Gladion

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Gladion (jap. グラジオ Glazio)
Więzy rodzinne: Lillie (młodsza siostra), Lusamine (matka)
Rodzinne miasto: Raj Aether
Klasa trenerska: Członek Zespołu Skull, Trener

Gladion zadebiutował w serii SM. Po raz pierwszy pojawił się w mieście Iki podczas Walki Pełnej Mocy. Przed turniejem zauważył wyrwę w niebie, którą wyczuł jego Type:Null, z tego powodu odszedł z miejsca rozpoczęcia turnieju.

Swoją walkę rozpoczął jako drugi, w pierwszej rundzie. Jego przeciwnikiem był Hau – wnuk kahuny – Hali. Podczas walki Gladion zapytał się swojego przeciwnika w imię czego walczy. Był pewny, że chłopak chce przewyższyć swojego dziadka. Zdenerwował się jednak, gdy Hau odpowiedział mu, że robi to jedynie dla zabawy. Stwierdził, że przez to jego przeciwnik jest słaby. Pokonał Hau i przeszedł do następnej rundy.

W kolejnej walce zmierzył się z Moon. Ona również widziała wyrwę w niebie, o której wspomniał Gladion. Gdy dziewczyna poprosiła, by chłopak powiedział jej coś więcej o tym zjawisku, ten zgodził się pod warunkiem, gdy zostanie pokonany przez Moon. Podczas walki Gladion zauważył, że jego przeciwniczka nie wie za wiele o różnicach regionalnych (mianowicie chodziło o jej Alolańskiego Grimera). Chłopak również był oszołomiony tym, że Moon ma w swoim zespole trujące pokemony, ponieważ uważa je za urocze. Pokonał dziewczynę w jego rozumieniu dzięki zaufaniu i brzemieniu, jakie nosi on i jego pokemony. Takie wytłumaczenie było nie do zaakceptowania przez Moon.

W rundzie finałowej przeciwnikiem Gladiona był Sun. Do walki wystawił Type:Nulla, z którym pokemony kuriera miały problemy. Gladion był wściekły postawą Suna. Uważał on, że zachowuje się nieracjonalnie i jedyne co potrafi to się wygłupiać. Te słowa poruszyły Sunem, który przyznał, że ciężko pracuje na zarobienie 100 milionów jenów. Wściekłość chłopaka aktywowało Z-ruch u Littena, który pokonał Type:Nulla.

Po przegranej walce Gladion opuścił miasto Iki twierdząc, że nie było mu jeszcze dane spotkać się z Tapu. Chłopak postanowił wzmożyć trening, by być gotowym na nadejście Ultra Bestii.

W Ruinach Konfliktu spotkał się z Guzmą, który zaproponował mu przyłączenie się do Zespołu Skull. Gladion był ciekawy jakiej osoby obawia się mężczyzna, jednak nie dostał odpowiedzi. Szybko zaakceptował propozycję Guzmy i dołączył jako nieformalny członek wrogiej bandy. W tym celu został zaprowadzony do kryjówki Zespołu Skull.

Gdy Sun i Moon dotarli na Wzgórze Pomników znaleźli poobijanego Kiawe, który przyznał, że został zaatakowany przez Gladiona w Ruinach Życia, świątyni Tapu Lele.

Niedługo potem cała trójka spotkała się z Gladionem, który trzymał ze sobą uśpioną Tapu Lele. Zapytany przez Moon o jego intencje odpowiedział, że jego zadaniem jest przechwycenie wszystkich strażników.

Moon założyła, że Gladion potrzebuje tapu do walki z Ultra Bestiami, dlatego zaproponowała współpracę. Sun jednak nie zgodził się z tym, zważając na to, że nie chciał współpracować z kimś kto ma do czynienia ze złoczyńcami. Postanowił, że pokona Gladiona za pomocą Z-Pierścienia Kiawe. Przedmiot został jednak zniszczony przez Type:Nulla. Chłopak przyznał, że został zmuszony do wycofania się z turnieju gdy okazało się, że Sun dostał błyszczący kamień od samego Tapu Koko. Chłopak pokazywał pewność, że Sun nie pokona go nawet z Z-ruchem. Jego słowom zaprzeczyła Kahili, która stwierdziła, że jeżeli by był tego taki pewny, nie zniszczył by przedmiotu. Kobieta (z dużej odległości, unosząc się na Skarmorym) wysłała swojego Toucanona i Z-pierścień dla Suna, by ten mógł godnie zmierzyć się z Gladionem.

