Giovanni

Wstępne informacjeOpisPokemony

Giovanni_en_HGSS_mangaImię: Giovanni (jap.サカキ Sakaki)
Tytuł: (Były)Lider Sali Gimnastycznej, Aktualny Przywódca Zespołu Rocket
Lokalizacja Sali: Miasto Viridian
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Ziemi (Earth badge)
Ekspert w typie: Ziemnym
Więzy rodzinne: Silver (syn)

Lider organizacji przestępczej regionu Kanto, Zespołu Rocket, oraz lider Sali Gimnastycznej w mieście Viridian. Specjalizuje się w typach ziemnych. Podczas pierwszego spotkania z Redem udawał poszukiwacza skamielin. Kiedy razem opuścili Jaskinię Diglettów, Giovanni postanowił sprawdzić charakter i umiejętności chłopca aranżując jego walkę z dwoma Magmarami. W nagrodę za ich pokonanie przekazał mu Stary Bursztyn, Magmary zaś bez trudu zabił, śmiejąc się z tego, że tak słaby trener pokonał wcześniej jego podwładnych.
Rękami Kogi, porucznika Surge i Sabriny usiłował schwytać legendarne ptaki — Articuno, Zapdosa i Moltresa, by później połączyć je w nowego, potężnego Pokemona — plany pokrzyżowali mu jednak posiadacze Pokedexa.
W Sali Miasta Viridian Red dowiedział się, że to Giovanni był jej zaginionym liderem, a także przywódcą Zespołu Rocket. Kiedy młody trener wyzwał go na pojedynek, musiał się zgodzić na to, by w razie przegranej dołączyć do Zespołu. Po ciężkiej walce wyjątkowa taktyka Reda i jego zaufanie do Pokemonów pozwoliła mu na zwycięstwo.

W serii Yellow pojawił się w czasie pojedynku protagonistki z liderem Elitarnej Czwórki, Lancem. Wcześniej uwolnił Reda z lodowej pułapki Lorelei, wręczył mu też kamienie umożliwiające ewolucję Eeevee. Podczas pojedynku pomógł Yellow w przełamaniu obrony Lance’a, jednak lider Elitarnej Czwórki go przechytrzył — używając wszystkich odznak Sal Gimnastycznych do przyzwania ogromnego ptasiego Pokemona. Giovanni wycofał się wtedy, by z odległości podziwiać później zwycięstwo Yellow. Kiedy później spotkał dawnych współpracowników, Porucznika Surge‘a i Sabrinę proponujących mu wskrzeszenie Zespołu Rocket, odmówił, uważając, że nie są na to gotowi — w końcu nie byli w stanie pokonać Elitarnej Czwórki bez pomocy grupki dzieci.

W części Ruby&Sapphire spotkał protagonistów, by wyjaśnić im, że posiadane przez nich kamienie to prawdziwe formy Czerwonej i Niebieskiej Kuli, a następnie odebrać im je.

W serii FireRed i LeafGreen spotykamy go na Wyspach Sevii, gdzie natrafił na gang rowerzystów zaatakowany przez Deoxysa. Zamiast im pomóc, zaatakował ich, by podążyć następnie za legendarnym Pokemonem – w jego opinii najpotężniejszym z istniejących.
Kiedy spotkał protagonistów, wysyłał nowych podwładnych – znanych jako Trzy Bestie- by odwrócili ich uwagę. Chwilowe pozbycie się posiadaczy Pokedexów pozwoliło mu i Sird na kolejne eksperymenty z Rubinem i Szafirem, które okazały się mieć związek ze zmianą form u Deoxysa. Przedstawił wtedy swój plan schwytania Deoxysa i odnalezienia dawno zaginionego syna. Niedługo potem na Wyspie Narodzin zrealizował pierwszy z tych celów.
Na Wyspie Trenerów walczył ze sprzymierzonym z Posiadaczami Pokedexów Mewtwo, wściekłym na to, że został stworzony jak narzędzie, broń. Pokonał go z pomocą M2Bind, urządzenia stworzonego do kontroli działań legendarnego Pokemona.

Po walce wyruszył do miasta Viridian, by wraz z Deoxysem szukać syna. Na miejscu wysłał Sird i Orma by odnaleźli chłopca. Niedługo potem, kiedy odczuwa on nawrót groźnej choroby, odnajdują go Mewtwo i Red. Lider Zespołu Rocket pragnął odpłacić posiadaczowi Pokedeksa za dawną przegraną w Sali Viridian — razem zdecydowali się na pojedynek 1 na 1, Mewtwo kontra Deoxys. W czasie niezwykle równej walki oba Pokemony wielokrotnie zdobywały przewagę — ale finalnie to Mewtwo zwyciężył. Wtedy to Giovanni zasłabł z powodu choroby, a z miejsca pojedynku zabrał go Orm.

