Green

Wstępne informacjeOpisPokemony

Green4Imię: Green (w wersji amerykańskiej: Blue)
Wiek: 11(RGB), 13(Yellow), 14(GSC), 16(FRLG, Emerald)
Grupa Krwi: AB
Rodzinne miasto: Pallet
Urodziny: 22 listopada
Powiązania rodzinne: Daisy (siostra), profesor Oak (dziadek)
Tytuł: Trener, Wicemistrz IX Ligi Pokemon, Lider sali miasta Viridian
Specjalnie umiejętności: Trenowanie Pokemonów

Green2W amerykańskiej wersji znany jako Blue. Jest on wnukiem profesora Oaka i bratem Daisy Oak. Green pojawił się pierwszy raz w mandze podczas pojedynku z Mew. Także wtedy po raz pierwszy spotkał Reda – swojego przyszłego rywala i największego przyjaciela. W późniejszym czasie razem pokonują Zespół Rocket w mieście Saffron. Green uwalnia profesora Oak’a i pokonuje jednego z członków wrogiej organizacji – Kogę. Po całym zdarzeniu razem z Redem i Blue Green bierze udział w IX Lidze Pokemon, podczas którego jego Charizard zostaje pokonany przez Venusaura swojego przeciwnika. Dzięki tej porażce chłopak zaczyna szanować Reda jako swojego rywala i kompana.

W serii Yellow Green trenuje z Yellow, pokazując jej nowe strategie, aby dziewczyna stawała się coraz silniejsza i mogła znaleźć zaginionego Reda.

Wraz z liderami i swoimi przyjaciółmi udaje się na wyspę Cerise. Używając łyżek przeznaczenia, wraz z Kogą, wyrusza by powstrzymać jednego z członków Elitarnej czwórki- Agathę, która niegdyś była najlepszą przyjaciółką jego dziadka.

W serii GSC Green obejmuje pozycję lidera sali w Viridian w zastępstwie za Reda, jednocześnie pożyczając swojego Charizarda przyjacielowi, aby ten mógł udać się do źródeł by wyleczyć swoje odmrożenia. Wraz z innymi liderami sal wyrusza na turniej organizowany na Wyżynie Indigo . Po wypadku w Magnetycznym pociągu wyrusza wraz z innymi posiadaczami Pokedexa, aby uratować Celebiego przed Zamaskowanym Mężczyzną. Po zakończeniu walki próbuje zatrzymać Silvera pod zarzutem kradzGreen4ieży Pokedexa i Totodile’a, lecz w ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez Golda.

W serii FireRed/LeafGreen Green i Red udają się do profesora Oaka i otrzymują prośbę oddania Pokedexów i wyruszenia na wyspy Sevii. Dowiadują się o spotkaniu Blue z jej rodzicami i ruszają, aby się z nią spotkać, lecz zastają dziewczynę nieprzytomną, zaatakowaną przez nieznanego pokemona. Po dotarciu na wyspę razem z Redem Green rozpoczyna specjalny trening u Kimberly. Po treningu spotykają Lorelei, byłą członkinię Elitarnej Czwórki i dowiadują się, że to Giovanni kontrolował nieznanego pokemona, który zaatakował ich przyjaciółkę. Później chłopak wyrusza na Szóstą wyspę aby powstrzymać Orma, członka zespołu Rocket.

Po walce Blue, Red i Green razem z Mewtwo walczą przeciwko Zespołowi Rocket, a po walce wraz z Silverem i Yellow, chłopak zostaje zamieniony w kamień przez Sird.

Green3W serii Emerald Green wraz ze swoimi przyjaciółmi zostaje uwolniony z kamiennego głazu dzięki Emeraldowi i Jirachiemu. Następnie wraz ze wszystkimi trenerami bierze udział w turnieju Kopuły Walk, gdzie zwycięzca w nagrodę może zmierzyć się z liderem kopuły.

W serii Heart Gold/ Soul Silver został ukazany we wspomnieniach Silvera. Po walce z Guile Hideoutem Green pomagał w szukaniu Giovanniego. Bezskuteczne poszukiwania trwały trzy miesiące, w tym czasie Green dał Silverowi Rhydona, dzięki czemu ewoluował w Rhyperiora.

Green pojawił się w serii XY. Okazało się, że był jednym z uczniów Gurkinna. Od tego człowieka dostał kluczowy kamień i do dziś jest zdolny megaewoluować swojego Charizarda. Po raz pierwszy w serii pojawił się w mieście Geosenge. Tam widział walkę Xerneasa i Yveltala. Trener zauważył, że aby powstrzymać walkę legend, należy odnaleźć pokemona „Z”.
Chłopak w trakcie poszukiwań natknął się na ranną Dianthę, która wcześniej walczyła z Malvą. Razem z nią postanowił odnaleźć Zygarde, będący pokemonem Z.

Po czasie napotkali na X i Y. Green pomógł chłopakowi w złapaniu Pinsira, potem wraz z Dianthą zatrzymali się w Hotelu Zgubienia, by tam porozmawiać z Gurkinnem. Gdy X postanowił spotkać się z profesorem Sycamore, Green pożyczył bohaterom swojego Charizarda i Rhyperiora, by bezpiecznie przetransportowali bohaterów do miejsca docelowego.

W mieście Anistar Green wraz z Dianthą odnaleźli Zygarde, jednak pokemon został złapany przez Essentię.
Gdy wszyscy dowiedzieli się, że Zespół Flare ukrywa się we Wiosce Pokemon, Green wraz z pozostałymi postanowili zmierzyć się z wrogiem. Podczas podróży zostali zaatakowani przez Xerosica, a jego Malamar uśpił wszystkich. Po tym, gdy Green się obudził, kazał bohaterom ruszyć na przód, a sam stoczył walkę z Xerosicem. Mężczyzna został z łatwością pokonany dzięki megaewolucji Charizarda X i Charizarda Y. Dalszą podróż do wioski X’owi i Greenowi przeszkodził Yveltal, który rozpoczął walkę z Xerxerem.
W samej wiosce Green i X odnaleźli Lysandra, który był w trakcie walki z Mewtwo. Mężczyzna jednak zmanipulował pokemona, by ten atakował Greena i jego towarzysza. Mimo że trener próbował przypomnieć genetycznemu pokemonowi, że go zna, to jednak stwór nie mógł wyzwolić się spod kontroli mężczyzny.
Po pojawieniu się Blaine’a, pokemon odzyskał nad sobą kontrolę. Mężczyzna był zdolny MegaEwoluować Mewtwo. Mimo posiadania legendy po swojej stonie, Zygarde pokonał Blaine’a i Greena.
Wtedy X postanowił pożyczyć od nieprzytomnego Greena (jak i innych osób) kluczowe kamienie. Używając wszystkich przedmiotów jednocześnie, chłopak zdolny był do megaewolucji wszystkich pokemonów ze swojego zespołu. Lysandre nie miał szans z miażdżącą przewagą przeciwnika.

Później Green i Blaine rozmawiali z profesorem Sycamore o ostatecznej walce przeciwko Zespołowi Flare. Green przyznał, że widział, jak do ciała Zygarde wchodzą zielone krople. Wtedy dowiedział się od profesora, że są to komórki Zygarde. W tym celu profesor posłał Sinę i Dexio na Alolę, by zbadali tajemnicze istoty.

Pokemony, które posiada:
Pokemony w boksie.
Pokemony, które posiadał
Share
Translate »