Emma

Wstępne informacjeOpisPokemony

emma
Imię
: Emma/Essentia (jap. マチエール Matiere)
Wiek: 16 lat
Klasa Trenerska: Podejrzliwa Dziewczyna
Płeć: Kobieta
Miejsce zamieszkania: Miasto Lumiose

Emma była obecna podczas walki gangu Cassiusa z Espurrami. Po powrocie do ich siedziby wyszło na jaw, że przygarnęła jednego z pokonanych psychicznych pokemonów. Na przystanku w Zamku Walk, Cassius podjął dialog z dziewczyną na temat jej nowego pokemona. Emma wyjawiła, że nazwała Espurra Mimi. Po rozbiciu helikoptera, Cassius zadzwonił do swojej grupy, by poprosić o vana. Okazało się wtedy, że dziewczyna ponownie uciekła. Dzięki temu można było się domyślić, że dziewczyna ma taki zwyczaj.

Emma pojawiła się następnym razem, gdy X skradał się do siedziby Zespołu Flare. Chłopak niemało został zaskoczony przez dziewczynę, jednak nie miał wtedy czasu na rozmowę. Po pokonaniu przez chłopaka paru strażników Emma pokazała, że jej Espurr ukrył się w torbie Kangaskhana Xa, przez co musiała po niego przyjść. Gdy jej pokemon zadecydował, że chce zostać tam, gdzie jest, dziewczyna podjęła decyzję, że ona będzie się trzymać trenera Kangaskhana. Beztrosko poszła w stronę strażników, co mocno zaniepokoiło chłopaka. Na szczęście dziewczyna podniosła ucho Espurra i pokonała przeciwników, udowadniając, że także jest silna. Podczas wędrówki dziewczyna zaczęła opowiadać swoją historię; jej rodzice prowadzili terror w domu, więc dziewczyna uciekła. Zamieszkała na ulicy z innymi dzieciakami, tworząc gang Lumiose. Cassiusa poznała przez jednego z nich. Po skończeniu opowiadania swojej historii dziewczyna stwierdziła, że bardzo lubi Cassiusa i chce odwdzięczyć się mu za wszystko, co dobrego zrobił. Emma wyznała, że nie potrafi pomagać przy systemie przekazu pokemonów, ale postanowiła znaleźć pracę dorywczą. Wtedy X uronił parę łez, jednak dziewczyna nie zauważyła tego. Doszli do siedziby Zespołu Flare. Weszli do środka, jednak X wpadł w pułapkę i wpadł do przejścia do pomieszczenia, gdzie znajdował się Lysandre.

Gdy Y, Trevor, Shauna, Tierno oraz Clemont szukali wyjścia z podziemi siedziby Zespołu Flare, spotkali gigantycznego człowieka w klatce. Dziewczyna została rozpoznana przez grupę oraz wyjawiła, że ten człowiek nazywa się AZ i zostali przyjaciółmi. Uwolnili AZa z klatki i poszli znaleźć Xa oraz klucz do wyłączenia broni.

W mieście Anistar Emma, jako Essentia wysłała cztery Hawluchy, by zaatakowały profesora Sycamore. W ataku przeszkodzili im protagoniści. Essentia z ukrycia zaś zaczęła się zastanawiać nad kradzieżą kluczowych kamieni X i Y na rzecz zrezygnowania ze swojej głównej misji odnalezienia „Z”, którego po raz ostatni widziany był w Anistar. W pewnym momencie strój Essentii przez chwilę przestał prawidłowo funkcjonować, wybudzając Emmę, która nie była świadoma swoich poczynań. Po chwili jednak wszystkie funkcje wróciły i kobieta postanowiła użyć PokeBall Jacka na Xerneasie Y – pokeballa, który przechwycił złapane już pokemony. Jednak pierwsza próba nie powiodła jej się.
Dopiero przejęła pokemona, gdy włamała się do Centrum Pokemon, zakneblowała pielęgniarkę, za którą później się przebrała w celu zdobycia zaufania Y przy powierzeniu jej pokemonów.
Później Essentia stworzyła iluzję Y, by móc zbliżyć się do X’a. Chłopak jednak szybko zorientował się, że to nie jest jego przyjaciółka i zaatakował dziewczynę Pinsirem. Szczypce pokemona mocno naruszyły strukturę kasku. Podczas walki z protagonistami użyła Xerneasa, będącego pod jej kontrolą. Bitwa została jednak przerwana, gdy zjawił się Zygarde. Essentia postanowiła złapać Zygarde, co jej się udało. Jednak uszkodzenia jej stroju nie pozwoliły potem na dalsze komunikowanie się z Xerosicem.
Później w Wiosce Pokemon, podczas walki Lysandre z X’em, Greenem i Blainem, mężczyzna przywołał Essentię za pomocą urządzenia zdalnego sterowania. Człowiek wtedy wytłumaczył, że Xerosic zaprojektował strój tak, by uśpić znajdującego się w środku użytkownika, by sztuczna inteligencja mogła sterować ciałem. Lysandre potem zmienił ustawienia stroju tak, by zamienić Emmę w marionetkę, która miała wydawać polecenie Zygarde’owi.
X stwierdził wówczas, by móc pokonać Zygarde konieczne było unieszkodliwienie Essentii. Chłopakowi udało się zniszczyć hełm dziewczyny. Emma, po przebudzeniu jednak nie chciała zdjąć stroju. Przyznała, że pomimo bycia w stanie hipnozy była świadoma swoich poczynań. Jej usprawiedliwieniem było to, że czuła, iż mogła zrobić wszystko w skafandrze. Z kolei swoje zatrudnienie w organizacji tłumaczyła tym, że chciała pomóc finansowo Cassiusowi, który pomógł jej w najtrudniejszych chwilach.
Sytuacja się zmieniła wraz z przybyciem samego Cassiusa, który zniszczył kontroler do stroju. Człowiek stwierdził, że dziewczyna nie musi robić tak drastycznych rzeczy, by się odwdzięczyć. Przekonana Emma chciała nakierować ataki Zygarde na Lysandre, jednak człowiek w ostatniej chwili przejął kontrolę nad legendarnym pokemonem. Gdy Emma i Cassius przyjęli na siebie atak „Gniewu Ziemi”, nie byli w stanie kontynuować walki.
Po pokonaniu Lysandre Emma pojawiła się w mieście Lumiose, by pogratulować bohaterom zwycięstwa.

