Gold

Wstępne informacjeOpisPokemony

goldImię: Gold
Wiek: 11 lat (seria GSC), 14 (seria Emerald), 16 (seria HG/SS)
Rodzinne miasto: New Bark
Urodziny: 21-go Lipca
Specjalnie umiejętności: Wykluwanie Pokémonów

Gold to bohater serii mangi opartej na grach Gold, Silver i Crystal.

Gold nosi żółto-czarną czapkę z daszkiem, a na niej swoje gogle, czerwoną bluzkkę a pod nią czarny t-shirt. Zakłada również żółto-czarne, krótkie spodnie i trampki. Wszędzie ze sobą bierze biały plecak i swój kij do gry w bilarda, którego używa do odbijania Poké Balli (w tym celu zwiększa aerodynamikę przedmiotu). Jego pierwszym pokémonem był Aipom.

Pierwszy raz wystąpił w tomie ósmym, jako 10-letni chłopak, który nie myślał o podróżowaniu i wygrywaniu w Mistrzostwach Ligi. Mieszkał ze swoją matką i gromadką pokémonów — przyjaciół, z którymi spędzał większość wolnego czasu. Pewnego dnia wszystko się jednak zmieniło. Pokémony Golda (prócz Aipoma) zostały skradzione przez Zespół Rocket, a nasz bohater spotkał po raz pierwszy Silvera – trenera i złodzieja zarazem, który skradł pokémona z laboratorium Profesora Elma. Gold stanął również oko w oko ze słynnym Profesorem Oakiem, który wręczył mu jeden z trzech nowych, stworzonych własnoręcznie, Pokédexów. Nasz bohater postanowił wyruszyć w podróż pokémon. W czasie swojej drogi poznał wielu przyjaciół i złapał sporo pokémonów, których dane zapisał w swojej elektronicznej encyklopedii. Gdy w końcu spotkał ponownie Silvera, razem postanowili powstrzymać Zespół Rocket, który nie zaprzestał swojej działalności po klęsce Giovanniego i zaplanował zawładnąć całym światem. Później, Gold na pewien czas zniknął, by następnie zostać ocalonym przez Enteia i powrócić z nowym celem: odkrycia tożsamości Zamaskowanego Mężczyzny (Masked Man) i raz na zawsze pokonać Zespół Rocket. Cele te zostały osiągnięte we współpracy z pozostałymi sześcioma posiadaczami Pokédexów.

Gold pojawił się w serii Emerald, już jako 14-latek. Przybył wraz z Crystal do Strefy Walk w celu pomocy przy uwolnieniu Silvera oraz pozostałych posiadaczy pokedexów z kamiennej statui. Miał za zadanie złapać Jirachiego. W tym celu przebrał się za Hideouta, ponieważ tak chciał zmylić pokemona życzeń. Po tym, jak plan się nie powiódł wyruszył do Kimberly, by nauczyć swojego startera najpotężniejszego ataku.

Nauka ostatecznego ataku trwała dwa miesiące (jego seniorzy zrobili to w kilka dni). Mógł połączyć siły z Crystal, Ruby, Sapphire i Emeraldem, by pokonać wroga – Archiego.

Przyczynił się do uwolnienia swoich seniorów oraz do śmierci Archiego.

Trzy lata po serii FR/LG zespół Rocket ponownie został wskrzeszony, w regionie Johto. Ich postępowanie było podobne do starej organizacji (np. odcinanie ogonów Slowpoke’ów). Gdy Profesor Oak został wiadomość od Lancea na temat złej organizacji, jak i samego Arceusa postanowił wysłać posiadaczy pokedexów, by zbadali sprawę. Dostępny był jednak tylko Gold, którego mężczyzna wysłał na Pokeathlon w celu spotkania się z Lancem.

Po zdobyciu medali na zawodach pokeathlonu Gold spotkał się z Elitarną Czwórką z Johto. Krótko po tym zostali zaatakowani przez Dragonitea Lance’a. Trener zdołał przywrócić oszalałego smoka do pokeballa. Trener stwierdził, że pokemon musiał zostać oddzielony od swojego trenera, więc postanowił ruszyć do miasta Ecruteak, by spotkać się z Mortym w celu odnalezienia Lance’a.

W mieście tym spotkał się z liderem oraz dołączył do niego Silver, który chciał odnaleźć wszystkie płytki.

