Ghetsis

Wstępne informacjeOpisPokemony

ghetsisImię: Ghetsis (jap. ゲーチス・ハルモニア G-Cis Harmonia)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Przywódca zespołu Plasma
Więzy rodzinne: N (syn)

ghetsis Ghetsis po raz pierwszy pojawił się w serii Black/White, w mieście Accumula. Mężczyzna wystąpił tam by ogłosić swoje zdanie na temat trzymania pokemonów w pokeballach. Człowiek stwierdził, że pokemony nie powinny być „poddanymi” istoty ludzkiej. W wyniku przemowy kilku trenerów wypuściło swoje pokemony.

Podczas ataku Zespołu Plasma na muzeum w Nacrene, w celu odebrania Ciemnego Kamienia, Ghetsis zaatakował Blacka. Elektross człowieka zastosował elektryczny atak, który sparaliżował trenera. Po zdobyciu pożądanego przedmiotu człowiek wrócił do Zamku i przekazał go N’owi.

Podczas ataku Zespołu Plasma na Zawody Ligi Pokemon człowiek wziął Hawesa jako zakładnika, by Brycen zapobiegł uwolnienia porwanych liderów sal. W celu ośmieszenia Stowarzyszenia Pokemon przywiązał wszystkich liderów do krzyży. Kiedy Black chciał się zmierzyć z mężczyzną, ten powalił cały zespół chłopaka Hydreigonem. Mimo doskonałego planu, Ghetsis napotkał na swojej drodze normalnych trenerów, którzy nie pozwolili przejść jemu oraz pozostałym mędrcom.ghetsis2

Po pokonaniu N’a Ghetsis zdradził Blackowi, że jest ojcem nieprzytomnego chłopaka oraz zdradził swoje pełne imię: Ghetsis Harmonia Gropius. Mimo wiązów krwi człowiek przyznał się, że N był jedynie pionkiem, który miał przyczynić się do spełnienia jego ambicji. Człowiek miał na celu pozbawić wszystkich trenerów pokemonów i w ten sposób stworzyć nowe prawo, w którym posiadanie kieszonkowych stworków miało być nielegalne. Jedynie członkowie Zespołu Plasma mieli być uprawnieni do posiadania pokemonów. Po zdradzeniu swoich planów Ghetsis chciał zabić Blacka, który jako jedyny wiedział o porażce jego syna. Miał w ten sposób zatuszować fakt, że N nie jest niepokonany. Mężczyzna posiadał specjalny zespół, który miał przewagę nad podopiecznymi Blacka. Chłopak za pomocą Mushy był w stanie odkryć tajną broń swojego przeciwnika, czyli Volcaronę. Wykorzystując słabości Ghetsisa trener mógł wygrać walkę.
Triumf jednak nie trwghetsis3ał zbyt długo.
Po tym, jak N obudził się i odleciał na Zekromie a Reshiram przygotowywał się do zapieczętowania swojego ciała w Jasnym Kamieniu, człowiek ponownie wyszedł z kryjówki. Przy pomocy Beheeyema, którego pożyczył od Colressa przycisnął Blacka do ciała legendarnego pokemona, w efekcie czego chłopak również został zapieczętowany.

W serii BW2 Ghetsis nie poddał się co do prowadzenia organizacji Plasma. Tym razem władzę nad organizacją oddał Colressowi.

Później Ghetsis posłał Colressa do miasta Driftveil. Tam miał odnaleźć Zinzolina, który był w posiadaniu Kyurema. Gdy człowiek i pokemon został przechwycony, mężczyzna pojawił się na Fregacie Zespołu Plasma. Odmówił Lackowi jego aresztowania i posłał do walki przeciwko policjantowi Triadę Cienia.

Gdy Colress zauważył na monitoringu Roda, chciał go zamrozić. Został jednak powstrzymany przez Ghetsisa, który nakazał człowiekowi pojmać mnicha. Przez interwencje Whi-two misja ta nie powiodła się.

Później Ghetsis oczekiwał na walkę ze swoim synem. Gdy zapytany przez Colressa, czy nie będzie mu trudno walczyć z N’em, odpowiedział, że nigdy nie darzył go ojcowską miłością.
Pod koniec rozdziału miał okazję stoczyć walkę ze swoim pierworodnym.

Pokemony, które posiada:
200px-Ghetsis_Cofagrigus_Adventures

Imię:
Gatunek: Cofagrisgus
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Cofagrigus został użyty do walki przeciwko Musharnie i Braviaremu Blacka – został pokonany.

200px-Ghetsis_Eelektross_Adventures

Imię:
Gatunek: Elektross
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Elektross został użyty do sparaliżowania Blacka, w celu odebrania chłopcu Ciemnego Kamenia. W zamku N;a zstał użyty do walki przeciwko Emboarowi Blacka – został pokonany.

200px-Ghetsis_Seismitoad_Adventures

Imię:
Gatunek: Seismitoad
Typ: Wodny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Seismitoad pomagał Mnichom w walce przeciwko trenerom, którzy chcieli uwolnić liderów. Później został użyty do walki przeciwko Musharnie Blacka – został pokonany.

200px-Ghetsis_Volcarona_Adventures

Imię:
Gatunek: Volcarona
Typ: Ognisty/Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Volcarona została wystawiona do walki przeciwko Musharnie i Corracoscie Blacka – została pokonana.

201px-Ghetsis_Hydreigon_Adventures

Imię:
Gatunek: Hydreigon
Typ: Mroczny/Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hydreigon po raz pierwszy został pokazany u boku swojego trenera na wieży Smoczej Spirali. Tam zaniósł Ghetsisa, który niósł dla N’a Ciemny Kamień. Później walczył z pokemonami Blacka, którego z łatwością pokonał. Z chłopcem zmierzył się ponownie w Zamku N’a. Tam został pokonany przez Tulę Blacka.

Pokemony, które kontrolował:

Imię:
Gatunek: Kyurem
Typ: Smoczy/Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Kyurem z początku należał do Zinzolina. Pokemon jednak został odebrany Mnichowi za pomocą maszyny colressa. Kiedy N dotarł na fregatę Zespołu Plasma, Ghetsis postanowił wystawić tego pokemona przeciwko swojemu synowi.

Share
Translate »