Emerald

Wstępne informacjeOpisPokemony

emerald

Imię: Emerald
Wiek: 11 lat (Emerald), 14 lat (ORAS)
Rodzinne miasto: (Hoenn)
Grupa krwi: AB-
Urodziny: 31 maja
Specjalnie umiejętności: Walki pokémonów

   Emerald jest blondynem z fantazyjną fryzurą. Nosi zieloną bluzę i granatowe spodnie. Posiada także własny PokéNav. Emerald ukrywał swój niski wzrost dzięki bardzo wysokim butom i stanowczo za długim rękawom, w których ukrywa wiele przydatnych gadżetów. W serii ORAS zrezygnował z gadżetów oraz zmienił fryzurę. Jego pochodzenie nie jest do końca znane. Wiadomo, że stracił rodziców w młodym wieku, dlatego tułał się między członkami rodziny, będąc dręczonym przez swoje kuzynostwo z powodu niskiego wieku i polegał na pomocy Pokemonów. Z tego powodu nabył kompleksów na temat swojego wzrostu oraz zaczął pałać niechęcią do Pokemonów. Z racji tego, że jeździł po całym Hoenn, w poszukiwaniu miejsca dla siebie, zebrał bardzo dużą kolekcję próbek ziemi, które później służyły w uspakajaniu zdenerwowanych pokemonów (rozsypana ziemia miała przypominać ich rodzinne strony). Z racji roli, jaką wykonywał Emerald, nazywany jest Uspokajaczem (鎮める者 Calmer). Jego dobrym przyjacielem jest Todd, którego uratował z łap dzikiego Sudowoodo.

Jego przygoda rozpoczęła się w Strefie Walk – parku rozrywki, którego właścicielem jest Scott. Został tam wysłany przez Crystal (główną bohaterkę serii GSC) i Profesora Oak’a, aby chronić budzącego się pokémona – Jirachiego przed niebezpiecznym człowiekiem w zbroi – Guile Hideoutem.
Emerald brał udział w walkach z mózgami Strefy Walk, za każdym razem pożyczając pokémony od Crystal, która posiada praktycznie wszystkie nie-legendarne stworki. Chłopak nie lubi tresury i opieki nad własnymi pokémonami. Jednak kilka z nich zdecydował się zatrzymać. Jedynym z nich jest skradziony z Fabryki Walk (Battle Factory) Sceptile.
Mimo swego zaangażowania w walki na terenie Strefy Walk, chłopaka nie interesuje zbieranie symboli (nagród za zwycięstwa w SW), które zazwyczaj są głównym celem udziału w walkach.
Nie do końca jasna jest też jego znajomość z legendarnymi smokami – Latiosem i Latiasem, które sprowadziły go do Strefy Walk i stale czuwają nad jego poczynaniami.
Emerald w tej serii poznał Rubiego i Sapphire, jednak nie darzył ich sympatią, uważając towarzyszy za prymitywnych.
Chłopak miał smutne dzieciństwo. Mieszkał w sierocińcu. Tam dzieci wyśmiewały się z jego niskiego wzrostu. Pokemony pomagały mu w każdej dziedzinie życia. Rówieśnicy sprawili, iż zaczął czuć niechęć do pokemonów i przestawał się zadawać z kieszonkowymi stworkami, a także zmienił swój wygląd. To było również powodem niechęci posiadania własnego pokemona. Jednak, podczas przebywania w Strefie Walk oraz dzięki poznaniu Golda, Ruby’ego i Sapphire zaczął ufać swoim pokemonom. Dzięki temu mógł stawić czoło Archiemu.
Pokonał mężczyznę oraz wielkiego Kyogre stworzonego z życzenia wroga, jednocześnie ratując Jirachiego i jego ostatnie życzenie.
W serii HGSS został jedynie wspomniany przez Crystal, podczas rozmowy z Silverem. Twierdziła, że dla takich osób jak on chce chronić świat, by inni mogli spełniać swoje marzenia.