W czasie gdy lider Zespołu Rocket odzyskiwał siły, doszło do jego długo oczekiwanego spotkania z synem. Wiedza o ojcu przytłoczyła Silvera, jego konflikt z Giovannim przerwał jednak Carr. Żądny władzy członek Zespołu Rocket usiłował rozbić statek ze swoim liderem i jego synem na pokładzie. Nieoczekiwanie zamachowi zapobiegł Red, za pomocą czarnych dziur Deoxysa przenosząc bohaterów z miejsca wypadku. Próba wysłania ich w bezpieczne miejsce nie powiodła się jednak — wylądowali oni w pobliżu miejsca wybuchu, w samym środku płomieni. Na chwilę przed utratą przytomności osłabiony wciąż Giovanni zdołał uratować życie syna. Z miejsca wypadku wyniosła ich Blue. Dawna przyjaciółka po długiej rozmowie przekonała też Silvera do zaakceptowania jego ojca, pomimo zła, które ten wyrządził. Niedługo później nieprzytomny lider Zespołu Rocket został przeniesiony przez syna do jego Sekretnej Bazy.

Przez większą część serii HeartGold/SoulSilver losy Giovanniego pozostawały nieznane. Podczas walki z Arceusem Petrel przybrał jednak postać dawnego lidera Zespołu Rocket-nieoczekiwanie zaatakował go jednak Ursaring prawdziwego Giovanniego, który pojawił się na miejscu starcia wraz z Pryce’m i Lance’m, dawnymi przeciwnikami. Podczas gdy dwaj pozostali walczyli z Palkią i Dialgą ojciec Silvera zatrzymywał Giratinę.
W tym czasie dowiadujemy się o tym, jak doszło do spotkania trzech legend. Lider Zespołu Rocket znalazł Pryce‘a w Ilex Forest, kiedy obaj poszukiwali słynnego Celebi. Niemal zabił porywacza swojego syna, ich pojedynek przerwał jednak Lance. To on przekonał antagonistów, by przybyli do Ruin Sinjoh.
Nawrót choroby nie pozwolił Giovanniemu na kontynuowanie walki, ostatecznie Giratina została powstrzymana przez jego syna. Po przepędzeniu rozjuszonych legendarnych pokemonów na miejsce pojedynku przybyli Ken, Al i Harry, którym Giovanni zlecił zdobycie lekarstwa od Celebi. Magiczny środek spowodował jego powrót do pełnego zdrowia. Uleczony postanowił wskrzesić Zespół Rocket. Kiedy zaproponował Silverowi członkostwo w osławionej organizacji, ten odmówił, obiecując ojcu, że kiedyś przekona go do zaniechania zła. Giovanni zaakceptował tę decyzję, proponując mu pojedynek w nieokreślonej przyszłości.

W serii ORAS najpierw został wspomniany przez Blaise’a, który tłumaczył Amberowi co się stało z pozosałościami po niebieskiej i czerwonej kuli. Giovanni zabrał je, w celu ożywienia dwóch organizmów. Gdy mężczyzna odkrył obecność Blaise’a, wybrał Beedrilla, jednak nie zaatakował chłopaka.
Niedługo po tych wspomnieniach szef organizacji Rocket pojawił się w Hoenn. Podczas podróży znalazł nieprzytomnych Reda, Blue, Ambera i Blaise, którzy zostali pokonani przez wroga. Zabrał wszystkich na swój sterowiec i pod jego rozkazem uleczono im rany. W tej serii nie ma złych intencji, chce tego, co wszyscy – powstrzymania meteorytu przed zniszczeniem planety. Pragnie, by zespół Rocket dalej istniał, dopóki jego syn nie rozgromi tej organizacji.
Później Giovanni stanął ramie w ramie z Blue i Redem w mieście Sootopolis. Tam spotkali się z Rubym, Sapphire i Emeraldem, których poinformował, w jaki sposób zapobiec katastrofie. Dzięki megaewolucji swojego Beedrila, którego nie można w ten sposób przemienić poza bitwą stwierdził, że w środku meteorytu znajduje się Pokemon, który zmierza właśnie po człowieka.
Mężczyzna miał racje, w środku znajdował się drugi Deoxys, który rzeczywiście zmierzał do mężczyzny.

W serii ORAS Giovanni pojawił się we wspomnieniach Blaisego, który wytłumaczył Amber, co się początkowo stało z Czerwoną i Niebieską kulą. Po zażegnaniu kryzysu w Hoenn, Giovani znalazł odłamki, które użył do pobudzenia Organizmów nr 1 i 2. Tę sytuację obserwował Blaise, którego Giovanni wyczuł i posłał Beedrilla, jednak powstrzymał się od zaatakowania i zostawił byłego członka Zespołu Magma w spokoju.

