Dexio

Wstępne informacjeOpisPokemony

Dexio
Imię:
Dexio (jap.デクシオ Dexio)
Płeć: Mężczyzna

Sina i Dexio po raz pierwszy pojawili się w laboratorium profesora Sycamore. Mężczyzna poprosił ich by przygotowali kopię dokumentów związanych z tragedią w Vaniville, które miały zostać przeznaczone dla Lysandre.

Kolejnym zleceniem profesora było odnalezienie zaginionego Charmandera, który uciekł z laboratorium. Znaleźli go w towarzystwie X’a. Pomylili chłopaka ze złodziejem. Przywdziewając maski, odebrali bohaterom Charmandera, co nie spodobało się Tierno. Chłopak użył rolek, by szybko odzyskać pokemona. Po tym, jak Tierno przyznał, że chcą oddać pokemona właścicielowi, Sina i Dexio wycofali się.

Gdy okazało się, że Lysandre jest liderem Zespołu Flare, Sina i Dexio prześwietlili kawiarnie tego mężczyzny. Tam odkryli, że kelner jest członkiem wrogiej organizacji i wyciągnęli z niego informacje o tym, że Zespół Flare ruszył do Wioski Pokemonów.

Po pokonaniu Zespołu Flare, Sina i Dexio wyruszyli do Aloli na zlecenie profesora Sycamore w ramach zbadania tajemnice tajemniczych zielonych istot, które masowo pojawiły się w tamtym regionie.

W serii Sun/Moon pokazali się na wyspie Ulaula. Tam Dexio stwierdził, że od pięciu miesięcy poszukują komórek Zygarde a do tej pory udało im się uzbierać ich w 60%.

Pokemony, które posiada:
obrazek
Dane

Opis:

Share
Translate »