Z-atak Littena spowodował, że maska Type:Nulla zaczęła się rozkruszać. W obawie, co mogłoby się stać po zerwaniu pieczęci, Gladion wycofał swojego podopiecznego, wybierając jednocześnie Porygona. Sun próbował ponownie użyć z-ataku, ponieważ nie wiedział, że ruch ten jest jednorazowy. Po tym Gladion odpuścił sobie przechwycenie Tapu Lele, ponieważ stwierdził, że potrzebuje naprawdę silnych pokemonów, które pozwolą mu w walce przeciwko tajemniczym istotom, które wychodzą z wyrw. Chłopak też zdradził Moon, że wyrwa jest jedynie wyjściem, do której nie da się wejść. Same wyrwy są też przez kogoś lub coś tworzone.

Kolejnym razem Gladion pojawił się w mieście Po, w którym znajdowała się baza Zespołu Skull. Został on zaatakowany przez Plumerię, która chciała sprawdzić siłę Gladiona. Podczas walki chłopak zauważył, że dziewczyna ma ważną rolę w zespole. Po okazaniu niechęci do „kobiet u władzy”, zdenerwował Plumerię, która stwierdziła, że mimo swojej siły Gladnion nigdy nie zostanie zaakceptowany jako oficjalny członek Zespołu Skull.

W mieście Po Gladion stanął po stronie bohaterów, gdy Guzma zaczął wypuszczać UltraBestie. Chłopak przyznał, że jest wrogiem tych stworzeń, które pragnie zniszczyć.
Podczas walki z istotami z innego wymiaru przyznał się, że jego Type:Null został sztucznie stworzony przez prezes Fundacji AetherLusamine.
Później chłopak, wraz z kapitanami, walczył z ultra bestiami na trasie nr 10.
Jednak na polu bitwy pojawiła się jego siostra – Lillie. W ostatniej chwili została uratowana przez Type:Nulla, który przy okazji ewoluował w Silvally‘ego. Po pokonaniu ultra bestii rodzeństwo przyznało się, że są dziećmi głównej antagonistki serii – Lusaminy. Lillie powiedziała Gladionowi, że trzy miesiące wcześniej zabrała Cosmoga i tajemniczy flet z Fundacji Aether, by w ten sposób powstrzymać swoją mamę (podobnie Gladion zrobił z Type:Nullem). Niestety ich czyny dały tylko odwrotny efekt.

Gladion, wraz z Lillie dotarli na wyspę Poni. Zmierzając w kierunku Ołtarza Słońca stoczyli rozmowę swojej mamie. Chłopak nie chciał, by Lillie znała jej prawdziwe oblicze. Nie zgadzał się jednak z siostrą, by połączyć siły z innymi osobami, ponieważ twierdził, że będą tylko zawadzać. Podczas podróży zostali zaatakowani przez Ultra Bestię.

Po pokonaniu Xurkitree Gladion i Lillie spotkali się z Hapu i Sunem. Kahuna zauważyła, że mają przy sobie Księżycowy Flet. Z kolei Sun był w szoku, że Lillie i Gladion są rodzeństwem. Okazało się, że wszyscy szukają osoby, która mogłaby zagrać na flecie (Gladion nie potrafił zagrać). Po tym jak Tapu zabrały Suna do Ołtarza Poni, Gladion, Lillie i Hapu postanowili ruszyć za kurierem.

Podczas pojawienia się legendarnych pokemonów oraz hordy Ultra Bestii, Gladion zauważył, że Solgaleo nie dołączył się do walki, okazało się, że Sun odrzucił aurę pokemona, by pogadać z Fabą. Z rozmowy wraz z siostrą dowiedział się, że wyspa Raju Aether należała niegdyś do „wpływowej osoby” tej organizacji.