Spotkanie przerwał sam Arceus, który zniszczył sale gimnastyczną w Ecruteak.

W ruinach Sinjoh Gold uczestniczył w walce przeciwko czterem generałom Zespołu Rocket, którzy przejęli kontrolę nad Arceusem. Gdy poke-bóg zmaterializował Palkię, Dialgę i Giratinę na pomoc przybył Giovanni, Pryce i Lance, którzy pomogli w batalii. Goldowi ostatecznie udało się uspokoić Arceusa dopiero, gdy otworzył serce przed swoim Togepi, który dzięki temu mógł ewoluować w Togetica, a po chwili w Togekissa. Arceus na ten widok ponownie uwierzył w ludzkość, którzy jeszcze potrafią dogadać się z pokemonami

W serii ORAS Gold został wspomniany przez Kimberly, która toczyła rozmowę z Sapphire na temat ostatecznych ataków.
Później Emerald skontaktował się z trenerem, oraz Silver i Crystal. Mieli być gotowi na obronę Johto przed upadkiem meteorytu. Gold również wspomniał, że towarzyszy im Norman, który przez przypadek został w regionie.

Pokemony, które posiada:

Imię: Aibo/Ataro
Gatunek: Ambipom
Typ: Normalny
Poziom: 83
Płeć: Samiec

Opis: Ataro (エーたろう Ētarō) jest jednym z „rodzinnych pokemonów” Golda, z którym dorastał pod jednym dachem. Jako Aipom był pierwszym podopiecznym, którego postanowił trenować. Zabrał go na poszukiwania zaginionego Poltaro, który również pochodził z Domu Pokemonów. Do rozdziału „Kontra Parasect” ewoluował w Ambipoma.


Imię: Polibo/Poltaro
Gatunek: Politoed
Typ: Wodny
Poziom: 80
Płeć: Samiec

Opis: Poltaro ( ニョたろう Nyotarō) jeden z pokemonów należących do rodziny Golda. Wychowywał się w Domu Pokemonów, od kiedy był Poliwagiem. Podczas podróży trenera do miasta Cheerygrove członkowie Zespołu Rocket ukradli mu plecak, w którym były rodzinne pokemony (w tym Poltaro). Plecak udało się odzyskać, jednak pokeball z Poliwagiem wpadł do wody, kończąc w paszczy dzikiego Granbulla. Gdy w końcu Gold odbił pokeball z paszczy dzikiego pokemona, postanowił go trenować, by ewoluował w Poliwhirla (inspirując się stworkiem Reda – ówczesnego mistrza pokemon Kanto). Jednak podczas ratunku Jasminy, przy pomocy Silvera pokemon ewoluował w Politoeda. W serii HG/SS uczestniczył w zawodach Pokeathlon.


Imię: Exbo/Explotaro
Gatunek: Typhlison
Typ: Ognisty
Poziom: 84
Płeć: Samiec

Opis: Explotaro (バクたろう Baktarō) to pokemon, którego Gold dostał od profesora Elma. Wpierw ewoluował w rozdziale „Kontra Quilava” potem, wraz z zaprzyjaźnionymi starterami (Bayleefem i Croconawem), przebył grupową ewolucję w Typhlisona, w celu pokonania Lugii. Podczas walki z Zamaskowanym Mężczyzną, umożliwił Sintaro ewolucję w Sunflorę za pomocą „słonecznego dnia” i przyczynił się do wzmocnienia drużyny. W serii HG/SS uczestniczył w zawodach Pokeathlon oraz walczył przeciwko głównym antagonistom serii.


Imię: Sinbo/Sintaro
Gatunek: Sunflora
Typ: Roślinny
Poziom: 75
Płeć: Samica

Opis: Sintaro (キマたろう Kimatarō) została złapana w rozdziale „Kontra Sunkern”. Pokemon ten miał pomóc Cyndaquilowi Golda w pokonaniu Skarmoryego, który terroryzował okolicę. Czasami asystuje Explotaro, używając słonecznego dnia, by wzmocnić ogniste ataki towarzysza. Pokemon ten ewoluował w Sunflore bez użycia słonecznego kamienia a przy pomocy właśnie ruchu słonecznego dnia. Uczestniczyła w walce przeciwko Zamaskowanemu Mężczyźnie. W serii HG/SS wzięła udział w Pokeathlonie.