W serii ORAS Emerald był jednym z protagonistów. Wraz z Rubym i Sapphire zostali wezwani przez Stevena, który miał ich nauczyć sztuki Mega Ewolucji, by w ten sposób przygotować ich do zmierzenia się z katastrofą, która miała w najbliższych dniach dotknąć Hoenn. Trenował pod okiem Kimberly wraz z Sapphire na obrzeżach miasta Dewford.
Podczas przerwy Sapphire martwiła się tym, że Ruby jeszcze nie dotarł na trening.
Wtedy Emerald rozwiał jej wątpliwości, wskazując na to, że po zakończeniu treningu wcześniej chłopak zaprosił ją na oglądanie deszczu meteorytów w Litleonidzie.
Później, gdy Emerald i Sapphire pomyślnie megaewoluowali swoje pokemony Steven, nie czekając na Rubyego, wziął protagonistów do Morskiego Mauville, by tam wyssać energię z ich pokemonów, w celu zasilenia przesuwacza rzeczywistości.
W nocy na statku Emerald został zaatakowany przez tajemniczego pokemona z pierścieniami, którym okazał się Hoopa.
Po wyssaniu energii z pokemonów (widok ten smucił i przerażał Emeralda), zostali zaatakowani przez Zinnię – Drakonidkę, która nienawidziła korporacji Devon. Podczas najazdu, Emerald zauważył jak Sapphire znika przez pierścienie Hoopy. Poinformował później o tym fakcie Rubyego. Chłopak powstrzymał Zinnię przed dalszym atakiem, oferując swój i Emeralda kluczowy kamień.

W trakcie podróży w celu dowiedzenia się czegoś więcej o Rayquazie, Emerald dowiedział się jakimi pokemonami jest Hoopa (który przez resztę serii uczepił się włosów chłopca) oraz Diancie przyniesiona przez Rubyego. Po tym zostali zaatakowani przez Blaisego i Amber, w wyniku czego zdenerwowany Hoopa przywołał Groudona i Kyogre. Po odkryciu źródła zamieszania, Emerald wraz z Rubym usiłowali powstrzymać wrogów, jednak wpadli w sidła iluzji Blaisego.

Po wyrwaniu się z iluzji, Emerald dowiedział się o pierwotnych formach Groudona i Kyogre. Gdy chłopak chciał przystąpić do ataku, został powstrzymany przez Rubyego, który stwierdził, że dotarcie do Meteor Falls ma większy priorytet. Nie zostali jednak przepuszczeni. Jednocześnie na miejsce przybyli Maxie i Archie, którzy zostali wskrzeszeni przez Giratinę. Za pomocą silniejszych form legendarnych pokemonów Emerald i Ruby zostali pokonani. Podczas walki dowiedzieli się jednak, że Archie i Maxie wrócili do świata żywych, by uratować świat.

Emerald jak i jego partner obudzili się w wiosce Meteorytów, małej osadzie ukrytej w Meteor Falls, będąca jednocześnie domem dla Drakonidów. Tam dowiedzieli się, że do upadku meteorytu pozostały cztery dni. Tam poznali Starszą – przywódczynie Drakonidów. Po spotkaniu Rubyego ze swoim ojcem, Emerald wraz z nimi postanowił wyruszyć do Johto za pomocą pierścieni Hoopy. Ich celem było dotarcie do Rayquazy, która zmierzyła do tego regionu. Razem trafili do opuszczonego ośrodka badawczego, znajdującego się na obrzeżach miasta Goldenrod.
Podczas gdy Ruby i Norman szukali Rayquazy, Emerald postanowił odnaleźć Sapphire za pomocą pierścieni Hoopy. Odkrył jej lokalizację – trasę nr 120. Tam została pokonana już przez Zinnię. Z otwartego pierścienia skorzystała Rayquaza, która chciała zmierzyć się z Groudonem i Kyogre.
Z tego powodu Emerald wyruszył wraz z Latiasem i Latiosem na trasę nr 120.

