Green

Wstępne informacjeOpisPokemony

Green4Imię: Green (w wersji amerykańskiej: Blue)
Wiek: 11(RGB), 13(Yellow), 14(GSC), 16(FRLG, Emerald)
Grupa Krwi: AB
Rodzinne miasto: Pallet
Urodziny: 22 listopada
Powiązania rodzinne: Daisy (siostra), profesor Oak (dziadek)
Tytuł: Trener, Wicemistrz IX Ligi Pokemon, Lider sali miasta Viridian
Specjalnie umiejętności: Trenowanie Pokemonów

Green2W amerykańskiej wersji znany jako Blue. Jest on wnukiem profesora Oaka i bratem Daisy Oak. Green pojawił się pierwszy raz w mandze podczas pojedynku z Mew. Także wtedy po raz pierwszy spotkał Reda – swojego przyszłego rywala i największego przyjaciela. W późniejszym czasie razem pokonują Zespół Rocket w mieście Saffron. Green uwalnia profesora Oak’a i pokonuje jednego z członków wrogiej organizacji – Kogę. Po całym zdarzeniu razem z Redem i Blue Green bierze udział w IX Lidze Pokemon, podczas którego jego Charizard zostaje pokonany przez Venusaura swojego przeciwnika. Dzięki tej porażce chłopak zaczyna szanować Reda jako swojego rywala i kompana.

W serii Yellow Green trenuje z Yellow, pokazując jej nowe strategie, aby dziewczyna stawała się coraz silniejsza i mogła znaleźć zaginionego Reda.

Wraz z liderami i swoimi przyjaciółmi udaje się na wyspę Cerise. Używając łyżek przeznaczenia, wraz z Kogą, wyrusza by powstrzymać jednego z członków Elitarnej czwórki- Agathę, która niegdyś była najlepszą przyjaciółką jego dziadka.

W serii GSC Green obejmuje pozycję lidera sali w Viridian w zastępstwie za Reda, jednocześnie pożyczając swojego Charizarda przyjacielowi, aby ten mógł udać się do źródeł by wyleczyć swoje odmrożenia. Wraz z innymi liderami sal wyrusza na turniej organizowany na Wyżynie Indigo . Po wypadku w Magnetycznym pociągu wyrusza wraz z innymi posiadaczami Pokedexa, aby uratować Celebiego przed Zamaskowanym Mężczyzną. Po zakończeniu walki próbuje zatrzymać Silvera pod zarzutem kradzGreen4ieży Pokedexa i Totodile’a, lecz w ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez Golda.

W serii FireRed/LeafGreen Green i Red udają się do profesora Oaka i otrzymują prośbę oddania Pokedexów i wyruszenia na wyspy Sevii. Dowiadują się o spotkaniu Blue z jej rodzicami i ruszają, aby się z nią spotkać, lecz zastają dziewczynę nieprzytomną, zaatakowaną przez nieznanego pokemona. Po dotarciu na wyspę razem z Redem Green rozpoczyna specjalny trening u Kimberly. Po treningu spotykają Lorelei, byłą członkinię Elitarnej Czwórki i dowiadują się, że to Giovanni kontrolował nieznanego pokemona, który zaatakował ich przyjaciółkę. Później chłopak wyrusza na Szóstą wyspę aby powstrzymać Orma, członka zespołu Rocket.

Po walce Blue, Red i Green razem z Mewtwo walczą przeciwko Zespołowi Rocket, a po walce wraz z Silverem i Yellow, chłopak zostaje zamieniony w kamień przez Sird.

Green3W serii Emerald Green wraz ze swoimi przyjaciółmi zostaje uwolniony z kamiennego głazu dzięki Emeraldowi i Jirachiemu. Następnie wraz ze wszystkimi trenerami bierze udział w turnieju Kopuły Walk, gdzie zwycięzca w nagrodę może zmierzyć się z liderem kopuły.

W serii Heart Gold/ Soul Silver został ukazany we wspomnieniach Silvera. Po walce z Guile Hideoutem Green pomagał w szukaniu Giovanniego. Bezskuteczne poszukiwania trwały trzy miesiące, w tym czasie Green dał Silverowi Rhydona, dzięki czemu ewoluował w Rhyperiora.

Green pojawił się w serii XY. Okazało się, że był jednym z uczniów Gurkinna. Od tego człowieka dostał kluczowy kamień i do dziś jest zdolny megaewoluować swojego Charizarda. Po raz pierwszy w serii pojawił się w mieście Geosenge. Tam widział walkę Xerneasa i Yveltala. Trener zauważył, że aby powstrzymać walkę legend, należy odnaleźć pokemona „Z”.
Chłopak w trakcie poszukiwań natknął się na ranną Dianthę, która wcześniej walczyła z Malvą. Razem z nią postanowił odnaleźć Zygarde, będący pokemonem Z.