Imię: Sudobo/Utaro
Gatunek: Sudowoodo
Typ: Kamienny
Poziom: 78
Płeć: Samiec

Opis: Sudobo (ウーたろう Ūtarō) został złapany przez Golda podczas wyścigu chłopca z Whitney – liderką Goldenrod. Pokemon ten zablokował trasę wyznaczoną na wyścigi, w celu ukrycia się przed dzikim Rhydonem. Gold pomógł pokemonowi w pokonaniu przeciwnika, jednocześnie ratując Whitney. Po tym pokemon zdecydował się na dołączenie do drużyny trenera. Uczestniczył w Pokeathlonie oraz stworzył jajo z Sudowoodo Emeralda.


Imię: Togebo/Togetaro
Gatunek: Togekiss
Typ: Wróżkowy/Latający
Poziom: 81
Płeć: Samiec

Opis: Togetaro (トゲたろう Togetarō) w mandze pojawił się jako jajo, stworzone przez Togetici Jasminy. Zostało one podarowane Goldowi, który miał się nim zaopiekować w ramach eksperymentu. Dzięki swojej specjalnej umiejętności „wychowawcy pokemon” zdołał w szybkim czasie wykluć Togepiego, który ponadto przejął cechy charakteru po swoim właścicielu (głównie bycie zadziornym i zamiłowanie do hazardu). Podczas walki z Silverem, był zdolny powalić przeciwnego Tyranitara. Nie został jednak użyty do walki przeciwko Zamaskowanemu Mężczyźnie, skutkiem czego Togepi nie chciał ewoluować w Togetica poprzez szczęście (mimo wysokiego, 80 poziomu). Pokemon jednak przemienił się podczas walki z Arceusem (w serii HG/SS) a następnie od razu przekształcił się w Togekissa za pomocą świecącego kamienia.


Imię: Pibu
Gatunek: Pichu
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Pibu (ピチュ Pich) został przedstawiony jako jajo, stworzone przez Pika i Chuchu. Gold uratował jajo, gdy obydwa Pikachu zostały zaatakowane przez Zamaskowanego Mężczyznę. Silne uczucia chłopaka sprawiły że Pichu się wykluł, dziedzicząc od chłopaka wolę walki oraz grzywkę. Pokemon umożliwił (za pomocą silnego pioruna) dotarcie do miejsca, w którym znajdował się wróg. W serii HG/SS pomógł w odnalezieniu zioła, który miał uleczyć Giovanniego.


Imię: Tibo/Mantaro
Gatunek: Mantine
Typ: Wodny/Latający
Poziom: 28
Płeć: Samiec

Opis: Mantaro(マンたろう Mantarō) pojawił się podczas ataku Lugii na Wyspach Wiru. Pokemon został złapany przez tonącego Golda, by ten pomógł mu wydostać się na powierzchnie. Chłopak może na nim latać przy pomocy kija od bilardu i 20 Remoraidów, które dostał od Crystal.


Imię:
Gatunek: Remoraid(dwadzieścia)
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Gold dostał Remoraidy od Crystal. Pokemony te umożliwiają chłopcu latanie na Mantinie (działają jak silnik napędowy). Jedyny znany ich atak to „wodna broń”.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Teddiursa
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Gold złapał Teddiursę dla wnuczki Kurta – Maizie. Użył do tego friendballa, by pokazać mężczyźnie, że jest wystarczająco godnym trenerem, by móc posługiwać się specjalnymi pokeballami.


Imię:
Gatunek: Raikou
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Raikou dołączył się do Golda podczas ostatecznej walki z Zamaskowanym Mężczyzną. Dzięki Pichu trenera mógł użyć bardzo silnego pioruna. Po pokonaniu wroga pokemon opuścił Golda a później, w serii Emerald, dołączył do Anabel.


Imię:
Gatunek: Murkrow
Typ: Latający/Mrok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Murkrow został złapany przez Golda, ponieważ pokemon usiadł na antenie, co uniemożliwiło chłopcu słuchanie jego ulubionego show. Pokemon ponadto ukradł Joemu torbę z pokemonami, którą miał zanieść do profesora Elma. Nie wiadomo jednak, czy Gold dalej posiada tego pokemona.

Share

Translate »