Cyrus

Wstępne informacjeOpisPokemony

CyrusImię: Cyrus (jap. アカギ Akagi)
Miasto rodzinne: Sunyshore
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Szef Zespołu Galactic

Cyrus to główny antagonista serii Pokemon Special Diamond/Pearl. Po raz pierwszy pojawił się w rozdziale „Kontra Stunky”. Na trasie nr 207 otrzymał paczkę. Tam z gracją podpisał się, opowiadając recepcjonistce o tym, że imię jest bardzo ważne, dlatego nie może być wypisywane zwykłym długopisem (podpisywał się piórem Murkrowa).

W górze Coronet ewoluował swojego Probopassa i Magnezone. Słysząc hałasy, spowodowane przez protagonistów, mężczyzna zirytował się, dlatego postanowił zaatakować trenerów, zakopując ich w gruzach.

Kolejnym razem pojawił się w starożytnych ruinach. Tam bezpośrednio poznał Diamonda i Pearla. Człowiek przyznał, że zjawił się w tym miejscu, ponieważ chciał zdobyć informacje na temat Uxiego, Azelfa i Mesprita – legendarnych pokemonach, będących strażnikami jezior.

Później mężczyzna stoczył walkę z protagonistami. W trakcie ukradli mężczyźnie kamerę, którym Cyrus zrobił zdjęcia rycin. Gdy sprzęt został zniszczony mężczyzna postanowił odpuścić, zostawiając chłopców uwięzionych, na stworzonym przez Probopassa, filarze.

Po powrocie Mars, Jupiter i Saturn z udanej misji zdobycia strażników jezior, Cyrus podjął się stworzenia czerwonego łańcucha. Po skonstruowaniu jednego z dwóch został zaatakowany przez Cynthię – mistrzynie regionu Sinnoh. Po dość zaciekłej walce Cyrusowi udało się uciec, z kolei kobieta i jej Garchomp byli zbyt wyczerpani, by móc ścigać mężczyznę. Gdy Cyrus dowiedział się, że strażnicy jezior zostali uwolnieni, postanowił wykorzystać sztucznie stworzony czerwony łańcuch, który miał w pogotowiu na wypadek takiej sytuacji.

Na Filarze Włóczni Cyrusa przywitali jego komandorzy, martwiący się o poobijanego Cyrusa. Mężczyzna jednak rozkazał zignorować jego rany i bronić wejścia na filar.
Po czasie mężczyźnie udało się przywołać Dialgę i Palkię oraz sprowokował je do walki,tworząc zakrzywienie międzyczasem a przestrzenią.

Gdy porucznicy zostali pokonani, liderzy zasadzili się na Cyrusa. Mimo wszelkich starań nie udało im się przełamać oryginalnego czerwonego łańcucha.

Gdy Diamond i Pearl próbowali powstrzymać Palkię i Dialgę, pod osłoną czarnej mgły Cyrus zdradził chłopcom powód dlaczego próbował stworzyć nowy świat – świat pozbawiony emocji, bo tylko taki jest idealny. Dia zajął rozmową mężczyznę, przez co legendarne pokemony przestały na chwilę ze sobą walczyć. Człowiek jednak posiadając tylko jeden łańcuch (sztuczny został zniszczony przez liderów), nie miał pełnej kontroli nad legendami, dlatego przegrał. Zauważył, że bohaterowie są idealnym zestawieniem emocji: wiedzy (Platinum), Emocji (Diamond) i siły woli (Pearl) – dlatego ta trójka była w stanie pokonać mężczyznę.

Po całym zdarzeniu mężczyzna stracił przytomność. Gdy Cynthia chciała zabrać mężczyznę do szpitala na niebie pojawiła się wyrwa, przez którą wysunęły się macki i wciągnęły Cyrusa, Dialgę oraz Palkię, nim ktokolwiek mógł zareagować.

Cyrus pojawił się w serii Platinum, wewnątrz zniekształconego świata. Odnalazł go Diamond, który został wystawiony na atak Giratiny i przetransportowany do tego świata. Cyrus przyznał się chłopakowi, że to co zrobił na Filarze Włóczni było błędem, dlatego postanowił pomóc Diamondowi. Używając swoich pokemonów obydwoje uwolnili Dialgę i Palkię uwięzionych przez Giratinę. Później spotkali Pearla, który był zaskoczony obecnością Cyrusa.

Gdy walka między legendarnymi Pokemonami stała się coraz bardziej chaotyczna, Dia uświadomił Cyrusowi, że mimo popełnionych błędów ludzie i pokemony mogą ze sobą współpracować. To sprawiło, że w sercu Cyrusa zrodziło się uczucie wdzięczności, co spowodowało, że Shaymin, którego trzymał, rozkwitł i mógł dołączyć do bitwy.

