Guile Hideout

Wstępne informacjeOpisPokemony

guile hideout - KopiaImię: Guile Hideout (jap. ガイル・ハイダウト Guile Hideout)

Guile Hideout (Ukryty Gile) zwany również Opancerzonym mężczyzną jest głównym antagonistą serii Emerald. To tajemniczy mężczyzna odziany w „zbroję wieczności”, która ma właściwości spowalniania czasu. Posiada również specjalny miecz, mogący odbijać ataki przeciwników.
Po raz pierwszy pojawił się w Fabryce Walk. Tam zaatakował Nolanda, doprowadzając go do utraty przytomności, po czym ukradł mu pokemony znajdujące się w budynku. To tam zdradził, że jego celem jest schwytanie pokemona, który budzi się na tydzień raz na tysiąc lat – Jirachiego.

Kolejnym razem pojawił się w Jaskini Artisan. Tam powstrzymał Emeralda przed złapaniem Jirachiego w timer balla. Swoim mieczem odciął jedną ze sztucznych rąk Emeralda. Otoczony przez Mózgów Strefy Walk, obronił się jednak skradzionymi pokemonami.
Został zaatakowany przez Raikou Anabel, która miała odwrócić uwagę mężczyzny przed próbą złapania Jirachiego przez Emeralda. Po odzyskaniu swojego miecza zaatakował Anabel, Todda i Emeralda. Wtedy Jirachi uciekł, jednak mężczyzna nie przejął się tym, ponieważ wiedział, że ma jeszcze 4 dni na schwytanie stworka.

W czasie okazało się, że Guile wpuścił wtedy jeszcze dzikiego Sceptile‘a do Fabryki Walk, by tam siać zamęt, jednak tak się nie stało, ponieważ pokemon został uspokojony przez Emeralda.

Następnie mężczyzna pojawił się w Arenie Walk. Tam w końcu udało mu się złapać Jirachiego. Mimo natychmiastowej interwencji Mózgów mężczyzna zdołał uciec dzięki swojemu Starmie. Podczas ucieczki ujawnił swój plan zalania całej Strefy Walk.
Człowiek, osiągając swój cel, wypuścił wszystkie pokemony fabryki walk. Ujawnił też, że zdołał skontrolować umysł Anabel. Dzięki temu mógł zmusić dziewczynę do walki Emeraldem. Ruby za pomocą swojej zapalniczki pamięci, dowiedział się, że Guile musiał mieć wcześniejszy kontakt z niebieską kulą. Ostatecznie okazało się, że Guile Hideout to tak naprawdę Archie.

Człowiek zmusił Nolanda do przekazania mu danych o Jirachim. W ten sposób dowiedział się, w jaki sposób zmusić pokemona do spełnienia życzenia.
Życzeniem Guile było stworzenie morskiego potwora, który miał zalać świat. Istota przybrała formę Kyogre.
Później Guile stoczył walkę z Goldem, który ubrał się w podobną zbroję (w ten sposób chciał oszukać Surskita przeciwnika). Do walki dołączyli się pozostali protagoniści, ale ich atak został odparty przez Kyogre.

Nawet gdy Jirachi uwolnił z kamienia Reda, Greena, Blue, Yellow i Silvera, Archie był praktycznie nie do pokonania. Dopiero gdy wszyscy naraz połączyli ostateczne ataki, Archie stracił przewagę i poniósł klęskę.
Po zniszczeniu Kyogre‘a Emerald odnalazł ciało Archiego unoszące się na wodzie. Człowiek opowiedział chłopcu, w jaki sposób zdobył zbroję i miecz: od tajemniczej kobiety, która kazała walczyć mu z Maxim na śmierć i życie. Zbroja miała podtrzymywać człowieka przy życiu, ponieważ jego ciało nie wytrzymałoby impaktu z niebieską kulą. Gdy człowiek zauważył unoszącą się zbroję na wodzie, postanowił ją z powrotem założyć. Okazało się jednak, że to była atrapa stworzona wcześniej przez Golda. Ostatecznie mężczyzna zniknął w środku wielkiego rozbłysku.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Tentacruel
Typ: Wodny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Tentacruel został użyty do przetrzymania Anabel jako zakładniczki.

4

Imię:
Gatunek: Walrein (cztery)
Typ: Wodny/Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Walrein został użyty do walki przeciwko posiadaczom Pokedexów. Zmierzył się z Poli Reda.

3

Imię: ???
Gatunek: Starmie (osiem)
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Po załapaniu Jirachiego Guile użył cztery Starmie w celu ucieczki.

5
Imię:
Gatunek: Masquerain
Typ: Owadzi/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Masquerain jeszcze jako Surskit był najczęściej używanym Pokémonem Guile’a Hideouta. Po raz pierwszy pojawił się w towarzystwie mężczyzny w Fabryce Walk. Później ewoluował i zmierzył się z Poltaro Golda. Kiedy Guile zniknął w wielkim wybuchu, Pokémon zniknął razem ze swoim trenerem.

Pokemony, które posiadał:
6
Imię:
Gatunek: Kyogre
Typ: ???
Poziom: ???
Płeć: Nie dotyczy

Opis: Morski Demon, który przybrał kształt Kyogre’a został stworzony z życzenia Guile’a Hideouta, stworzonego przez Jirachiego. W rzeczywistości była ta masa energii stworzona w całości z wody. Guile użył monstrum do zatopienia Strefy Walk. Został zniszczony za pomocą kombinacji ostatecznych ataków dziesięciu protagonistów.

7
Imię:
Gatunek: Surskit
Typ: Wodny/Owadzi
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Dusclops”. Ewoluował w Masqueraina.

8
Imię:
Gatunek: Jirachi
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Guile złapał Jirachiego, by spełnić życzenie zatopienia całego świata. Gdy Pokémon spełnił jego życzenie, tworząc morskiego potwora, Guile wypuścił malucha.

Share

Translate »