Hala

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Hala (jap. ハラ Hala)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Iki
Tytuł: Kahuna, członek Elitarnej Czwórki
Specjalizuje się w typie: Walczącym

Hala zadebiutował w serii SM. Po raz pierwszy pojawił się na zebraniu Kahun wraz z Olivią i Nanu w ogrodzie Malie. Tam rozmawiali na temat poczynań wściekłych Tapu i próbowali rozwiązać ten problem.

Później w mieście Iki Hala zaaranżował walkę między Nanu a Olivią, którzy mieli przetestować scenę przeznaczoną na zorganizowanie zawodów, który miał się odbyć podczas festyny. Mężczyzna musiał interweniować i powstrzymać Olivie, która chciała użyć Z-ruchu na pokemonie Nany.

Hala zadecydował, że zwycięzca walki Pełnej Mocy podejmie się wyzwania wysp, by w ten sposób załagodzić wściekłość tapu.

Podczas festynu Hala komentował i nadzorował walki wraz z Samsonem Oakiem.

Po tym, jak Sun wygrał zawody, Hala skontaktował się z Kukuim przez widoczny system telefonu. Wytłumaczył Sunowi na czym będzie polegała jego misja i obiecał, że pokryje wszelkie niezbędne koszta. Ponadto wyjaśnił czym jest lśniący kamień, którego Sun dostał od Tapu. Mężczyzna pożyczył od chłopca przedmiot (podczas, gdy był nieprzytomny), by móc go należycie obrobić.

Później, Halę odwiedziła Kahili, która wróciła z zawodów sportowych z Kalos. Od niej Hala dowiedział się, że została zaatakowana przez tajemnicze stworzenia i stwierdziła, że to one mogą być powodem wściekłości tapu.

Mężczyzna został też wspomniany przez Hau, który podsłuchał rozmowę między Kahunami. Człowiek martwił się wyprawą kapitanów do miasta Po, w celu „porozmawiania” z Zespołem Skull. Głównym powodem dlaczego Kahuny nie ingerowały w działalność bandy, było to, że przywódcą był Guzma – były uczeń mężczyzny. Człowiek czuł się winny za to, że nie potrafił nauczyć chłopaka niczego, oprócz ciągłej chęci wygrywania.

Kolejno Nanu, Hala i Olivia spotkali się w domu Hali, by omówić sprawę kandydatury Hapu na Kahunę wyspy Poni. Na dom najechały jednak dwie Ultra Bestie – Kartana i Buzzwole. Hala postanowił walczyć ze stworzeniami a, na rozkaz mężczyzny, Nanu i Olivia mieli ruszyć na swoje wyspy, żeby je chronić przed innymi Ultra Bestiami.

Po półrocznym niewidzeniu się do człowieka przybył Hau. Chłopak poprosił mężczyznę, by ten go trenował. Już wcześniej spotkał się z odmową Hali, jednak udowodnił, że jest tego godny poprzez pokazanie swojego Z-pierścienia. Przyznał się też, że przeszedł próby Kapitanów a przez to jego pokemony ewoluowały.

W Jaskini Końca Hau pokonał Halę, a Brionnie chłopca ewoluowała w Primarinę. Po zakończeniu treningu obaj zdecydowali się na dołączenie do pozostałych – na górzę Lanakila. Plan się jednak zmienił, gdy zadzwoniła do mężczyzny Olivia, która poinformowała go o rozproszeniu się Kapitanów na inne wyspy wraz z tapu i został poproszony, by był wsparciem dla Tapu Fini.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Bewear
Typ: Normanly/Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Bewear był widziany w obecności Hali, gdy Nanu i Olivia testowali scenę na której miały się toczyć festiwalowe walki. Gdy walka między Kahunami wymknęła się spod kontroli Pokémon został użyty do ich powstrzymania. Później walczył z Kartaną i Buzzwole, które najechały dom Hali.

Uczestniczył w treningu Hau. Został pokonany przerz Brionnie chłopca.


Imię:
Gatunek: Hariyama
Typ: Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hariyama został użyty do walki przeciwko Kartanie i Buzzwole, które naleciały na dom jego trenera.

Share

Translate »