Diamond

Wstępne informacjeOpisPokemony

diamond

Imię: Diamond
Wiek: 11 lat (seria D/P), 12 (seria Platinum)
Rodzinne miasto: Twinleaf
Grupa krwi: A
Urodziny: 4 lipiec
Specjalnie umiejętności: Rozumienie emocji pokemonów
Powiązania Rodzinne: Johanna (matka)

Diamond to jeden z trzech protagonistów serii Pokemon Special DP. Wraz z Pearlem tworzy duet komediowy, w którym chłopak gra „tego głupszego”. Mimo swojej roli jest bardzo inteligentną i spostrzegawczą osobą. Przyjaciele zwracają się do niego na Dia.

Z fizycznego punktu widzenia jest bardzo flegmatyczną i ospałą osobą, której główną czynnością jest jedzenie – niezależnie od sytuacji. Jego pokemon – Munchlax, zachowuje się w podobny sposób. Dia jest zawsze ostatni do wstawania, dlatego każdy poranek zaczyna się od kłótni chłopców. Jedzenie to dla niego poważny temat, jego mocna stroną jest umiejętność gotowania poffinek – specjalnych łakoci dla pokemonów. Chłopak również potrafi analizować sytuacje, w jakich się znajduje. Zawsze próbuje odnaleźć sens nawet w nielogicznych działaniach ludzi. Chłopak kieruje się emocjami, dlatego ma silne powiązania z Mespritem.

Dia darzy dużym szacunkiem Pearla, mimo jego skłonności do dość agresywnego i nagłego działania. Obydwoje są niczym bracia. Wiadomo również, że chłopak darzy głębszym uczuciem Platinum.

Dia wychowywał się w mieście Twinleaf. Jego życie toczyło się wokół jedzenia i ulubionej serii anime – Proteam Omega. Pomysł zostania komediantem zrodził się w przedszkolu, gdy wraz z Pearlem obejrzał w telewizji parę sławnych komików.

W serii DP, Dia po raz pierwszy pojawił się podczas ogólnokrajowych zawodów komicznych, które zorganizowane zostały w mieście Jubilife. Tam wraz z Pearlem wygrali i otrzymali specjalną nagrodę. Wytyczne do jej odebrania dostali w kopercie, która, po zderzeniu z profesorem Rowan, została podmieniona na zlecenie zostania ochroniarzami dla Platinum, której celem było dojście na szczyt góry Coronet. Myśląc, że to wstęp do reality show, chłopcy postanowili przyjąć zlecenie.

W mieście Oreburgh Platinum postanowiła rozpocząć cykl wyzwań liderów sal. W zcelu zrealizowania marzenia dziewczyny, Dia i Pearl pomogli panience w szkoleniu. Zabieg ten pozwolił stworzyć więź zaufania między tą trójką. Gdy Platinum wygrała pierwszą odznakę, postanowili ruszyć dalej.

W Elektrowni wiatrowej Dia i Pearl musieli się zmierzyć z Mars, której zadaniem było ukradzenie energii z fabryki. Mimo pokonania wroga za pomocą emocji i dobroci Diamonda, wróg zdołał uciec i ukraść sporą część zapasów energii.

Po wielu trudnościach cała trójka doszła do stóp góry Coronet. Niedługo potem odkryli, że jaskinia znajdująca się w górze nie zaprowadzi ich na szczyt, dlatego ruszyli na wschodnie rejony Sinnoh.

W mieście Hearthome Platinum postanowiła wziąć udział w Superkonkursie Pokemon. Pearl pomógł dziewczynie w przygotowaniu występu, Dia zaś ugotował Poffinki. Gdy Platinum chciała zejść ze sceny, po tym jak została zaatakowana przez inne uczestniczki, to właśnie Dia dopingował dziewczynie (na swój sposób), by tego nie robiła.

Przy opuszczonym Hotelu Dia i Pearl zostali zaatakowani przez prawdziwych ochroniarzy Platinum – Pakę i Ujiego. Chłopcy zostali pomyleni z porywaczami, którzy zabrali dziewczynę dla okupu. Bohaterowie zostali jednak uratowani przez Fantinę, która zabrała ich do Zagubionej Wieży, w której dali występ komiczny dla liderki.
Następnie ruszyli do miasta Solaceon. Tam uratowali Unowny. Szczególną sympatie zyskali sobie u Unowna D i P.