Pokemony, które posiada jako Emma:

Imię: Mimi
Gatunek: Espurr
Typ: psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Mimi (もこお Mokō) oryginalnie należał do grupy czterech Espurrów będących Pokémonami członka Zespołu Flare. Po pokonaniu wroga Espurry rozproszyły się. Jeden z nich napotkał na Emmę, która go przygarnęła i nadała mu imię.

Pokemony, które posiadała jako Essentia:

Imię:
Gatunek: Trevenant
Typ: Duch/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Trevenant został odebrany trenerowi za pomocą Pokéball Jacka. Został użyty do zaatakowania Gurkinna i Korriny w Wieży Tajemnic. Miał służyć za wabik odciągający Korrinę od swojego dziadka. Dziewczyna nie dała sobie rady z pokonaniem pokemona, który jednocześnie przyczepił swoje korzenie do ziemi, zapewniając sobie stałe leczenie i pobieranie energii. Ponadto mógł w ten sposób kontrolować pobliską roślinnością, którą zablokował całą wieżę. W lesie, podczas przenoszenia Drzewa Życia przez Zespół Flare, Trevenant został użyty do patrolowania lasu. Stoczył walkę przeciwko X’owi i Y. Zniewolił wszystkich bohaterów, jednak został powstrzymany i pokonany przez Gengara.


Imię:
Gatunek: Phantump
Typ: Roślinny/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Phantump towarzyszył Essentii, w Wieży Tajemnic, gdy kobieta pytała się Gurkinna o Mega Ewolucję. Po zdobyciu informacji Phantump stoczył walkę z Mega Heracrossem.


Imię:
Gatunek: Hawlucha (cztery)
Typ: Latający/Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hawluche zostały użyte do zaatakowania profesora Sycamore w mieście Anistar. Później stoczyły walkę z Pinsirem X’a, który ruszył na ratunek mężczyźnie. Jeden z nich został wystawiony do walki przeciwko Y. Wszystkie zostały pokonane przez X’a.


Imię:
Gatunek: Xerneas
Typ: Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Essentia przejęła Xerneasa od Y za pomocą Pokéball Jack. Użyła Pokémona do walki przeciwko X’owi i Y, jednak nie mogła go w pełni kontrolować. Podczas walki X uszkodził kask Essenti, dzięki temu Pokémon mógł uwolnić cię od kobiety.


Imię:
Gatunek: Zygarde
Typ: ???
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Zygarde, znany jako „Obserwator” (監視者 Watcher), po raz pierwszy pojawił się w mieście Anistar. Tam został złapany przez Essentię, która skorzystała z momentu, gdy Zygarde był bezbronny podczas pobierania energii. W Wiosce Pokémon Essentia była kontrolowana przez Lysandra i za jej pośrednictwem Zygarde wykonywał rozkazy mężczyzny. Pokémon stoczył walkę przeciwko Blaineowi i Greenowi. Gdy X zniszczył kask Essenti więź między Zygarde a kobietą została przerwana. Dopiero jako Emma postanowiła odzyskać Pokémona, by móc nim kierować.

Share

Translate »