Giovanni

Wstępne informacjeOpisPokemony

Giovanni_en_HGSS_mangaImię: Giovanni (jap.サカキ Sakaki)
Tytuł: (Były)Lider Sali Gimnastycznej, Aktualny Przywódca Zespołu Rocket
Lokalizacja Sali: Miasto Viridian
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Ziemi (Earth badge)
Ekspert w typie: Ziemnym
Więzy rodzinne: Silver (syn)

Lider organizacji przestępczej regionu Kanto, Zespołu Rocket, oraz lider Sali Gimnastycznej w mieście Viridian. Specjalizuje się w typach ziemnych. Podczas pierwszego spotkania z Redem udawał poszukiwacza skamielin. Kiedy razem opuścili Jaskinię Diglettów, Giovanni postanowił sprawdzić charakter i umiejętności chłopca aranżując jego walkę z dwoma Magmarami. W nagrodę za ich pokonanie przekazał mu Stary Bursztyn, Magmary zaś bez trudu zabił, śmiejąc się z tego, że tak słaby trener pokonał wcześniej jego podwładnych.
Rękami Kogi, porucznika Surge i Sabriny usiłował schwytać legendarne ptaki — Articuno, Zapdosa i Moltresa, by później połączyć je w nowego, potężnego Pokemona — plany pokrzyżowali mu jednak posiadacze Pokedexa.
W Sali Miasta Viridian Red dowiedział się, że to Giovanni był jej zaginionym liderem, a także przywódcą Zespołu Rocket. Kiedy młody trener wyzwał go na pojedynek, musiał się zgodzić na to, by w razie przegranej dołączyć do Zespołu. Po ciężkiej walce wyjątkowa taktyka Reda i jego zaufanie do Pokemonów pozwoliła mu na zwycięstwo.

W serii Yellow pojawił się w czasie pojedynku protagonistki z liderem Elitarnej Czwórki, Lancem. Wcześniej uwolnił Reda z lodowej pułapki Lorelei, wręczył mu też kamienie umożliwiające ewolucję Eeevee. Podczas pojedynku pomógł Yellow w przełamaniu obrony Lance’a, jednak lider Elitarnej Czwórki go przechytrzył — używając wszystkich odznak Sal Gimnastycznych do przyzwania ogromnego ptasiego Pokemona. Giovanni wycofał się wtedy, by z odległości podziwiać później zwycięstwo Yellow. Kiedy później spotkał dawnych współpracowników, Porucznika Surge‚a i Sabrinę proponujących mu wskrzeszenie Zespołu Rocket, odmówił, uważając, że nie są na to gotowi — w końcu nie byli w stanie pokonać Elitarnej Czwórki bez pomocy grupki dzieci.

W części Ruby&Sapphire spotkał protagonistów, by wyjaśnić im, że posiadane przez nich kamienie to prawdziwe formy Czerwonej i Niebieskiej Kuli, a następnie odebrać im je.

W serii FireRed i LeafGreen spotykamy go na Wyspach Sevii, gdzie natrafił na gang rowerzystów zaatakowany przez Deoxysa. Zamiast im pomóc, zaatakował ich, by podążyć następnie za legendarnym Pokemonem – w jego opinii najpotężniejszym z istniejących.
Kiedy spotkał protagonistów, wysyłał nowych podwładnych – znanych jako Trzy Bestie- by odwrócili ich uwagę. Chwilowe pozbycie się posiadaczy Pokedexów pozwoliło mu i Sird na kolejne eksperymenty z Rubinem i Szafirem, które okazały się mieć związek ze zmianą form u Deoxysa. Przedstawił wtedy swój plan schwytania Deoxysa i odnalezienia dawno zaginionego syna. Niedługo potem na Wyspie Narodzin zrealizował pierwszy z tych celów.
Na Wyspie Trenerów walczył ze sprzymierzonym z Posiadaczami Pokedexów Mewtwo, wściekłym na to, że został stworzony jak narzędzie, broń. Pokonał go z pomocą M2Bind, urządzenia stworzonego do kontroli działań legendarnego Pokemona.

Po walce wyruszył do miasta Viridian, by wraz z Deoxysem szukać syna. Na miejscu wysłał Sird i Orma by odnaleźli chłopca. Niedługo potem, kiedy odczuwa on nawrót groźnej choroby, odnajdują go Mewtwo i Red. Lider Zespołu Rocket pragnął odpłacić posiadaczowi Pokedeksa za dawną przegraną w Sali Viridian — razem zdecydowali się na pojedynek 1 na 1, Mewtwo kontra Deoxys. W czasie niezwykle równej walki oba Pokemony wielokrotnie zdobywały przewagę — ale finalnie to Mewtwo zwyciężył. Wtedy to Giovanni zasłabł z powodu choroby, a z miejsca pojedynku zabrał go Orm.

W czasie gdy lider Zespołu Rocket odzyskiwał siły, doszło do jego długo oczekiwanego spotkania z synem. Wiedza o ojcu przytłoczyła Silvera, jego konflikt z Giovannim przerwał jednak Carr. Żądny władzy członek Zespołu Rocket usiłował rozbić statek ze swoim liderem i jego synem na pokładzie. Nieoczekiwanie zamachowi zapobiegł Red, za pomocą czarnych dziur Deoxysa przenosząc bohaterów z miejsca wypadku. Próba wysłania ich w bezpieczne miejsce nie powiodła się jednak — wylądowali oni w pobliżu miejsca wybuchu, w samym środku płomieni. Na chwilę przed utratą przytomności osłabiony wciąż Giovanni zdołał uratować życie syna. Z miejsca wypadku wyniosła ich Blue. Dawna przyjaciółka po długiej rozmowie przekonała też Silvera do zaakceptowania jego ojca, pomimo zła, które ten wyrządził. Niedługo później nieprzytomny lider Zespołu Rocket został przeniesiony przez syna do jego Sekretnej Bazy.

Przez większą część serii HeartGold/SoulSilver losy Giovanniego pozostawały nieznane. Podczas walki z Arceusem Petrel przybrał jednak postać dawnego lidera Zespołu Rocket-nieoczekiwanie zaatakował go jednak Ursaring prawdziwego Giovanniego, który pojawił się na miejscu starcia wraz z Pryce’m i Lance’m, dawnymi przeciwnikami. Podczas gdy dwaj pozostali walczyli z Palkią i Dialgą ojciec Silvera zatrzymywał Giratinę.
W tym czasie dowiadujemy się o tym, jak doszło do spotkania trzech legend. Lider Zespołu Rocket znalazł Pryce‚a w Ilex Forest, kiedy obaj poszukiwali słynnego Celebi. Niemal zabił porywacza swojego syna, ich pojedynek przerwał jednak Lance. To on przekonał antagonistów, by przybyli do Ruin Sinjoh.
Nawrót choroby nie pozwolił Giovanniemu na kontynuowanie walki, ostatecznie Giratina została powstrzymana przez jego syna. Po przepędzeniu rozjuszonych legendarnych pokemonów na miejsce pojedynku przybyli Ken, Al i Harry, którym Giovanni zlecił zdobycie lekarstwa od Celebi. Magiczny środek spowodował jego powrót do pełnego zdrowia. Uleczony postanowił wskrzesić Zespół Rocket. Kiedy zaproponował Silverowi członkostwo w osławionej organizacji, ten odmówił, obiecując ojcu, że kiedyś przekona go do zaniechania zła. Giovanni zaakceptował tę decyzję, proponując mu pojedynek w nieokreślonej przyszłości.

Pokemony, które posiada:

 

Share