W mieście Veilstone Dia i Pearl ponownie mieli okazje spotkać Pakę i Ujiego, tym razem walczyli ramię w ramię przeciwko Zespołowi Galactic. Tam wyjaśniły się wszystkie nieporozumienia, a startery chłopców ewoluowały. Cała czwórka nie miała szans by wtedy wyjaśnić wszystko Platinum, ponieważ Saturn wysłał Pakę i Ujiego do innego wymiaru. Dia przyznał wtedy Pearlowi, że od początku wiedział o nieporozumieniu i że Platinum nie była prezenterką w telewizyjnym show. Chłopak jednak nie chciał o tym nikomu mówić, ponieważ przez to nieporozumienie mogli przeżywać wspólnie przygody. Chłopcy wtedy złożyli sobie przysięgę, że w dalszym ciągu będą ochroniarzami dziewczyny i postanowili odłożyć swoje marzenie bycia największymi komikami na później.

Na drodze 210 bohaterowie mieli okazję poznać Cynthię, która musiała uporać się z ogromnym stadem zdezorientowanych Psyducków. Kobieta postanowiła zaprowadzić bohaterów do miasta Celestic. W ruinach spotkali Cyrusa, z którym musieli stoczyć walkę. To tam chłopcy po raz pierwszy pokłócili się tak bardzo, że omal nie kosztowało ich to przegraną. Zostali jednak uratowani przez Fantinę, która okazała się liderką miasta Hearthome.

Tam Platinum stoczył walkę liderską, którą wygrała. Chwile później dowiedziała się o zaginięciu jej ojca oraz profesora Rowana. W celu odnalezienia członka rodziny przyjaciółki Dia i Pearl postanowili ruszyć do miasta Canalave. Tam pomylili Byrona z porywaczem, dlatego go zaatakowali. Podczas walki z liderem Dia zaprzyjaźnił się z Shelgonem mężczyzny. Gdy jednak wszystko się wyjaśniło, a Platinum miała okazję porozmawiać z uwięzionym ojcem, wyszło na jaw, że chłopcy nie są jej ochroniarzami. Po długiej nocy i przemyśleniach, dziewczyna postanowiła, że dalej będzie współpracować z Diamondem i Pearlem. W tym celu cała trójka musiała się rozstać, by ruszyć nad trzy różne jeziora, które miały być jednocześnie zaatakowane przez organizację.

Dia został przydzielony do jeziora Verity. Byron jednak nie wierzył w umiejętności waleczne Dia, dlatego wysłał go na trening, na Żelazną Wyspę. Tam pod okiem Rileya nauczył pokonać się swojej słabości – szybkości.

Jako że jezioro znajdowało się nieopodal domu Dia, ten ruszył najpierw w stronę swojego miejsca zamieszkania. Po drodze uratował Prezesa firmy Poketch od dzikiego Lickitunga, którego złapał i ewoluował. W mieście Sangem przez przypadek dostał się na posesję rezydencji rodziny Berlitz. Wtedy został pomylony z włamywaczem. Nieporozumienie szybko zostało wyjaśnione. Tam musiał stoczyć walkę z wrogimi Yanmega, które zostały nasłane przez zespół Galactic, by te zaatakowały profesora Rowana.

Dia w końcu dotarł do swojego domu, nikogo w nim jednak nie było. Tylko pozostawiona notka od mamy o tym, że zostawiła mu kurtkę zimową a sama ruszyła nad jezioro, by pozbierać jagody. Wtedy uświadomił sobie, że jego mama jest w niebezpieczeństwie. Tam kobieta była już zakładniczką Mars.

Chłopakowi udało się uwolnić mamę, jednak Mesprit został obudzony i przechwycony przez wrogą organizację. Chłopak, za pomocą Drifblima dostał się w ostatniej chwili na pokład zespołu Galactic, by móc odnaleźć strażnika jeziora i go uwolnić.
W siedzibie organizacji, trener stoczył walkę ze świadomym członkiem. Uwolnił Mesprita za cenę swojego pokedexu.
Chwilę później spotkał się z Pearlem i Platinum. Po czasie przegrupowali się z Cynthią, która zaprowadziła bohaterów na Filar Włóczni. Tam Dia i Pearl rozdzielili się z Platinum i Cynthią. Wtedy przestrzeń zaczęła się rozdzierać. Przez to chłopcy nie byli zdolni, by dotrzeć do smoków. Dia prawie został wessany do czarnej dziury, którą stworzył Cyrus, jednak został uratowany przez Regigigasa.
Razem z tym pokemonem Dia postanowił połączyć siły w walce przeciwko Dialdze i Palkii, skutecznie eliminując anomalie czasoprzestrzenne. Cyrus podczas konfrontacji z Dia zapytał się chłopca w jaki sposób mógłlby go zrozumieć, skoro nie wie nic o czasie i przestrzeni. Dia jednak widział te terminy na swój własny sposób. Rozmowa z Dia zachwiała równowagą Cyrusa i przez chwilę stracił kontrolę nad Dialgą i Palkią. By móc odzyskać kontrolę, mężczyzna uderzył Dia czerwonym łańcuchem (który był rdzeniem kontroli nad legendarnymi stworami). Bohaterom ostatecznie udało się przerwać czerwony łańcuch, a tym samym pokonali Cyrusa.

