Dianthia

Wstępne informacjeOpisPokemony

DianthaImię: Dianthia (jap. カルネ Carnet)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Mistrzyni Pokemon

DianthaDiantha po raz pierwszy pojawiła się u Lysandra powstrzymując walkę między nim, a dziećmi z Vaniville. Dzieci szybko uciekły a kobieta wdała się w dyskusję z mężczyzną. Wyjawiła, że chciała się jedynie napić herbaty, po czym doprowadziła do mega Ewolucji swojej Gardevoir. W chwili ich temat z obrony grupki dzieci zmienił się na istotę piękna. Rozmówca mistrzyni dostał telefon o odnalezieniu Xerneasa w uśpionej formie, jednak ona o tym nie wiedziała. Gdy Lysandre wychodził, wyjawił imię kobiety. Gdy Y dowiedziała się, że to Diantha, od razu wpadła w euforię. Dziewczyna krzyczała tak głośno, że dzieciaki i aktorka musieli wymknąć się tyłami. Kobieta krótko po wyjściu z pomieszczenia opuściła całą grupę wraz ze swoim psychicznym pokemonem.

Mistrzyni Kalos pojawiła się kolejny raz z Gurkinnem i Korriną jako odsiecz dla dzieci z Vaniville. Jej Gardevoir przeszła Mega Ewolucję i zaczęła walkę z Zespołem Flare. Jako swojego przeciwnika wybrała Trevenanta. W walce z drzewem pomógł jej Gengar, chociaż pomoc nie wydawała się konieczna. Nagle pojawiła się Malva, która wyzwała mistrzynię na pojedynek. Diantha znała wcześniej członkinię Zespołu Flare, przez co była zaskoczona jej przynależnością do tej organizacji. Zamiast od walki, zaczęły rozmową. Aktorka zrobiła podsumowanie wiadomości na temat tego, dlaczego Zespół Flare został niezauważony przez tyle czasu; Malva pracująca w telewizji o to zadbała. Dodatkowo wytknęła jej to, że robiła to pomimo przynależności do elity tego regionu. Strategia członkini Zespołu Flare nie polegała na pokonaniu Dianthy; chciała zatrzymać ją, by mistrzyni nie mogła pomóc reszcie trenerów. Jeżeli nie udałoby im się zapobiec transportowi uśpionego Xerneasa do Zespołu Flare, co postawiłoby Kalos w kłopotliwej sytuacji. Do tego celu wykorzystała Magiczny Pokój swojego Braixena. Nastąpiła między nimi krótka wymiana ciosów, jednak mimo tego wynik walki dwóch kobiet pozostał nieznany. Mistrzyni na pewno nie dałaby się tak łatwo pokonać, jednak nie pojawiła się w szpitalu razem z liderami, a jej przeciwniczka przyleciała na Yveltalu do siedziby Zespołu Flare.

W rozdziale Kontra Pinsir okazało się, że Diantha jednak żyje, ponieważ została uratowana przez Greena, który spotkał ranną kobietę w podziemiach, podczas poszukiwania „Z” – legendarnego Zygarde. Pokemon ten miał zakończyć niekończącą się walkę między Yveltalem a Xerneasem. Kobieta zgodziła się pomóc chłopakowi w poszukiwaniach.
Po spotkaniu X’a i jego przyjaciół, Diantha i pozostali udali się do Opuszczonego Hotelu, by tam spotkać się z Gurkinnem. Potem ruszyła do Anistar, gdy dowiedziała się o pojawieniu się Zygarde w tamtym miejscu. Gdy przybyli na miejsce, X był w trakcie walki z Essentią. Zanim jednak zdążyli zareagować, wróg wycofał się, zabierając ze sobą legendarnego pokemona.

W rozdziale Kontra Malamar, Diantha ruszyła na spotkanie z antagonistami, gdy dowiedziała się, że ukrywają się we Wiosce Pokemonów. Z początku ona i pozostali została powstrzymana przez hipnozę Malamara Xerosica.
Obudziła się w rozdziale „Kontra Yveltal”. Kobieta pozostawiła w tyle walczących z antagonistami towarzyszy, by dostać się do Wioski Pokemon. Została jednak powstrzymana przez Malvę. Kobieta za pomocą Talonflame’a zaatakowała czempionkę. Ta zdołała się obronić, jednak straciła swój wisior, w którym znajdował się kluczowy kamień.
Walka między kobietą a Malvą przeniósł się w przestworza. Y próbowała pomóc kobiecie, jednak Diantha podziękowała za chęci i stwierdziła, że ta walka musi być stoczona tylko między nimi.
Gdy Malva po czasie zauważyła, iż Lysandre przegrał, rozkojarzyła się, co pozwoliło czempionce trafić w Talonflame’a kobiety. Spowodowało to, że kobieta spadła. Diantha chciała jej pomóc, podając jej rękę, jednak Malva odrzuciła ją i wylądowała na nieprzytomnym Lysandrze.
W końcowej scenie Diantha niosła na rękach nieprzytomną Malvę.

W serii ORAS młoda Diantha pokazana była we wspomnieniach Stevena, który przypomniał sobie, że on, jak i kilku innych trenerów szkoliło się pod okiem mistrza Gurkinna, by być godnym posiadania kluczowego kamienia.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Gardevoir
Typ: Psychiczny/Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Gardevoir to jedyny znany Pokémon Dianthy. Obroniła Trevora przed atakiem Lysandre’a. Walczyła z Draggagle wroga i wygrała. Następnie stoczyła walkę z Pokémonami Malvy, uszła ledwo z życiem, ponieważ wraz z Dianhą weszły w pułapkę kobiety. Podczas ostatecznej walki również zmierzyła się z Pokémonami Malvy.

Share

Translate »