Gardenia

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Gardenia (jap. ナタネ Natane )
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Eterna
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Lasu (Forest badge)
Ekspert w typie: Roślinnym

1Gardenia po raz pierwszy pojawiła się w serii D/P, w lesie Eterna. Kobieta, podczas spaceru, wyczuła zapach wydzielający przez stado Gastly.
Po zapachu dotarła do Diamonda, Pearla i Platinum, którzy zignorowali Gardenię, co wywołało u niej irytacje i zaatakowała głównych bohaterów. Kobieta wyzwała na pojedynek całą trójkę.

Gardenia byłą drugim liderem, z którym zmierzyła się Platinum. Do podwójnej walki wybrała Roserade i Cherubiego. Roślinne pokemony stanęły do walki z Ponytą i Prinplupem. Taktyką kobiety była bitwa na odległość. W tym celu nie pozwalała na zliżenie przeciwnika poprzez użycie np. “trawiastego więzła”. Ostatecznie Gardenia przegrała a, w ramach zwycięstwa, podarowała dziewczynie odznakę lasu.

Gardenia uczestniczyła w walce przeciwko zespołowi Galactic na Filarze Włóczni. Stoczyła czoło Mars, z którą wygrała. Przyczyniła się również do zerwania czerwonego łańcucha stworzonego przez Cyrusa. Po zwycięstwie podarowała swojego Cherrima Panience Berlitz.

Pokemony, które posiada:
cherubi
Imię: –
Gatunek: Cherubi
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Roserade część I”. Została wystawiona w liderskiej walce przeciwko Platinum. Dzięki walce na odległość i swoim trującym pnączom mogła pokonać Ponytę, z kolei „węzeł trawy” poważnie zranił Prinplupa. Mimo doskonałej taktyki bitewnej pokemon przegrał.

roserade
Opis: Imię: –
Gatunek: Roserade
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Roserade część I”. Została wystawiona do liderskiej walki przeciwko pokemonom Platinum. Walczyła na dystans, używając ataków typu „trujące ukłucie” czy „węzeł trawy”. Ostatecznie została pokonana.

Pokemony, które posiadała:
cherimm
Imię:
Gatunek: Cherrim
Typ: Roślinny
Poziom: Samica
Płeć: Samica

Opis: Została oddana Platinum Berlitz, by mogła pomóc w walce przeciwko zespołowi Galcatic oraz w badaniu Odwróconego Świata.

Share

Translate »