Grant

Wstępne informacjeOpisPokemony

grant
Imię
: Grant (jap. ザクロ Zakuro)
Płeć: Mężczyzna
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Cyllage
Odznaka w posiadaniu: Wspinaczki (Climb Badge)
Ekspert w typie: Kamiennym
Miejsce zamieszkania: Miasto Cyllage

Pierwszy raz widzieliśmy Granta, gdy ten przebywał z Clemontem. Kamienny lider wspinał się, gdy elektryczny rozmawiał przez telefon z siostrą. Gdy dowiedział się, że jego przyjaciel zostawił siostrę do pilnowania więzy w Lumiose, nazwał go złym bratem. Doprowadziło to do rozmowy na temat powodu ich przyjaźni. Grant zmiażdżył Clemonta w tej dyskusji swoimi argumentami, na co Clemont naburmuszył się i zamilkł. Ciszę przerwał komentarz alpinisty o znalezieniu sławnej osoby. Była to Grace – niepokonana ujeżdżaczka Rhyhornów i idol Granta. Nagle otoczyli ją ludzie z Zespołu Flare. Niewiedzący o tym liderzy nie zareagowali. Gdy wtedy zareagowali, Grace by uniknęła więzienia.

Gdy zobaczył zniszczenia na drodze dziewiątej spowodowane „awaryjnym lądowaniem”, wpadł w zdziwienie graniczące z nieuwierzeniem. Wraz z Aurorusem zaczął szukać sprawców tego. Poszukiwania zaprowadziły go do Cassiusa. Skierował do niego pretensje, dlaczego akurat tutaj rozbił helikopter. Obaj mężczyźni wdali się w bezsensowną kłótnię o pokrycie kosztów naprawy tych wszystkich zniszczeń. Nie wydawało się, żeby któryś z tej dwójki miał zamiar odpuścić.

Następnym razem Grant pojawił się w szpitalu wraz z Valeri oraz Olympią. Kamienny lider po omówieniu sytuacji z resztą związanych z Zespołem Flare osób wykazał, że jego relacje z Casiusem się poprawiły. Niedługo potem wyszło na jaw, że stało się tak za sprawą zapłacenia za szkody przez Casiusa. Alpinista był na Avaluggu wraz z czwórką innych liderów; płynęli na nim do Zespołu Flare. Mężczyzna cały czas myślał o swoim przyjacielu; o Clemoncie, którego położenia i losu nie znał. Domyślał się, że tak było za sprawą nikczemnej organizacji, która była coraz bardziej aktywna w Kalos, co jeszcze bardziej go niepokoiło. Po wzięciu paru dzieci z miasteczka Vaniville, ruszyli w dalszą drogę trasą morską. Gdy dotarli na miejsce, ruszył za Y, by zamknąć broń. Użył Aurorusa i Tyranatruma, by zatrzymać ten proces. Tyranatrum potrzebował psychicznego wsparcia, które otrzymał od jednego z pokemonów Olympi. Niestety wsparcie zostało przerwane, co uniemożliwiło dalszą pomoc ze strony dinozaura.

Pokemony, które posiada:
Share