Później, po tym, jak Zinnia zepchnęła Ruby’ego i Sapphire z Rayquazy, Emerald dołączył do towarzyszy. Gdy kobieta została odrzucona przez Świętego Smoka, Latias uratował ją (na prośbę Emeralda). Gdy Zinnia po odzyskaniu przytomności straciła wiarę w swoje możliwości, do akcji wkroczył Emerald. Chłopak od początku nie rozumiał konfliktu i zaproponował, by wszystkie strony połączyły siły w zniszczeniu meteorytu. Dzięki słowom trenera uwierzono, że można połączyć technologię z tradycją.
Po tym wszystkie trzy frakcje połączyły siły i wspólnie zniszczyli meteoroid.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Sceptile/Mega Sceptile
Typ: Roślinny
Poziom: 69
Płeć: Samiec

Opis: Z początku Sceptile jako Treecko był starterem, który należał do profesora Bircha. Po przygodach, jakie przeżył z Wallym na Podniebnej Wieży, jego pokeball został porwany przez tornado. Wylądował na wyspie, ewoluując w Sceptile’a. Tam został pojmany przez Guile Hideouta. Człowiek ten chciał użyć pokemona do wszczęcia paniki w Strefie Walk, wrzucając go do najmowanych Pokémonów w Fabryce Walk. Plany jednak pokrzyżował Emerald, który uspokoił Sceptilea i go potem przygarnął.
Pokémon od początku był przywiązany do Emeralda ze względu na posiadany Pokedex. Później uczestniczył w pokonaniu głównego antagonisty.
Od serii ORAS może megaewoluować. Uczestniczył w zniszczeniu meteorytu, który miał uderzyć z Hoenn.


Imię:
Gatunek: Sudowoodo
Typ: Kamienny
Poziom: 62
Płeć: Samica

Opis: Dołączyła do Emeralda w rozdziale „Kontra Heracross”. Sudowoodo po raz pierwszy pojawił się, gdy wściekł się na Todda, który podlał Pokémona wodą (myślał, że to prawdziwe drzewo). Sudowoodo został uspokojony przez Emeralda. Po tym zdarzeniu Pokémon bardzo chciał dołączyć do Emeralda. Wraz z Dusclopsem poszukiwała chłopaka, by móc przyłączyć się do jego drużyny. Tak też się stało w rozdziale „Kontra Smeargle”. Pokémon bardzo dba o swojego trenera. Było to widać po walce w Arenie Walk, gdy chłopak zapadł w głęboki sen. Sudowoodo przygotowała wtedy chłopcu sok z jagód (wywołała tym samym zazdrość u Scetpile’a i Dusclopsa, które również należały do drużyny chłopca). W Kopule Walk została wystawiona w walce przeciwko Uraringowi jednego z zawodników. Z kolei w Pałacu Walk musiała zmierzyć się z Pokémonami Spensera i to bez udziału jej trenera.
Po walce z Guile Hideoutem polubiła się z Sudowoodo Golda, tworząc jajo.


Imię:
Gatunek: Dusclops
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Dołączył do Emeralda w rozdziale “Kontra Heracross”. Dusclops był dzikim Pokémonem użytym do Piki Walk. Do uspokojenia Pokémona, Emerald użył piasku z Gór Stosu. Tak samo jak Sudowoodo Pokémon zapragnął zostać partnerem Emeralda. Tak też się stało w rozdziale „Kontra Shedinja”. Pokémon walczył w Kopule Walk z innymi trenerami, jak i z Rubym. Później musiał stoczyć walkę z Pokémonami Spensera bez nadzoru jego trenera.


Imię:
Gatunek: Mr.Mime
Typ: Psychiczny
Poziom: 63
Płeć: Samiec

Opis:Mr. Mime był Pokémonem do wynajęcia, który został podarowany Emeraldowi przez Nolanda. Uczestniczył w Wieży Walk. Po pokonaniu Guile Hideouta polubił się z Maymee Crystal.


Imię:
Gatunek: Snorlax
Typ: Normalny
Poziom: 60
Płeć: Samica

Opis: Snorlax był Pokémonem do wynajęcia, który został podarowany Emeraldowi przez Nolanda. Uczestniczył w Wieży Walk. Po pokonaniu Guile Hideouta polubiła się z Laxem Reda. W serii HG/SS okazało się, że Pokémony stworzyły jajo.


