Guzma

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Guzma (jap.グズマ Guzma)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Trasa nr 2 (Alola)
Klasa trenerska: Szef Zespołu Skull
Specjalizuje się w typie: Ribaczym

Guzma zadebiutował w serii Sun/Moon. Jego podwładni zdali mu relacje na temat „buntu” Suna, który stoczył z nimi walkę w obronie Moon. Mężczyzna nakazał odnaleźć kuriera, by mógł osobiście dać mu nauczkę.

Później pojawił się podczas zawodów Walki Pełnej Mocy. Tam zastąpił swojego podwładnego, który miał być uczestnikiem w turnieju. Zmierzył się z Sunem, a walka zakończyła się jego porażką. Podczas walki jego Golisopod złamał Sunowi rękę. Mężczyzna trudno zniósł porażkę – zachowywał się nieracjonalnie, uderzając głową w podest, rozbijając swoje okulary i raniąc się w czoło.
Gdy Olivia próbowała zatrzymać mężczyznę, który powinien poczekać na wyniki, kobieta została skwitowana przez niego twierdząc, że tylko jedna osoba może wydawać mu rozkazy.

Następnym razem Guzma pojawił się w Ruinach Konfliktu, w których spotkał się z Gladionem. Mężczyzna chwalił umiejętności waleczne chłopaka i zaproponował mu pracę dla jego bandy. Ku jego zdziwieniu chłopak natychmiastowo się zgodził. Gdy jednak został zapytany o „jedyną osobę, która może mu rozkazywać” stwierdził, że nic takiego nie powiedział. Po rozmowie mężczyzna zaprowadził Gladiona do kryjówki Zespołu Skull.

Gdy na teren miasta Po, w którym znajdowała się główna baza Zespołu Skull, wkroczyli Kapitanowie Prób, Guzma przywitał ich stadem Ultra Bestii.

Guzma pokazał się w mieście Po. Tam spotkał się z Kapitanami Prób, którzy chcieli z nim porozmawiać. Mężczyzna jednak wolał walkę. Za pomocą Comoga, podarowanego przez prezes Fundacji Aether, mężczyzna wypuścił kilka Ultra Bestii. Antagonista nie miał jednak pełnej kontroli na tymi stworzeniami (ale to nie był żaden problem dla Guzmy). W całym zamieszaniu Gladion stanął po stronie bohaterów. Chłopak powiedział Guzmie, że jego wrogiem są Ultra Bestie i ci, którzy nimi władają.

W rozdziale 19 Pokemon Special SM Guzma został wciągnięty do Ultra Tunelu przez Nihilego.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Golisopod
Typ: Owadzi/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Golisopod został wystawiony do bitwy podczas festiwalu Walki Pełnej Mocy. Zmierzył się z Dolllarem Suna. Podczas walki złamał rękę Suna oraz ubrudził medalion Alolańskiego Mewotha. To zadecydowało o jego porażce, ponieważ przeciwnik wpadł w furię.

Później Pokémon został odseparowany od swojego trenera, gdy ten został zabrany do Ultra Tunelu.


Imię:
Gatunek: Masquerain
Typ: Owadzi/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Masquerain został użyty do bitwy przeciwko Enowi podczas festiwalu Walki Pełnej Mocy. Został pokonany przez Dollara.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Cosmog
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Guzma dostał Cosmoga od Fundacji Aether. Dzięki niemu mógł otwierać Ultra Tunele, by móc przyzywać Ultra Bestie. Później ewoluował w Cosmoema i został zabrany przez Plumerię.

Ultra Bestie, których użył:

Ceelesteela, Pheromosa, Nihilego, Guzzlord, Xurkitree, Blacephalon

Opis: Ceelesteela, Pheromosa, Nihilego, Guzzlord, Xurkitree, Blacephalon to Pokémony przyzwane przez Guzmę za pomocą Cosmoga. Stworzenia te jednak nigdy nie były posłuszne mężczyźnie.

Share
Translate »