37 Hop został uprowadzony przez ognistego ptaka, który zaniósł go w miejsce zardzewiałej tarczy, oraz pobytu Sworda i Shield.

Po uporaniu się z Moltresem, Hop i bohaterowie pomogli Calyrexowi w odzyskaniu jego mocy. W ramach wdzięczności pokemon pomógł w odnalezieniu Zardzewiałego Miecza.
Mając komplet przedmiotów Hop i reszta mogli wrócić do regionu Galar. Tam Zacian i Zamazenta, dzięki odzyskanym narzędziom, mogli osiągnąć swoje prawdzie formy. Zanim jednak podjęli się walki ze swoim nemezis, najpierw musieli stoczyć walkę z trzema gigantamaxowanymi pokemonami, które zostały wystawione przez szlachciców żądających wypuszczenia Sordwarda i Shielberta z więzienia. Sword, Shield i Hop, Gigantamaxowali swoje pokemony, przez co pomogli w pokonaniu przeciwnika. Bede i jego Gigantamaxowana Hatterene mogli wskazać pozycję Eternatusa. Zacian i Zamazenta połączyli swoje siły, aby szybko wykończyć Gigantycznego Pokémona, kładąc kres Najmroczniejszemu Dniu.

Parę miesięcy później Wyzwanie Liderskie zostało wznowione. Hop dostał się do półfinałów w Pucharze Mistrzostw. Tam walkę stoczył z Marnie.

Pokemony, które posiada:

Imię: –
Gatunek: Corviknight
Typ: Latający/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Corvisquire zadebiutował w rozdziale SwSh06. Został użyty z innymi pokemonami do zniszczenia głazu, zawadzającego wejście do tunelu. Ewoluował w Corviknighta podczas treningu na Wyspie Zbroi.

Imię: –
Gatunek: Cramorant
Typ: Latający/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Cramorant zadebiutował w SwSh11, gdy połknął Arrokudę Shield. Został złapany przez Hopa, od razu po wydobyciu ryby z jego brzucha.
Potem został wystawiony do walki przeciwko Kabu.

Imię: –
Gatunek: Pinchurin
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pincurchin został wystawiony do walki przeciwko dzikiemu Cramorantowi, w celu wydobycia z brzucha ptaka Arrokudy.

Imię:
Gatunek: Snorlax
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Snorlax został wystawiony do walki przeciwko Cramorantowi. Miał posłużyć jako poduszka powietrzna dla połkniętych a potem wystrzelonych przez Cramoranta pokemonów (Arrokudy i Pikachu).

W rozdziale SwSh28, został wystawiony do walki przeciwko Eternatusowi.

Imię:
Gatunek: Dubwool
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Jako Wooloo został pokazany w SwSh przez Hopa. Nie został jednak wypuszczony z pokeballa.Ewoluował w Dubwolla do rozdzału SwSh21. Pokemon towarzyszył Hopowi i Marnie w podróży do miasta Spikemouth.

W rozdziale kończącym serię Sw/Sh Dubwool został wystawiony przeciwko Grimsnalowi Marnie podczas półfinałów o Puchar Mistrzostw.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Wooloo
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:Wooloo ewoluował w Dubwoola.

Imię: –
Gatunek: Corvisquire
Typ: Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Corvisquire ewoluował w Corviknighta.

Imię: Namida/Sniffler
Gatunek: Inteleon
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Został pożyczony Hopowi. Pomógł w walce z Gigantamaxowanymi pokemonami podczas drugiego Najmroczniejszego Dnia.

Share

Translate »