Później Giovanni pojawił się we własnej osobie. Przybył on do Hoenn w celu powstrzymania meteoroidu. Przy okazji uratował Reda, Greena, Blaisego i Amber, którzy zostali pokonani przez wroga. Zabrał wszystkich na swój statek i podzielił się z Redem na temat swoich przemyśleń. Prawdopodobnie w rzeczywistości chciał, by świat się nie skończył, ponieważ jego syn jeszcze nie rozbił jego organizacji.

Potem pojawił się w mieście Sootopolis. Tam okazało się, że mężczyzna posiada kluczowy kamień i może megaewoluować swojego Beedrilla. Człowiek również zauważył, że w meteoroidzie może być ukryty pokemon, a mianowicie Deoxys.

~Jagal

Pokemony, które posiada:
Nidoqueen

Imię:
Gatunek: Nidoqueen
Poziom:
Płeć: Samica

Opis: Pokazana została podczas walki w Sali Gimnastycznej Viridian. Bez trudu pokonała ona wtedy Snorlaxa Reda, przegrała jednak pojedynek z jego Pikachu.

Nidoking

Imię:
Gatunek: Nidoking
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Uczestniczył w pojedynku z Redem. Używany często do odrabiania brudnej roboty np. gdy po walce zniszczył Salę Gimnastyczną. W serii FR/LG obezwładnił członków gangu rowerowego, którzy spotkali oszalałego Deoxysa.

Rhyhorn
Imię:
Gatunek: Rhyhorn
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: To nim Giovanni rozpoczął swój pojedynek z Redem. Bez trudu pokonał on Aero. Brał też udział w walce z Lancem, został wtedy pokonany przez Dragonaira.

Rhydon
Imię:
Gatunek: Rhydon
Poziom: –
Płeć: Samiec

Opis: Niewiele o nim wiadomo. Pojawił się podczas walki w Sali Viridian.

Beedrill
Imię:
Gatunek: Beedrill
Poziom: –
Płeć: Samiec

Opis: Złapanyzostał  w Viridian Forest, kiedy Giovanni był jeszcze początkującym trenerem. Młody Weedle wyrósł na jednego z najsilniejszych Pokemonów lidera Zespołu Rocket. Dziś ze względu na swoje umiejętności stanowi wyjątek wśród ziemnych i stalowych typów, w trenowaniu których specjalizuje się jego właściciel. Pomógł w walce Lance’a z Yellow, zmęczył też legendarnego Deoxysa na tyle, by Giovanni mógł go schwytać. Od serii ORAS jest zdolny do MegaEwolucji.

Golem
Imię:
Gatunek: Golem
Poziom: –
Płeć: –

Opis:  Zaskakująco szybki. Jego eksplozję zablokował atak Snorlaxa Reda.

Dugtrio
Imię:
Gatunek: Dugtrio
Poziom:
Płeć: –

Opis: Wiemy o nim niewiele. Zablokował PokeBalle Saura i Gyary, poprzez zniszczenie ich mechanizmów.

Crobat
Imię:
Gatunek: Crobat
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Pomagał liderowi Zespołu Rocket w przemieszczaniu się – pomógł mu na przykład w dostaniu się na Wyspę Narodzin, miejscu pobytu Deoxysa.

Cloyster
Imię:
Gatunek: Cloyster
Poziom:
Płeć:-

Opis: Przez dotkliwe zamrożenie, zlikwidował dwa Magmary, które Red pozostawił przy życiu. W podobny sposób pokonał Poliwhratha Reda.

Aggron
Imię:
Gatunek: Aggron
Poziom:
Płeć:

Opis: Pomógł Giovanniemu w schwytaniu Deoxysa, niszcząc jego obronę.

Ursaring
Imię:
Gatunek: Ursaring
Poziom:
Płeć: Samiec

Opis: Wcześniej należał do jego syna – Silvera. Ursaring pomógł w uratowaniu Giovanniego i przeniesieniu go do bazy na Drodze nr 6. Od tej pory towarzyszy on mężczyźnie – walczył między innymi przeciwko Giratinie.

Deoxys
Imię: Organizm Numer 2
Gatunek: Deoxys
Poziom:
Płeć: brak

Opis: Skradziony z Kosmicznego Centrum Mossdeep do bazy Rocketów w Kanto. W walce z Redem został zraniony przez Pika. Udał się wtedy na Wyspę Narodzin, gdzie później złapał go Giovanni – planował on stworzenie armii klonów Deoxysa, które pomogłaby mu w pokonaniu przeciwników. Walczył u boku Giovanniego, kiedy Mewtwo sprzymierzył się z Redem, Blue i Greenem. Przegrał w pojedynku z genetycznym pokemonem. Wtedy na krótko dołączył do Reda, by później odlecieć w poszukiwaniu krewnego, Organizmu Numer 1.

 

Share

Translate »