Po czasie napotkali na X i Y. Green pomógł chłopakowi w złapaniu Pinsira, potem wraz z Dianthą zatrzymali się w Hotelu Zgubienia, by tam porozmawiać z Gurkinnem. Gdy X postanowił spotkać się z profesorem Sycamore, Green pożyczył bohaterom swojego Charizarda i Rhyperiora, by bezpiecznie przetransportowali bohaterów do miejsca docelowego.

W mieście Anistar Green wraz z Dianthą odnaleźli Zygarde, jednak pokemon został złapany przez Essentię.
Gdy wszyscy dowiedzieli się, że Zespół Flare ukrywa się we Wiosce Pokemon, Green wraz z pozostałymi postanowili zmierzyć się z wrogiem. Podczas podróży zostali zaatakowani przez Xerosica, a jego Malamar uśpił wszystkich. Po tym, gdy Green się obudził, kazał bohaterom ruszyć na przód, a sam stoczył walkę z Xerosicem. Mężczyzna został z łatwością pokonany dzięki megaewolucji Charizarda X i Charizarda Y. Dalszą podróż do wioski X’owi i Greenowi przeszkodził Yveltal, który rozpoczął walkę z Xerxerem.
W samej wiosce Green i X odnaleźli Lysandra, który był w trakcie walki z Mewtwo. Mężczyzna jednak zmanipulował pokemona, by ten atakował Greena i jego towarzysza. Mimo że trener próbował przypomnieć genetycznemu pokemonowi, że go zna, to jednak stwór nie mógł wyzwolić się spod kontroli mężczyzny.
Po pojawieniu się Blaine’a, pokemon odzyskał nad sobą kontrolę. Mężczyzna był zdolny MegaEwoluować Mewtwo. Mimo posiadania legendy po swojej stonie, Zygarde pokonał Blaine’a i Greena.
Wtedy X postanowił pożyczyć od nieprzytomnego Greena (jak i innych osób) kluczowe kamienie. Używając wszystkich przedmiotów jednocześnie, chłopak zdolny był do megaewolucji wszystkich pokemonów ze swojego zespołu. Lysandre nie miał szans z miażdżącą przewagą przeciwnika.

Później Green i Blaine rozmawiali z profesorem Sycamore o ostatecznej walce przeciwko Zespołowi Flare. Green przyznał, że widział, jak do ciała Zygarde wchodzą zielone krople. Wtedy dowiedział się od profesora, że są to komórki Zygarde. W tym celu profesor posłał Sinę i Dexio na Alolę, by zbadali tajemnicze istoty.

Pokemony, które posiada:
Scizor

Imię:
Gatunek: Scizor
Poziom: 82
Płeć: Samiec

Opis: Jest to pierwszy pokemon Greena. Jako Scyther został przez przypadek wymieniony z pokemonami Reda. Pokemon ten był jego towarzyszem podczas treningu z Chuckiem, dlatego posiadał ataki znane z serii GSC. Był w stanie pokonać poke-duchy Agathy. Pomógł w osłabieniu dzikich pokemonów, które zaatakowały pracowników Stowarzyszenia Pokemon. Uczestniczył w walce z Bestiami Zespołu Rocket.

charizard

Imię:
Gatunek: Charizard
Poziom: 89
Płeć: Samiec

Opis: Green dostał tego pokemon od profesora Oaka. Swoją pierwszą bitwę stoczył z legendarnym Mew. Bardzo dobrze wytrenowany ewoluował w Charmeleona już w mieście Pewter. W wieży Lavender był zdolny pokonać Arboka Kogi powodując trwałe obrażenia na trującym pokemonie. Często jest używany do powietrznego transportu. Uczestniczył w walce z Bestiami Zespołu Rocket oraz Gile Hideoutem. W serii XY dostał charizarnite, dzięki któremu mógł megaewoluować. Pokemon ten budził respekt w Charmeleonie X’a.

Porygon2

Imię:
Gatunek: Porygon2
Poziom: 78
Płeć: –

Opis: Green zyskał tego pokemona dzięki wygranej w Kasynie Celadon, za którą mógł wymienić za Porygona. Pokemon ten został przez przypadek zamieniony z pokemonami Reda. Green wykorzystał tego pokemona podczas walki z dzikimi Primeape’ami, gdzie mógł wejść w system operacyjny pokedexu Yellow. Walczył przeciwko pokemonom Agathy. Pomógł w walce z Myślącą Wieżą, mógł unieszkodliwić jej funkcje poprzez wejście w cyberświat. W serii Emerald pomógł w walce z pożyczonymi pokemonami.

