Grace

Wstępne informacjeOpisPokemony

Grace
Imię
: Grace (jap. サキ Saki)
Klasa Trenerska: Jeździec (Rhyhornów)
Płeć: Kobieta
Miejsce zamieszkania: Miasto Vaniville
Więzy rodzinne: Y (córka)

GraceGrace była kiedyś popularną ujeżdżaczką Rhyhorn’ów.Żwyciężyła 25 razy z rzędu. Chciała, żeby jej córka także nią została, więc ćwiczyła z nią od dziecka. Jednakże Y naprzeciw mamie postanawia zostać powietrzną trenerką. Ponieważ rodzice X’a wyjechali do innego regionu, Grace opiekuje się też ich synem i przynosi mu jedzenie do pokoju.

W mieście Cyllage spotkała Granta i Clemonta. Niedługo potem została otoczona i zaatakowana przez zespół Flare. Zabrano do ich ukrytej bazy. Byli tam też inni mieszkańcy Vaniville. Grace dodawała im otuchy, mówiąc, że nie mogą się poddać. Poznała tam dzikiego Klefki i zaprzyjaźniła się z nim. Skorzystała z jego pomocy, by zabrać klucze śpiącemu członkowi zespołu i pomogła wydostać się mieszkańcom. Nie udało jednak im się uciec, gdyż Aegislash Celosii przejął nad nimi kontrolę.

Grace i reszta zostali zabrani do lasu, w którym śpi Xerneas. Ich zadaniem było przewiezienie jego formy do bazy zespołu Flare. Podczas gdy Celosia pilnuje przebiegu operacji, jej Honedge pokazuje obcięty pukiel włosów Y. Grace natychmiast orientuje się, że należał do jej córki. Gdy Y zauważyła, co się dzieje, wyskoczyła ze swojej kryjówki na ratunek Grace, lecz została pokonana przez Celosię.

Graca i pozostali mieszkańcy Vaniville zostali zabrani do szpitala po tym, jak zostali uwolnieni z rąk organizacji.

Kobieta pojawiła się w ostatnim rozdziale, witając z otwartymi ramionami Y.

Zaprzyjaźnione:

Imię:
Gatunek: Klefki
Typ: Wróżkowy/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Grace zaprzyjaźniła się z Klefki, który pomagał kobiecie w opuszczaniu swojej klatki (ona wraz z pozostałymi mieszkańcami Vaniville była uwięziona przez Zespół Flare). Później pomagał w walce przeciwko Essentii.

Pokemony, które miała:

Imię:
Gatunek: Rhyhorn
Typ: Ziemny/Kamienny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Rhyhorn to jedyny znany Pokémon Grace. Używała go podczas wyścigów Rhyhornów. Dała go swojej córce – Y, by mogła stać się równie dobrym jeźdźcem, co ona (mimo sprzeciwów swojej córki).

Share

Translate »