Pół roku później, gdy Lusamine zniknęła a Faba przejął kontrolę nad Fundacją Aether, Gladion wraz z siostrą ukryli się w Domu Aether na wyspie UlaUla. Tam chłopak regenerował rany, których doznał podczas ewolucji Silvallego. Gdy dowiedział się od Wicke, że jego matka znajduje się na wyspie Poni, od razu chciał tam ruszyć. Jednak kobieta nie pozwoliła mu na to twierdząc, że dalej musi się leczyć. Zaproponowała, że najpierw ruszy na teren wroga (Faby), by zebrać potrzebne informacje do działania.
Gladiona odwiedziła Lillie, która dowiedziała się od Miny, że ich ojciec znajduje się gdzieś na Aloli i na pewno ma amnezję. Dowodem miał być wisior ze zdjęciem rodzinnym, którego kapitan wzięła od Mohna. Chłopak zauważył, że Lillie jest naprawdę samodzielną osobą i przyznał, że proszenie innych o pomoc nie jest wstydem. Z tego powodu poprosił siostrę, by ta ruszyła odnaleźć matkę z postawą dziewczyny, która potrafi podejmować samodzielne decyzje i która nie potrzebuje dyktatury kobiety, by móc stać się wartościową osobą.

Po uwolnieniu Moon w raju Aether, obydwoje próbowali zaatakować Fabę, jednak zostali zmuszeni walczyć z Ryukim – mężczyzną, który został zwiedziony przez naukowca. Ponieważ pokemony Moon zostały schowane w labolatorium B, Gladion pozwolił jej używać Silvallego, podczas gdy on miał zająć się Ryukim.

Chłopak kupił Moon czas, by mogła ruszyć do laboratorium. Jednak przed tym poparzył sobie dłoń, łapiąc pocisk Turtonatora, który omal nie trafił Moon. Z tego względu poprosił dziewczynę o stworzenie dla niego leku.

Gladionowi udało się pokonać Turtonatora Ryukiego. Jego przeciwnik nie chciał dać za wygraną. Odpuścił dopiero, gdy Gladion uświadomił go, że został wystawiony przez Fabę. Gdy Ryuki wyruszył na bitwę z Ultra Bestiami, Gladion dostał przez Silvallego lek od Moon, po czym ruszył na poszukiwanie złego naukowca. Znalazł człowieka, gdy ten kajał się przez Alolańskim Meowthem Suna, obiecując, że odda wyspę kurierowi. Chwilę później został porwany przez Nihilego do Ultra Świata.

Po złapaniu Necrozmy przez Ultra Zwiadowców Gladion wyruszył do Ultra świata (wraz Ryukim) w poszukiwaniu Faby.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Silvally
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Silvally to pierwszy znany Pokémon Gladiona. Pokazał się u boku swojego trenera jako Type:Null podczas festiwalowych zawodów Pełnej Mocy w mieście Iki. Pokémon zauważył wyrwę w niebie, więc Gladion postanowił to zbadać. Po tym został wystawiony do walki przeciwko Komali Hau, którego z łatwością pokonał. W finałach turnieju został wystawiony do walki z Dollarem Suna – wygrał. Jednak został powalony przez Z-atak Ena. Później ewoluował, gdy ratował Lillie przed atakiem Guzzlorda. W drodze do Ołtarza Słońca musiał stoczyć walkę z Ultra Bestią.


Imię:
Gatunek: Porygon
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Porygon został wystawiony do walki podczas Zawodów Walki Pełnej Mocy w mieście Iki. Walczył z Pichu Hau – wygrał. W kolejnej rundzie walczył z Alolańskim Grimerem Moon. Porygon wygrał.


Imię:
Gatunek: Lycanroc (Południowy)
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Lycanroc Został wystawiony do walki przeciwko Turtonatorowi Ryukiego po tym, jak Gladion pożyczył Moon Silvallego.

Share

Translate »