Imię:
Gatunek: Mantine
Typ: Wodny/Latający
Poziom: 65
Płeć: Samica

Opis: Mantine była Pokémonem do wynajęcia, który został podarowany Emeraldowi przez Nolanda. Uczestniczyła w Wieży Walk. Po pokonaniu Guile Hideouta polubiła Mantaro Golda.

Zaprzyjaźnione:

Imię:
Gatunek: Lati@s
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: Smica/Samiec
Płeć: –

Opis: Latias i Latios zaprzyjaźnili się z Emeraldem przed przybyciem na Strefę Walk. Pokémony zgodziły się na pomoc Emeraldowi przy złapaniu Jirachiego. Po tym, gdy główny antagonista serii został pokonany z Jirachi spełnił życzenie Profesora Oaka, Latios i Latias wróciły do swojego domu, na Południową Wyspę. W serii ORAS Latios i Latias Pomagali Emeraldowi oraz Rubyemu i Sapphire w akcjach ratowania planety przed uderzeniem meteorytu.


Imię:
Gatunek: Hoopa
Typ: Psychiczny/Duch
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Hoopa po raz pierwszy pojawił się na Morskim Mauville. Tam spotkał Emeralda. Chłopak próbował walczyć z maluchem jednak ten uciekł. Potem pojawił się podczas najazdu Zinni. Przez przypadek Hoopa wrzucił Sapphire w swój pierścień. Po walce z wrogiem zaprzyjaźnił się z Emeraldem. Później został sprowokowany przez Blaisego i Ambera do przywołania Groudona i Kyogre. Przydał się również do teleportowania Rubyego i Normana do Johto i zredukowania szkód przez Rayquazę, manipulując pierścieniami i teleportując Pokémona w inne miejsca. Dalsze losy Pokémona nie są znane.

Zaprzyjaźnione:

Imię:-
Gatunek: Rhyhorn
Typ: Skalny
Poziom: 50
Płeć: samiec

Opis: Użyty w ”Kontra Illumise”.


Imię:
Gatunek: Ludicolo
Typ: Woda/Roślina
Poziom: 50
Płeć: Samiec

Opis: Użyty w ”Kontra Illumise”


Imię:
Gatunek: Skarmory
Typ: Stalowy
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Illumise”.


Imię:
Gatunek: Illumise
Typ: Owadzi
Poziom: 50
Płeć: samica

Opis: Użyty w ”Kontra Illumise”.


Imię:
Gatunek: Togetic
Typ: Normalny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Ivysaur
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:-
Gatunek: Delcatty
Typ: Normalny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Chinchou
Typ: Wodny/Elektryczny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Farfetch’d
Typ: Latający/Normalny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Slaking
Typ: Normalny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Linoone
Typ: Psuchiczny
Poziom: 50
Płeć: Samiec

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Grovyle
Typ: Roślinny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:-
Gatunek: Pinsir
Typ: Owadzi
Poziom: 50
Płeć: Samica

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.


Imię:
Gatunek: Gardevoir
Typ: Roślinny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Pinsir”.

Pożyczone od Crystal:

Imię:
Gatunek: Blissey
Typ: Normalny
Poziom: 50
Płeć: samica

Opis: Użyty w ”Kontra Milotic”.


Imię:
Gatunek: Rapidash
Typ: Ognisty
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Milotic”.


Imię:
Gatunek: Starmie
Typ: Wodny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Milotic”.


Imię:
Gatunek: Alakazam
Typ: Psychiczny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Dusclops”


Imię:
Gatunek: Phanphy
Typ: Ziemny
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Dusclops”.


Imię:-
Gatunek: Shedinja
Typ: Duch
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Dusclops”.


Imię: Monlee
Gatunek: Hitmonlee
Typ: Walczący
Poziom: 54
Płeć: Samiec

Opis: Użyty w ”Kontra Regice”.


Imię: Bonee
Gatunek: Cubone
Typ: Ziemny
Poziom: 47
Płeć: Samiec

Opis: Użyty w ”Kontra Regice”.


Imię:
Gatunek: Metagross
Typ: Stalowy
Poziom: 50
Płeć: ???

Opis: Użyty w ”Kontra Charizard I”.

Share

Translate »