Faba

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Faba (jap.ビッケ ザオボー Sauboh)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Szef Oddziału/Członek Fundacji Aether

Faba zadebiutował w serii Pokemon Special Sun/Moon, jako pracownik w Fundacji Aether. Wtedy to jeden z pracowników zgłosił wyłowienie kilku osób z morza. Gdy jednak chłopak zwrócił się do Faby per „ty”, został powalony przez Hypno mężczyzny. Człowiek dał pracownikowi krótką lekcję, iż powinien się do niego zwracać jako „Kierownik oddziału”. Po tym, jak pracownik przeprosił i poszedł, mężczyzna wznowił pisanie swoich przemyśleń na prywatnym blog, jednak nie dokończył tego zadania, ponieważ przeszkodziła mu Wicke. Kobieta przypomniała mu o uratowanych osobach. Mężczyzna postanowił odwiedzić poszkodowanych (Moon, profesora Kukui i Burnet, którzy zostali zaatakowani przez Bruxisha). Po tym, jak Wicke wyjaśniła co się stało, Faba zaproponował oprowadzenie ich po Raju Aether, w którym się znajdowali. Gdy podczas rozmowy Faba dowiedział się od Kukuiego, że kapitanowie prób zmierzają do bazy Zespołu Skull, poprosił Wicke, by dalej sama oprowadziła gości a sam, pod pretekstem zgłoszenia, że nie wszyscy zostali uratowani (Moon wspomniała o tym, że Sun i Lillie zostali rozdzieleni), postanowił pójść do szefowej Lusamine. Mężczyzna tak naprawdę miał interes z Zespołem Skull i zależało mu na tym, by organizacja nie została pokonana.
Później Faba został pokazany w Fundacji Aether. Tam, wraz z pozostałymi pracownikami, szykował się na podróż do Wielkiego Kanionu Poni.

Faba pojawił się na wyspie Poni. Tam podzielił swoich podwładnych na dwie grupy. Pierwsza drużyna miała pójść z nim na Ołtarz Słońca, a druga odnaleźć Kahunę. Został jednak powstrzymany przez Plumerię, która chciała dowiedzieć się gdzie znajduje się porwany Guzma. Mężczyzna jednak nie odpowiedział dziewczynie a zaatakował swoim Hypno. Przyznał się do planów Fundacji Aether na temat Ultra bestii a Zespół Skull był do tych celów wykorzystywany. Jego słowa zostały nagrane przez Anabel – detektyw z Międzynarodowej Policji. Mężczyzna jednak nie dał za wygraną i rozporządził atak na swoich przeciwników.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Hypno
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hypno na polecenie Faby zaszantażował jednego z pracowników Fundacji Aether i zmuszenia go by tytułował Fabę szefem oddziału. Na wyspie Poni został użyty do zaatakowania Plumerii, w celu odebrania jej Cosmoema. Został jednak powalony przez truciznę Salazzle, należącej do przeciwniczki.

Share
Translate »