Faba

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Faba (jap.ビッケ ザオボー Sauboh)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Szef Oddziału/Członek Fundacji Aether

Faba zadebiutował w serii Pokemon Special Sun/Moon, jako pracownik w Fundacji Aether. Wtedy to jeden z pracowników zgłosił wyłowienie kilku osób z morza. Gdy jednak chłopak zwrócił się do Faby per „ty”, został powalony przez Hypno mężczyzny. Człowiek dał pracownikowi krótką lekcję, iż powinien się do niego zwracać jako „Kierownik oddziału”. Po tym, jak pracownik przeprosił i poszedł, mężczyzna wznowił pisanie swoich przemyśleń na prywatnym blog, jednak nie dokończył tego zadania, ponieważ przeszkodziła mu Wicke. Kobieta przypomniała mu o uratowanych osobach. Mężczyzna postanowił odwiedzić poszkodowanych (Moon, profesora Kukui i Burnet, którzy zostali zaatakowani przez Bruxisha). Po tym, jak Wicke wyjaśniła co się stało, Faba zaproponował oprowadzenie ich po Raju Aether, w którym się znajdowali. Gdy podczas rozmowy Faba dowiedział się od Kukuiego, że kapitanowie prób zmierzają do bazy Zespołu Skull, poprosił Wicke, by dalej sama oprowadziła gości a sam, pod pretekstem zgłoszenia, że nie wszyscy zostali uratowani (Moon wspomniała o tym, że Sun i Lillie zostali rozdzieleni), postanowił pójść do szefowej Lusamine. Mężczyzna tak naprawdę miał interes z Zespołem Skull i zależało mu na tym, by organizacja nie została pokonana.
Później Faba został pokazany w Fundacji Aether. Tam, wraz z pozostałymi pracownikami, szykował się na podróż do Wielkiego Kanionu Poni.

Faba pojawił się na wyspie Poni. Tam podzielił swoich podwładnych na dwie grupy. Pierwsza drużyna miała pójść z nim na Ołtarz Słońca, a druga odnaleźć Kahunę. Został jednak powstrzymany przez Plumerię, która chciała dowiedzieć się gdzie znajduje się porwany Guzma. Mężczyzna jednak nie odpowiedział dziewczynie a zaatakował swoim Hypno. Przyznał się do planów Fundacji Aether na temat Ultra bestii a Zespół Skull był do tych celów wykorzystywany. Jego słowa zostały nagrane przez Anabel – detektyw z Międzynarodowej Policji. Mężczyzna jednak nie dał za wygraną i rozporządził atak na swoich przeciwników.

Gdy dwa Cosmoemy ruszyły w stronę Ołtarza, Faba postanowił ruszyć za nimi, wykorzystując zamieszanie w walce z przeciwniczkami. Podczas pościgu nakazał swoim pracownikom, by spotkali się z nim na miejscu, skoro nie udało im się pojmać Hapu. Po drodze Faba uświadomił sobie, że Cosmoemy muszą być jakoś powiązane z Solgaleo i Lunalą, które chciał złapać i wykorzystać do swoich celów, by stać się najważniejszą osobą w Fundacji Aether. Człowiekowi jednak przeszkodziła Moon, Anabel i Plumeria, które podążyły za nim. Faba próbował przeciągnąć Plumerię na swoją stronę, obiecując, że w ten sposób może uratować Guzmę.

Gdy Sun, odrzucając aurę Solgaleo, wyeksponował przed Fabą uzbierane pieniądze, ten się zdziwił. Mężczyzna jednak nie pamiętał chłopaka a tym bardziej „umowy” kupna wyspy z kurierem. Okazało się, że przed laty Faba zarządzał przejęciem wyspy po śmierci dziadka Suna. Ziemia niegdyś była przekazana pradziadkowi chłopaka przez „wpływową osobę” Fundacji Aether, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Z tego powodu wyspa miała wrócić do pierwotnego właściciela. Sun nie chciał dać za wygraną i zażądał oddania własności swojego przodka. Faba zaproponował układ: jeżeli chłopiec zbierze 100 milionów jenów, będzie mógł odkupić wyspę. Człowiek nie przewidział jednak, że kurier po pięciu latach zdoła uzbierać taką sumę. Ostatecznie sprowadził na ziemie chłopaka i powiedział, że na wyspie został zbudowany Raj Aether i cena za odkupienie wyspy wzrosła. Zanim cokolwiek Sun zdołał powiedzieć, został porwany do innego wymiaru przez Necrozmę.

Pół roku później, po tym jak jedna z pracownic uwolniła Fabę spod kajdanek Międzynarodowej Policji, został szefem Fundacji Aether.

Podczas gdy protagoniści toczyli batalię w Ultra Megalopolis, Faba przespał się w Raju Aether. Człowiek miał sen o tym, jak wspierał załamaną Lusaminę po tym, jak Mohn (mąż kobiety) ją opuścił. W rzeczywistości to Faba wepchnął człowieka do Ultra Tunelu. Szamotanie się w śnie wskazywało, że w człowieku tli się płomyk poczucia winy.
Gdy Faba (po obudzeniu) dowiedział się, że Lusamine wraz z Necrozmą ma pojawić się na górze Lanakila, rozkazał Plumerii, by ta na miejscu zaatakowała stwora.

Faba wytłumaczył Moon powód jej przetrzymywania. Przyznał się, że dokładnie zbadał jej przeszłość. Plumerii zaś kazał przebrać się z Moon, ponieważ chciał wywołać rozpacz u Lillie, ponieważ człowiek nie chciał, by rodzina Lusaminy miała swój happy end. Jego plan obejmował również zabicie kobiety. Przyłapany jednak został przez Gladiona.

Przetrzymywana Moon wdała się w dyskusję z Fabą. Okazało się, że człowiek zbadał przeszłość dziewczyny. Dorastała w rodzinie Berlitz i od dziecka fascynowała się truciznami. Zdobyła z tej specjalizacji doktorat w wieku 6 lat. Gdy sama padła ofiarą trucizny również zaczęła badać antidota, dlatego stała się fachową farmaceutką. Faba przebrał za Moon Plumerię. Jej zadaniem było wywołanie rozpaczy w oczach Lillie, gdy ta zabije Lusamine za pomocą trucizny.

Niedługo potem Faba został zaskoczony widokiem Gladiona oraz uwolnionej Moon. Na ratunek naukowcowi przyszedł oszukiwany przez niego muzyk – Ryuki, który na prośbę Faby rozpoczął walkę z chłopcem.

Mężczyzna postanowił skorzystać z okazji i uciec. Gdy jednak kierował się w kierunku wyspy z lotniskiem (by wylecieć z Aloli) został zatrzymany przez Alolańskiego Meowtha Suna. Przestraszony człowiek obiecał zwrócić wyspę kurierowi. Chwilę później został jednak porwany przez stado Nihilego do Ultra światów.

Dalsze losy mężczyzny nie są znane.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Hypno
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hypno na polecenie Faby zaszantażował jednego z pracowników Fundacji Aether i zmuszenia go by tytułował Fabę szefem oddziału. Na wyspie Poni został użyty do zaatakowania Plumerii, w celu odebrania jej Cosmoema. Został jednak powalony przez truciznę Salazzle, należącej do przeciwniczki.


Imię:
Gatunek: Wodny/Bruxish
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pokemon został użyty do ułatwienia ucieczki Fabie podczas walki z Moon i Anabel.


Imię: –
Gatunek: Claydol
Typ: Ziemny/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pokemon został użyty do ułatwienia ucieczki Fabie podczas walki z Moon i Anabel.

Share

Translate »