Golduck

Imię:
Gatunek: Golduck
Poziom: 88
Płeć: Samiec

Opis: Jest jednym z najważniejszych pokemonów w zespole Greena. Po raz pierwszy został pokazany w mieście Celadon, gdzie przez przypadek został wymieniony z pokemonami Reda. Dzięki swoim psychicznym zdolnością potrafi przenieś myśli innych osób na ekran pokedexa. Często jest używany do podróży wodnych.

Machamp

Imię:
Gatunek: Machamp
Poziom: 80
Płeć: Samiec

Opis: Po raz pierwszy pojawił się w mieście Celadon jako Machoke, gdzie przez przypadek został wymieniony z pokemonami Reda. Dzięki temu mógł ewoluować w Machampa. Pomógł w złapaniu dzikiego Ninetalesa. Podczas IX ligi pokemon walczył ze Snorlaxem Reda.

Ninetales

Imię:
Gatunek: Ninetales
Poziom: 68
Płeć: Samiec

Opis: Pokemon ten został pokonany i złapany przez Reda za pomocą Machapma, który pierwotnie należał do Greena. Ninetales został odebrany Redowi przez Greena. Uczestniczył w finałowej walce IX ligi pokemon. Walczył przeciwko Gengarowi Agathy. Po raz ostatni pojawił się w serii FR/LG gdzie został w sali gimnastycznej Viridian na czas nieobecności Greena.

Pokemony w boksie.
Alakazam

Imię:
Gatunek: Alakazam
Poziom: 64
Płeć: Samiec

Opis: Był jednym z dzikich pokemonów, które zostały przyciągnięte przez muzykę radiową. Został złapany przez Greena. Po raz kolejny pojawił się w serii FR/LG gdzie został w sali gimnastycznej na czas nieobecności Greena.

Arcanine

Imię:
Gatunek: Arcanine
Poziom: 71
Płeć: Samiec

Opis: Był jednym z dzikich pokemonów, które zostały przyciągnięte przez muzykę radiową. Został złapany przez Greena. Po raz kolejny pojawił się w serii FR/LG gdzie został w sali gimnastycznej na czas nieobecności Greena.

Exeggutor

Imię:
Gatunek: Exeggutor
Poziom: 67
Płeć: Samiec

Opis:Był jednym z dzikich pokemonów, które zostały przyciągnięte przez muzykę radiową. Został złapany przez Greena. Po raz kolejny pojawił się w serii FR/LG gdzie został w sali gimnastycznej na czas nieobecności Greena.

pidgeot

Imię:
Gatunek: Pidgeot
Poziom: 76
Płeć: Samiec

Opis: Po raz pierwszy został ukazany w mieście Celadon, gdzie przez przypadek został wymieniony z pokemonami Reda. Do czasu ewolucji Charmeleona służył do powietrznego transportu. Pomógł w walce z Kogą w Korporacji Silph. W serii Yellow odgrywał rolę gołębia pocztowego między Greenem a profesorem Oakiem. Po raz kolejny pojawił się w serii FR/LG gdzie został w sali gimnastycznej na czas nieobecności Greena.

Imię:
Gatunek: Pumpkaboo
Poziom: 55
Płeć: Samiec

Opis: Pumpkaboo służył za “latarkę” podczas podziemnej podróży Greena, którego celem było odnalezienie Zygarde. Po drodze natknęli się na przytomną Dianthę, której trener pokemona postanowił pomóc.

Pokemony, które posiadał
Saur

Imię: Saur
Gatunek: Venusaur
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Saur został przez przypadek wymieniony z pokemonami Greena. W serii FR/LG został wymieniony za Charizarda.

Poli

Imię: Poli
Gatunek: Poliwrath
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Został przez przypadek wymieniony z pokemonami Greena.

Pika

Imię: Pika
Gatunek: Pikachu
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: W serii FR/LG został wymieniony za Charizarda.. Pomógł w walce z Ninetalesem.

Gyara

Imię: Gyara
Gatunek: Gyarados
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Gyara został wymieniony w serii GSC za Charizarda, którego Red potrzebował, by dostać się na Srebrną Górę. Został użyty w walce przeciwko Enteiowi.

Golbat

Imię:
Gatunek: Golbat
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Green odebrał tego pokemona Kogdze w Korporacji Silph, by móc zlokalizować swojego dziadka. Został zwrócony prawowitemu trenerowi w serii Yellow. Pomógł w pokonaniu Golbata Agathy.

Lapras

Imię:
Gatunek: Lapras
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Został złapany w okolicach wschodniego morza Kanto. Po walce z Agathą Green podarował tego pokemona Bozzowi w ramach podziękowania za ratunek.

zapdos

Imię:
Gatunek: Zapdos
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Blue pożyczyła Zapdosa Greenowi podczas walki z Lugią i Ho-ohiem. Jego piorun uratował Moltresa i Blue

.

Share

Translate »