Erika

Wstępne informacjeOpisPokemony
Erika

Imię: Erika(jap. エリカ Erika)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Celadon
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Tęczy (Rainbow badge)
Ekspert w typie: Roślinnym

ErikaErika urodziła się bogatej i szanowanej rodzinie. Kobieta wykłada na Uniwersytecie Celadon, w swoim zakresie obowiązków znajduje się prowadzenie sali gimnastycznej oraz przewodniczenie Elitą Sprawiedliwości, w której skład wchodzą Brock, Blaine, Misty oraz “poddani” Eriki.

Kobieta swój debiut miała w serii R/G/B, w rozdziale Kontra Eevee, gdzie Red zatrzymał jej karawanę. Erika widząc, że chłopak nie okazuje jej szacunku rozkazała odnalezienie Eevee, który potrafił jednocześnie przekształcać się w Jolteona, Vaporeona i Flareona – było to wynikiem eksperymentów Zespołu Rocket, którego poszukiwała grupa sprawiedliwych. Po przyniesieniu wyczerpanego Eeveego Erika zaproponowała skrócenie cierpień pokemona poprzez wyłączenie maszyny leczącej. Jej Vileplume (który stosował najsilniejszy roślinny atak – „taniec płatków”) został powstrzymany przez substytut Pika. Był to jednak test na wrażliwość głównego bohatera (który zdał pozytywnie).

W serii Yellow kobieta, jako wykładowczyni, zwolniła jednego z pracowników uczelni po tym, jak rozpowszechniał badania, które były szkodliwe dla życia pokemonów. Kiedy liderka dowiedziała się od Misty o zaginięciu Reda oraz przygarnięciu Pika przez Yellow, postanowiła poznać dziewczynę. Podczas spotkania kobieta chciała zabrać ze sobą Pikachu, twierdząc że pokemon będzie z nią bardziej bezpieczny. Plany pokrzyżował jej superkujon, którego wcześniej zwolniła z uczelni. Odebrał on elektrycznego pokemona kobiecie w ramach zemsty za zanegowanie jego badań. Wraz z Elitą Sprawiedliwych zdołała pokonać chłopaka oraz Gastly’ego, który kierował człowiekiem. Ostatecznie przyznała, że Yellow może lepiej zająć się Pika.
Podczas bitwy głównych bohaterów na wyspie Soli (Cerise Islad) miasto Eriki zostało zaatakowane przez stado dzikich Shellderów oraz Cloystera należącego do Lorelei, z którymi Erika musiała się zmierzyć. Pokemony przeszukały miejsce w celu odebrania odznaki. Kiedy przedmiot został odnaleziony pokemony odrzuciły go (szukały innej odznaki).

W serii G/S/C Erika musiała ruszyć na zawody Ligi Pokemon na oficjalną walkę miedzy liderami Kanto i Johto. Podczas podróży przez strome góry, wraz z Misty i Brockiem, musiała się zmagać z zerwanym mostem oraz stadem dzikich Golbatów i Zubatów.
Podczas zawodów Ligi Erika zmierzyła się z Prycem. Użyła do walki Skiplooma oraz Bellossoma, który zastosował atak rozszczepianego “tańca płatków”. Mimo wyrafinowanej taktyki kobieta przegrała z liderem lodowych pokemonów.
Podczas najazdu Zespołu Rocket uczestniczyła w walce przeciwko członkom Zespołu Rocket, którzy zwabili wszystkich liderów do pociągu. Erika przed rozdzieleniem się podczas walki podarowała Misty broszę w kształcie kwiatu (która później uratowała liderce życie), ponieważ zauważyła w dziewczynie pewne zmiany i zapragnęła poznać jej uczucia. Po odłączeniu wagonu przez Porucznika Surge kobieta znalazła się w przedniej części pociągu, który został w ostatniej chwili zatrzymany przez Snorlaxa Reda. Po zażegnaniu kryzysu Erika dała telefon Redowi, by ten mógł porozmawiać z Misty.

Pokemony, które posiada:
Vileplume
Imię:
Gatunek: Vileplume
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Vileplume za pierwszym razem pokazał się, gdy obronił swoją trenerkę przed wrogim Drowzeem. Podczas starcia z Redem walczył przeciwko Pika. Pokemon został wycofany, a Erika uznała swoją porażkę i podarowała chłopcu odznakę. Później, podczas spotkania z Yellow, Vileplume stała u boku Eriki.

Poznane ataki: „Taniec płatków”, „Taniec mieczy”; Umiejętność: chlorofil.

Victreebel
Imię:
Gatunek: Victreebel
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Jako Bellsprout walczył z Poli Reda, używając mimiki. W serii Yellow stał u boku Eriki i uczestniczył w obronie miasta przed Elitarną Czwórką.

Tangela
Imię: Angela (モンちゃん Mon-chan)
Gatunek: Tangela
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Tangela Eriki po raz pierwszy pojawiła się na Trasie Rowerowej. Pokemon wyskoczył wprost przed koła Reda. Przez pokemona zrobiło się zamieszanie, które doprowadziło do spotkania chłopaka i Eriki. Później liderka użyła pokemona do walki przeciwko Saurowi Reda.

W serii Yellow, podczas inwazji Elitarnej Czwórki na Kanto, Tangela stoczyła bitwę z lodowymi pokemonami, które zaatakowały miasto Celadon.

Skiploom
Imię:
Gatunek: Skiploom
Typ: Roślinny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Został wystawiony na Zawodach Ligi Pokemon w walce przeciwko Pryceowi.

Gloom
Imię:
Gatunek: Gloom
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Ewoluował w Bellossoma.

Bellsprout
Imię:
Gatunek: Bellsprout
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Victreebela.

Bellossom
Imię:
Gatunek: Bellossom
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Bellossom po raz pierwszy pojawiła się jako Gloom. Została wystawiona do walki przeciwko superkujonowi Milesowi. Po ewolucji została wystawiona do walki przeciwko Pryceowi – na zawodach Ligi Pokemon. Potrafiła stworzyć tarczę z „tańca płatków”. Jednak przegrała z silniejszym od siebie Swinubem.

Share

Translate »