Po pokonaniu Charona, Cyus i jego podwładni zostali uwolnieni z Zniekształconego Świata. Charon próbował okłamać Cyrusa, twierdząc, że zamierzał zbadać Legendarne Pokemony dla dobra organizacji Galactic. Cyrus zamiast skarcić mężczyznę, odebrał mu masyznę do kontroli nad pokemonami i pochwalił jego technologiczny geniusz. Zapiski w maszynie wskazywały na to, że człowiek używał jej na Filarze Włóczni. To zdenerwowało Saturna, ponieważ stwierdził, że człowiek chciał użyć urządzenia do przejęcia kontroli nad Dialgą i Palkią, wynikiem czego było otworzenie wyrwy w niebie.

Po kłótni Cyrus ogłosił rozwiązanie Zespołu Galactic. Człowiek stwierdził, że „wszyscy mogą od teraz robić, co chcą”. Jupiter jednak zawarła głos, ponieważ wiedziała, że bez organizacji ona, Mars i Saturn nie mieliby gdzie się podziać, dlatego Cyrus zabrał wszystkich ze sobą. Odchodząc, podziękował Dia, Pearlowi i Platinum za udzieloną pomoc.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: ???
Gatunek: Honchkrow
Typ: Ciemność/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Probopass i Magnezone”. Honchkrow po raz pierwszy pokazany został u boku Cyrusa w drodze do góry Coronet. Później pojawił się z trenerem w ruinach Celestic. Pokémon sprowadził mgłę na miasto, by Cyrus mógł niezauważalnie odejść. W kryjówce Zespołu Galactic został użyty do walki przeciwko Spiritombowi Cynthii – został pokonany. Bronił też Czerwonego Łańcucha przed Liderami Sinnoh. Koniec końców przegrał. Później zaatakował Dia, który chciał powstrzymać walkę Dialgi i Palkii. W serii Platinum pomógł uwolnić, uwięzione w Zniekształconym Świecie, Dialgę i Palkię.

3
Imię: ???
Gatunek: Probopass
Typ: Kamienny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Probopass i Magnezone”. Probopass po raz pierwszy pokazany został w górze Coronet jako Nosepass. Cyrus specjalnie poszedł w to miejsce, ponieważ miało magiczny wpływ na ewolucję Nosepassa i Magnetona. Niedługo potem Probopass został użyty do ataku na protagonistów, którzy według mężczyzny zachowywali się za głośno. W mieście Celestic Probopass został użyty do walki przeciwko Garchompowi Cynthii. Na Filarze Włóczni miał chronić Czerwony Łańcuch przed zniszczeniem, jednak zadanie nie powiodło mu się.

4
Imię: ???
Gatunek: Magnezone
Typ: Elektryczny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Probopass i Magnezone”. Magnezone pojawił się jako Magneton w towarzystwie Cyrusa w górze Coronet, by tam przejść ewolucję. Niedługo po tym został użyty do zaatakowania protagonistów, którzy według Cyrusa zachowywali się za głośno. Później został użyty w mieście Celestic do walki przeciwko Garchompowi Cytnhii. Magnezone zabrał swojego pana na Filar Włóczni. Tam jego zadaniem była ochrona Czerwonego Łańcucha, jednak pokemon przegrał z liderami sal. W serii Platinum Cyrus użył Magnezone, by zabrać adminów Zespołu Galactic ze sobą.

5
Imię: ???
Gatunek: Gyarados
Typ: Wodny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Spiritomb”. Gyarados został użyty do walki przeciwko Cynthii. Pokonał Milotica kobiety, jednak sam ledwo uszedł przed Garchompem i atakiem „smoczego meteorytu”. Na Filarze Włóczni miał za zadanie chronić czerwony łańcuch, jednak został pokonany przez liderów sal.

6
Imię: ???
Gatunek: Weavile
Typ: Lodowy/Ciemność
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Spiritomb”. Weavile został użyty w walce przeciwko Cytnhii, która toczyła się w kryjówce Zespołu Galactic. Z łatwością pokonał Spiritomba, zamrażając jego kamień, jednak został pokonany przez Milotica. Na filarze włóczni miał bronić Czerwonego Łańcucha przed zniszczeniem, jednak nie dało mu się to.

Pokemony, które posiadał:
7
Imię: ???
Gatunek: Palkia
Typ: Smok/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Cradily”. Palkia została przywołana przez Cyrusa na Filarze Włóczni. Została zmuszona do walki z Dialgą, tworząc luki przestrzenno-czasowe. W ten sposób mężczyzna chciał stworzyć nowy świat – wolny od emocji i wojen. Pokemon jednak został powstrzymany, gdy dotarły do niego słowa Diamonda.

8
Imię: ???
Gatunek: Dialga
Typ: Smok/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Cradily”. Dialga została przywołana przez Cyrusa na Filarze Włóczni. Została zmuszona do walki z Palkią, tworząc luki przestrzenno-czasowe. W ten sposób mężczyzna chciał stworzyć nowy świat – wolny od emocji i wojen. Pokemon jednak został powstrzymany, gdy dotarły do niego słowa Diamonda.

Share

Translate »