Greta

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Greta (jap. アリーナキャプテン コゴミ Arena Captain Kogomi)
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Kapitan Areny (Mózg Strefy Walk)
Lokalizacja strefy walk: Arena Walk
Symbol: Symbol Charakteru

1Greta jest mózgiem Areny Walk mieszczącej się w Strefie Walk w Hoenn. Jej najlepszym pokemonem jest Umbreon. Do głównych obowiązków Grety, oprócz przyjmowania wyzwań w swojej strefie, jest pilnowanie porządku na terenie całego obszaru.

Greta początkowo była sceptycznie nastawiona do Emeralda, ponieważ chłopiec bardziej skupiał się na złapaniu Jirachiego, niż na pokonaniu Guile Hideouta, który wcześniej zaatakował przyjaciela liderki – Nolanda.
Dla kobiety liczy się przede wszystkim przyjaźń, dlatego nie potrafiła zrozumieć postępowania chłopca w stosunku do swoich pokemonów.
Przed wyruszeniem do jaskini Artystów kobieta przyjęła wyzwanie od Emeralda. Do walki użyła pokemonów typu ciemnego i ducha, jednak nie podołała chłopcu i przegrała.
Po walce Greta zmieniła nastawienie do chłopca i podarowała mu symbol Charakteru.
Uczestniczyła w walce w jaskini Artystów, gdzie przeciwnikiem był Guile Hideout. Podzieliła los pozostałych mózgów i przegrała z człowiekiem.

W serii ORAS, Greta oraz pozostałe Mózgi walczyli z adminami Nowego Zespołu Aqua i Zespołu Magma, którzy mieli przeszkodzić w wystartowaniu rakiety, która miała pomóc w zniszczeniu meteoroidu (który miał się zderzyć z planetą). Później Mózgi Strefy Walk Hoenn zostali wezwani do miasta Sootopolis, by mogli uczestniczyć w powstrzymaniu meteoroidu.

Pokemony, które posiada:
Umbreon
Imię:
Gatunek: Umbreon
Typ: Ciemność
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Swalot”, gdzie uczestniczył podczas ceremonii otwarcia Strefy Walk. Powstrzymał też Emeralda przed zaatakowaniem Brandona. Został użyty do walki przeciwko Dusclopsowi i Sudowoodo Emeralda – przegrał. Uczestniczył w walce przeciwko wynajmowanym pokemonom, które zostały ukradzione przez Guile Hideouta.

Heracross
Imię:
Gatunek: Heracross
Typ: Owadzi/Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Shedninja”. Uczestniczył w walce przeciwko Sceptile i Dusclopsowi Emeralda.

Shedinja
Imię:
Gatunek: Shedninja
Typ: Owadzi/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Shedninja”. Uczestniczył w walce przeciwko Emeraldowi. Zdołał pokonać Sceptile przeciwnika, jednak przegrał w starciu z Dusclopsem.

Share

Translate »