Gabby i Ty

Wstępne informacjeOpisPokemony

1
Imię:
Gabby / Maryann(jap. マリ Mari ) i Ty/Tyler (jap. ダイ Dai)
Klasa Trenerska: Reporter

1Maryann jest dziennikarką, a Tylor kamerzystą. Obydwoje pracowali w Hoenn TV, którego szefem był sam Archie.

Po raz pierwszy pojawili się w serii R/S, gdzie chcieli przeprowadzić wywiad z Sappihre po tym, jak uratowała Castforma pana Sotne (dziewczyna odmówiła z powodu jej niechęci do masowych mediów).
Zostali wmieszani w sprawę zaatakowania pana Stone. Obydwoje musieli zaopiekować się Castformem (po tym, jak właściciel wylądował do szpitala).
Maryann chciała ostrzec kapitana przed wrogimi organizacjami, którzy polują na skonstruowany przez niego silnik. Mimo ostrzeżenia człowiek został porwany przez zespół Magma.
Dziennikarze przyczynili się również do przerwania walki miedzy Rubym a Normanem (ojcem a synem) przy pomocy Castforma, który zaatakował “słonecznym dniem” w celu unieszkodliwienia chłopca, który chciał zaatakować ojca atakiem opierającym się na błocie. Przez pewien czas Ruby podróżował z dziennikarzami (Maryann miała nadzieję, że chłopiec poda potrzebne informacje na temat zespołu Magma, ponieważ chłopiec sam został porwany przez członków tej organizacji). W trakcie podróży dziennikarze dali chłopcu Castforma.
Maryann i Tylor musieli uczestniczyć w walce przeciwko zespołowi Magma, którzy zaatakowali tunel Rusturf. Przyczynili się do uratowania Ruby’ego, który zmuszony był walczyć z Marge.

Dziennikarze uświadomili sobie, że są dwie organizacje. Jednak informacje na temat zespołu Aqua nie były podawane do publiki.
Maryann przez przypadek dowiedziała się, że ich szefem był sam szef organizacji Aqua. Od tamtej pory dziennikarze postanowili pracować na własną rękę.

Podczas szaleństwa Groudona i Kyogre, Maryann zrozumiała uczucia Absola, który przekonał się do kobiety. Pozwolił on dziennikarce, by ta wsiadła na jego plecy. Pokemon zabrał ją i Tylera do Sotoopolis, gdzie miała się odbyć batalia między Groudonem a Kyogre. Tam Mayann poprosiła pokemona o przerwanie walki, jednak pokemon jedyne co zrobił to obronił Ruby’ego i Sapphire. Tylor dopiero podczas trwającego kryzysu uświadomił sobie, że pokemon jedynie ostrzega przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami i jest jedynie obserwatorem. Po tym, jak Ruby umieścił kule w głowach tytanów Maryann i Tylor musieli wycofać się z pola bitwy.

Po pokonaniu Groudona i Kyogre obydwoje pojawili się w ostatnim rozdziale serii RS w sterowcu Baa-Gon. Odwiedzili również dom Normalna, w celu przeprowadzenia wywiadu z bohaterem, który uratował ich krainę.

W serii Emerald dziennikarze pojawili się w tle, gdzie po wypowiedzeniu przez Scotta życzenia do Jirachiego, by do Strefy Walk przybyło jak najwięcej ludzi. Pokazali się na łodzi, która transportowała uczestników w stronę wyspy.

W serii ORAS Maryann i Tyler odwiedzili Ruby’ego w hali konkursowej by przeprowadzić z nim wywiad na temat tego widowiska. Po przeprowadzonej rozmowie Maryann zapytała się chłopca co chce dalej zrobić. W odpowiedzi dostała, zagadkową dla kobiety, odpowiedź: wystapił w Konkursach po raz ostatni, dlatego nie wiąże z tym dalszych planów.
Słowa te nie dały spokoju kobiecie, która postanowiła zbadać sprawę. Gdy wychodziła ze Stacji Telewizyjnej w Slateport spotkała ponownie Absola. Mimo radości ze spotkania starego przyjaciela kobieta uświadomiła sobie, że pokemon ostrzega przed kolejną katastrofą, dlatego zgodziła się, by ten zaprowadził ją na miejsce zbliżającego się nieszczęścia.

Później obydwoje pojawili się w mieście Sootopolis, w którym obserwowali spadające kawałki meteorytu. Tam uświadomili sobie, że o tym chciał ich poinformować Absol. Ty nagrał relację z nadchodzącego nieszczęścia, by móc dostarczyć materiały do Planetarium, znajdującego się w mieście Mossdeep. Niestety, gdy zrobili sobie przerwę w stacji Hoenn TV, ich materiały zostały wykradzione i podane do publicznych wiadomości, siejąc zamieszanie w całym regionie.

Pokemony, które posiadają:
2
Imię: ???
Gatunek: Magnemite
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Whismur”. Został wystawiony do walki przeciwko członkom Zespołu Magma, jednak szybko przegrał.

Pokemony, które mieli pod opieką:
3
Imię: Popo
Gatunek: Castform
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Lombre”. Dziennikarze zaopiekowali się pokemonem po tym, jak jego pierwotny trener, Pan Stone, został hospitalizowany po ataku Zespołu Aqua.Na chwilę obecną opiekuje się nią Ruby.

Zaprzyjaźnione

Imię:
Gatunek: Absol
Typ: Mroczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Drogi Absola i dziennikarzy skrzyżowały się w drodze do Tunelu Rusturf. Pokemon przeczuwał, że niedługo ma stać się tam nieszczęście. Po przebudzeniu Kyogre’a, Absol pojawił się przed Gabby i Ty’em. Chłopak źle zrozumiał pokemona i oskarżył go o powodowanie nieszczęść. Zrozumiała go dopiero dziennikarka, która poprosiła Absola o pomoc w dostaniu się do miasta Sootopolis – miejsca walki Groudona i Kyogre. Pokemon jednak nie ingerował w walkę, ponieważ pozostawał neutralny.

W serii ORAS ponownie spotkał się z Gabby i Tyem, w ten sposób chciał ich ostrzec przed zbliżającym się końcem świata (meteoryt miał uderzyć w Hoenn). Wtedy ponownie połączyli siły, by zmierzyć się z tym nieszczęściem.

Share

Translate »