Podczas powrotu do domu Dia zauważył, że ktoś ich obserwuje. Okazało się, że to Charon. Za pomocą urządzenia stworzył wyrwę w niebie, przez którą wyszły macki, które wciągnęły do środka Palkię, Dialgę i Giratinę. Przed ucieczką Charona Lickilicky ukradł mężczyźnie mały notatnik.

Zawierał on informacje na temat legendarnych pokemonów. Przedmiot był potem pomocny w odczytaniu zamiarów Charona. Pierwszym pokemonem, którego spotkali chłopcy był Rotom w Starej Chacie. Po wielu trudnościach z niesfornym pokemonem chłopcom udało się zaprzyjaźnić z maluchem.

W mieście Eterna chłopcy spotkali Giratinę, siejącą zniszczenie. Dia użył do walki Regigigasa, by powstrzymać poke-smoka. Komicy niedługo po tym musieli się zmierzyć z Charonem, który zażądał Regigigasa Dia. Podczas walki z Heatranem, Charon zmusił Giratinę by użyła na chłopcu „Mocy cienia”. Dia, w celu uratowania Pearla, popchnął go i sam wystawił się na atak. Skutkiem było doprowadzenie chłopaka do chwilowej śmierci.
Regigigas z początku wydawał się obojętny na „śmierć” swojego trenera, jednak niedługo po odejściu wrócił ze sprzętem Rotoma, by pokemon mógł również zaatakować Charona. Mężczyzna zmuszony był do wycofania się do Zniekształconego Świata, a ciało Dia zniekształciło się i znikło.

Później Dia obudził się w Zniekształconym Świecie, w którym spotkał Cyrusa. Tam mężczyzna zastanawiał się nad sposobem pokonania Giratiny.

Człowiek zabrał chłopca w miejsce, w którym były więzione Dialga i Giratina. Tam razem uwolnili legendarne pokemony. Później chłopak spotkał się ze swoimi przyjaciółmi i odnalezionymi ochroniarzami. Zaawansowany członek zaś zwrócił wszystkim skradzione pokedexy.
Charon został ostatecznie pokonany przez zasadzkę Cynthii w mieście Sunyshore oraz zabawkę Proteam Omegi, w której siedział Rotom.

Po zwycięskiej walce wszyscy, który zostali w Zniekształconym Świecie, mogli się wydostać. Cyrus rozwiązał organizację, a Giratina została ponownie zamknięta w swoim świecie.

Jako dowód wdzięczności za powstrzymanie groźnego przestępcy, Dia dostał jajo od Lookera, które pozyskane zostało w regionie Fiore. Na końcu Dia i Pearl dali Platinum prywatny występ komiczny, którego nie grali od dłuższego czasu.

Jakiś czas później Diamondowi wykluł się pokemon – Phione. Pearl zaproponował wtedy, by wychować malucha i go wytrenować.

W serii ORAS Dia został pokazany razem z Pearlem, podczas rozmowy Palmera z Brandonem. Chłopcy pytali się mężczyzny czy mogą wyjść na dwór i potrenować swój nowy numer kabareciarski, gdy ten ostrzegł ich przed deszczem meteorytów.

Pokemony, które posiada:

Imię: Lax
Gatunek: Munchlax
Typ: Normalny
Poziom: 56
Płeć: Samiec

Opis: Lax (べー Bē) to pierwszy Pokémon Diamoda. Świetnie się rozumieją, jeżeli chodzi o jedzenie i wypoczynek. W swoim futrze często ukrywa jagody, które kilkukrotnie ratowały trenera przed nieprzyjacielem (jeden z Galaktycznych pośliznął się o wyrzuconą jagodę). Często występuje w gagach Dia i Pearla.


Imię: Tru/Wig
Gatunek: Torterra
Typ: Roślinny/Ziemny
Poziom: 60
Płeć: Samiec

Opis: Wig/Tru (るー Rū) to Pokémon, którego dostał od Platinum w zamian za ochronę. Pokémon został użyty od razu do walki przeciwko dzikim Sarlym. Od początku pasował do swojego trenera ze względu na swoją powolność i flegmatyczne podejście do życia. W rozdziale Kontra Roserade cz. I Wig, podczas wspólnego treningu z innymi starterami, ewoluował w Grotle. Ponownie grupową ewolucję przeszedł w rozdziale „Kontra Staravia i Stynky cz. II”. Aby przemóc swoją powolność Dia nauczył Pokémona używania ruchu „ostrego liścia”, składającego się z super szybkiego listka, którego szybkość jest tak duża, że listek staje się niemal niewidoczny.


