Drake

Wstępne informacjeOpisPokemony

drakeImię: Drake (jap. ゲンジ Genji)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: ???
Klasa trenerska: Członek Elitarnej Czwórki w Hoenn
Ekspert w typie: Smoczym

drakeDrake jest jednym z członków Elitarnej czwórki w Hoenn. Mężczyzna, wraz z Sydney’em, kontrolował Regirocka, który pomógł im w walce przeciwko Groudonowi i Kyogre. Niestety Regirock wymknął im się spod kontroli kiedy Steven umarł.

W serii ORAS Drake pojawił się podczas badania Stevena fresków z jaskini Granitu. Został on wtajemniczony w sytuację związaną z końcem świata. Wraz z Panem Stone, Briney’em i Kimberly oraz Emeraldem i Sapphire wyruszyli do Morskiego Mauville, gdzie miała się odbyć operacja przeniesienia rzeczywistości. Przeszkodziła im Zinnia, z którą człowiek musiał walczyć.

Ruby poprosił Dreke‘a o przekazanie informacji na temat Rayquazy. Mężczyzna zgodził się i postanowił zabrać wszystkich do Wioski Meteorytów, w której mieszkają Drakonidy. Nie dotarli oni w taki sposób, jaki chcieli, ponieważ Hoopa została zaatakowana przez Blaisego i Ambera. Pokemon ze wściekłości przyzwał legendarne pokemony – Groudona i Kyogre, które po odzyskaniu swoich pierwotnych form posłały wszystkich pod wodę.
Drake i pozostali zostali uratowani przez Drakonidów i zabrani zostali do Wioski Meteorytów. Tam mężczyzna został rozpoznany przez starszą, ponieważ za młodu trenował w ich wiosce.
Później Drake wraz z pozostałymi pojawił się w mieście Sootopolis, by uczestniczyć w zniszczeniu meteoroidu. Ostatecznie świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Shelgon
Typ: Smoczy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Groudon i Kyogre część XIII”. Został użyty do obudzenia Regirocka. Pokazał się również, gdy Drake wraz z Elitarną Czwórką tworzyli plan powstrzymania Kyogre i Groudona. Pokemon towarzyszył człowiekowi w serii ORAS.

Pokemony, które posiadał:
3
Imię:
Gatunek: Regirock
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Regirock, Regice, & Registeel II” . Poddał się kontroli Sidney’a i Drake. Kiedy Steven umarł wyruszył w kierunku gór, gdzie został złapany przez Brandona.

Share

Translate »