Dexio

Wstępne informacjeOpisPokemony

DexioImię: Dexio (jap.デクシオ Dexio)
Płeć: Mężczyzna

Sina i Dexio po raz pierwszy pojawili się w laboratorium profesora Sycamore. Mężczyzna poprosił ich by przygotowali kopię dokumentów związanych z tragedią w Vaniville, które miały zostać przeznaczone dla Lysandre.

Kolejnym zleceniem profesora było odnalezienie zaginionego Charmandera, który uciekł z laboratorium. Znaleźli go w towarzystwie X’a. Pomylili chłopaka ze złodziejem. Przywdziewając maski, odebrali bohaterom Charmandera, co nie spodobało się Tierno. Chłopak użył rolek, by szybko odzyskać pokemona. Po tym, jak Tierno przyznał, że chcą oddać pokemona właścicielowi, Sina i Dexio wycofali się.

Gdy okazało się, że Lysandre jest liderem Zespołu Flare, Sina i Dexio prześwietlili kawiarnie tego mężczyzny. Tam odkryli, że kelner jest członkiem wrogiej organizacji i wyciągnęli z niego informacje o tym, że Zespół Flare ruszył do Wioski Pokemonów.

Po pokonaniu Zespołu Flare, Sina i Dexio wyruszyli do Aloli na zlecenie profesora Sycamore w ramach zbadania tajemnice tajemniczych zielonych istot, które masowo pojawiły się w tamtym regionie.

W serii Sun/Moon pokazali się na wyspie Ulaula. Tam Dexio stwierdził, że od pięciu miesięcy poszukują komórek Zygarde a do tej pory udało im się uzbierać ich w 60%.

Kolejno Sina i Dexio zauważyli, jak Sun używa Stoutlanda w celu znalezienia jagód. Widząc to, zaczęli się zastanawiać, czy nie zaproponować chłopcu roboty zbierania komórek Zygarde.
Tak też potem zrobili. Chłopak się zgodził, gdy usłyszał, że za 40% komórek dostanie tyle pieniędzy, że mógłby szybko osiągnąć swój cel w uzbieraniu pieniędzy na odkupienie wyspy Fundacji Aether. W tym celu podarowali Sunowi pojemnik na komórki oraz Mecha Fletchlinga do łatwiejszej komunikacji.

Pół roku później Sina i Dexio spotkali się z Samsonem Oakiem na trasie nr 16, by pokazać mu specjalną maszynę do scalania komórek Zygarde i omówienia możliwości tego pokemona.

Po tym, jak Lillie postanowiła dołączyć do Siny, Dexio i profesora Samsona przez wyrwę w niebie mogli zaobserwować wychodzące komórki, które po krótkiej chwili połączyły się w Zygarde 100%. Podczas gdy wszyscy zastanawiali się czym jest stwór, z nieba spadł i Sun.

Po uratowaniu Suna, wraz z Oakiem postanowili odszukać Lusamine i Moon. Byli świadkami rozdzielenia się prezes fundacji od Nihilego. Gdy chcieli przetransportować kobietę do szpitala, na ich drodze stanął Necrozma, którą powstrzymał Sun. W drodze zostali jednak zaatakowani przez Plumerię przebraną za Moon. W efekcie Dexio został zatruty. Celem dziewczyny było zabicie Lusaminy.

Sina i Dexio nie dawali sobie rady z najeźdźcą. Określili, że osoba nie atakuje ich z łuku, tylko pozuje z naciągnięta cięciwą, a prawdziwym sprawcą ataków jest pokemon. Dzięki tej informacji Lillie i jej Cutiefly mogli sparaliżować Salazzle (pokemona atakującego trucizną), z kolei Sina zdołała unieruchomić Plumerię. Sytuacja uspokoiła się dopiero, gdy członkini Zespołu Skull pokazano, że nie musi walczyć po stronie Faby, skoro Guzma wrócił z Ultra Tunelu.

Pokemony, które posiada:

 

Imię: –
Gatunek:
Espeon
Typ:
Psychiczny
Poziom:
???
Płeć:
???

Opis: Espeon został użyty do walki przeciwko Oranguru, który był dozorcą Domu Aether.

Share

Translate »