Gold

Wstępne informacjeOpisPokemony

goldImię: Gold
Wiek: 11 lat (seria GSC), 14 (seria Emerald), 16 (seria HG/SS)
Rodzinne miasto: New Bark
Urodziny: 21-go Lipca
Specjalnie umiejętności: Wykluwanie Pokémonów

Gold to bohater serii mangi opartej na grach Gold, Silver i Crystal.

Gold nosi żółto-czarną czapkę z daszkiem, a na niej swoje gogle, czerwoną bluzkkę a pod nią czarny t-shirt. Zakłada również żółto-czarne, krótkie spodnie i trampki. Wszędzie ze sobą bierze biały plecak i swój kij do gry w bilarda, którego używa do odbijania Poké Balli (w tym celu zwiększa aerodynamikę przedmiotu). Jego pierwszym pokémonem był Aipom.

Pierwszy raz wystąpił w tomie ósmym, jako 10-letni chłopak, który nie myślał o podróżowaniu i wygrywaniu w Mistrzostwach Ligi. Mieszkał ze swoją matką i gromadką pokémonów — przyjaciół, z którymi spędzał większość wolnego czasu. Pewnego dnia wszystko się jednak zmieniło. Pokémony Golda (prócz Aipoma) zostały skradzione przez Zespół Rocket, a nasz bohater spotkał po raz pierwszy Silvera – trenera i złodzieja zarazem, który skradł pokémona z laboratorium Profesora Elma. Gold stanął również oko w oko ze słynnym Profesorem Oakiem, który wręczył mu jeden z trzech nowych, stworzonych własnoręcznie, Pokédexów. Nasz bohater postanowił wyruszyć w podróż pokémon. W czasie swojej drogi poznał wielu przyjaciół i złapał sporo pokémonów, których dane zapisał w swojej elektronicznej encyklopedii. Gdy w końcu spotkał ponownie Silvera, razem postanowili powstrzymać Zespół Rocket, który nie zaprzestał swojej działalności po klęsce Giovanniego i zaplanował zawładnąć całym światem. Później, Gold na pewien czas zniknął, by następnie zostać ocalonym przez Enteia i powrócić z nowym celem: odkrycia tożsamości Zamaskowanego Mężczyzny (Masked Man) i raz na zawsze pokonać Zespół Rocket. Cele te zostały osiągnięte we współpracy z pozostałymi sześcioma posiadaczami Pokédexów.

Gold pojawił się w serii Emerald, już jako 14-latek. Przybył wraz z Crystal do Strefy Walk w celu pomocy przy uwolnieniu Silvera oraz pozostałych posiadaczy pokedexów z kamiennej statui. Miał za zadanie złapać Jirachiego. W tym celu przebrał się za Hideouta, ponieważ tak chciał zmylić pokemona życzeń. Po tym, jak plan się nie powiódł wyruszył do Kimberly, by nauczyć swojego startera najpotężniejszego ataku.

Nauka ostatecznego ataku trwała dwa miesiące (jego seniorzy zrobili to w kilka dni). Mógł połączyć siły z Crystal, Ruby, Sapphire i Emeraldem, by pokonać wroga – Archiego.

Przyczynił się do uwolnienia swoich seniorów oraz do śmierci Archiego.

Trzy lata po serii FR/LG zespół Rocket ponownie został wskrzeszony, w regionie Johto. Ich postępowanie było podobne do starej organizacji (np. odcinanie ogonów Slowpoke’ów). Gdy Profesor Oak został wiadomość od Lancea na temat złej organizacji, jak i samego Arceusa postanowił wysłać posiadaczy pokedexów, by zbadali sprawę. Dostępny był jednak tylko Gold, którego mężczyzna wysłał na Pokeathlon w celu spotkania się z Lancem.

Po zdobyciu medali na zawodach pokeathlonu Gold spotkał się z Elitarną Czwórką z Johto. Krótko po tym zostali zaatakowani przez Dragonitea Lance’a. Trener zdołał przywrócić oszalałego smoka do pokeballa. Trener stwierdził, że pokemon musiał zostać oddzielony od swojego trenera, więc postanowił ruszyć do miasta Ecruteak, by spotkać się z Mortym w celu odnalezienia Lance’a.

W mieście tym spotkał się z liderem oraz dołączył do niego Silver, który chciał odnaleźć wszystkie płytki.

Spotkanie przerwał sam Arceus, który zniszczył sale gimnastyczną w Ecruteak.

W ruinach Sinjoh Gold uczestniczył w walce przeciwko czterem generałom Zespołu Rocket, którzy przejęli kontrolę nad Arceusem. Gdy poke-bóg zmaterializował Palkię, Dialgę i Giratinę na pomoc przybył Giovanni, Pryce i Lance, którzy pomogli w batalii. Goldowi ostatecznie udało się uspokoić Arceusa dopiero, gdy otworzył serce przed swoim Togepi, który dzięki temu mógł ewoluować w Togetica, a po chwili w Togekissa. Arceus na ten widok ponownie uwierzył w ludzkość, którzy jeszcze potrafią dogadać się z pokemonami

W serii ORAS Gold został wspomniany przez Kimberly, która toczyła rozmowę z Sapphire na temat ostatecznych ataków.
Później Emerald skontaktował się z trenerem, oraz Silver i Crystal. Mieli być gotowi na obronę Johto przed upadkiem meteorytu. Gold również wspomniał, że towarzyszy im Norman, który przez przypadek został w regionie.

Pokemony, które posiada:
Share
Translate »