Imię: Don
Gatunek: Bastiodon
Typ: Kamienny/Stalowy
Poziom: 49
Płeć: Samiec

Opis: Don (ぷー Pū) z początku należał do Byrona, jednak lider nie mógł się z nim dogadać. Gdy mężczyzna zobaczył jak szybko Dia nawiązał więź z Shieldonem, postanowił oddać go chłopcu. Uczestniczył w treningu na Stalowej Wyspie. W rozdziale „Kontra Haunter” przyjął na siebie atak od pięciu przeciwników, w efekcie ewoluował.


Imię: Kit/Tung
Gatunek: Lickilicky
Typ: Normalny
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Opis: Jako Lickitung, Tung/Kit (りー Rī) miał swoje środowisko przy Jeziorze Valor, jednak postanowił śledzić prezesa Firmy Poketch. Zawędrował aż do miasta Jubilife, tam siejąc zamieszanie, poprzez kradzież kilku rzeczy (pokemon ma naturę kolekcjonera). Podczas starcia z Diamodem, Pokémon ewoluował w Lickilicky, niedługo po tym stworek został złapany. Od początku darzył chłopca lojalnością. Często używany jest do zrywania jagód z wyższych partii drzew.


Imię: Moo
Gatunek: Mamoswine
Typ: Lodowy/Ziemny
Poziom: 65
Płeć: Samiec

Opis: Moo (むー Mū) został złapany w mieście Snowpoint przez Platinum, ponieważ Pokémon przypominał dziewczynie Diamonda. Potem chłopak dostał Mamoswine od Panienki podczas starcia z zespołem Galactic w mieście Veilstone.


Imię: Reg
Gatunek: Regigias
Typ: Normalny
Poziom: 75
Płeć: –

Opis: Reg (ぎー Gī) specjalnie dał się złapać w pokeball, który upadł nieprzytomnej Platinum. Z pokeballa wyskoczył w rozdziale „Kontra Palkia i Dialga cz.VI”, by uratować Diamonda przed wessaniem do czarnej dziury. Reg wybrał Diamonda jako swojego partnera w walce przeciwko Dialdze i Palkii.

Pokemony, które miał/zaprzyjaźnione:

Imię:
Gatunek: Drifblim
Typ: Duch/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Fantina pożyczyła Drifblima Diamondowi, by bohaterowie mogli dostać się do miasta Canalave. Chłopak użył Pokémona do walki przeciwko Msrs. Później został oddany liderce podczas ostatecznej walki serii DP.


Imię:
Gatunek: Dialga
Typ: Stalowy/Smok
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Dialga zaprzyjaźnił się z Diamondem na Filarze Włóczni. Po uwięzieniu w Odwróconym Świecie dał się ujeździć chłopcu, by razem zmierzyć się z wrogim Giratiną.


Imię:
Gatunek: Manaphy
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Manaphy po raz pierwszy pojawił się jako jajo w serii Pokémon Ranger – komiks. Pokémon Został podarowany przez Lookera, który napomknął, że jajo dostał w regionie Fiore. Wykluł się w Żłobku dla Pokémonów miasta Solaceon.


Imię:
Gatunek: Phione
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Phione został odnaleziony jako Phione w Żłobku dla Pokémonów miasta Solaceon. Było w towarzystwie Manaphyego. Pokémon po wykluciu był trenowany przez Diamonda i Pearla.


Imię:
Gatunek: Rotom
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Rotom pojawił się już w serii DP. Wtedy bohaterowie tylko zagonili Pokémona (który sprawiał sporo kłopotów) do telewizora. Później spotkali go w czasie odnajdywania legendarnych Pokémonów, które bohaterowie chcieli uchronić przed antagonistą. Pokémon, podczas walki z chłopcami oscylował między formą kosiarki, lodówki, piekarnika i wiatraka. Diamond jednak zauważył, że Pokémon jedynie chciał się bawić (wyprał i wysuszył ubrania chłopca). Rotom postanowił dołączyć się do bohaterów, by móc zmierzyć się z wrogiem.


Imię: Pan Niecierpliwy i Pan Spokojny
Gatunek: Unown
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Pan Niecierpliwy i Pan Spokojny to Unowny o kształtach D i P. Stworki spotkały się z bohaterami w mieście Solaceon. Potrzebowały one pomocy w uwolnieniu swoich przyjaciół, którzy zostali uwięzieni w ruinach Solaceon. Platinum nadała im takie nazwy bazując na ich zachowaniu, które podobne było do Diamonda i Pearla. Później pomogły w przedostaniu się przez bramę do miasta Veisone, którą blokował Zespół Galactic. Później kontynuowały walkę z wrogiem.

Share

Translate »