Crystal

Wstępne informacjeOpisPokemony

crystalImię: Crystal
Ksywka: Crys
Wiek: 11 lat (seria GSC), 13 (seria Emerald), 16 (seria HG/SS)
Rodzinne miasto: Violet
Urodziny: 30-go Kwietnia
Tytuł: Profesjonalny łapacz pokémonów
Specjalnie umiejętności: Łapanie pokémonów

Crys jest młodą dziewczyną, która pochodzi z miasta Violet. Znana jest z tego, że wszystkie swoje pokemony oznacza symbolem gwiazdki. Posiada też wyjątkową zdolność łapania kieszonkowych stworków- zamiast rzucać pokeballem, kopie go nadając mu większą prędkość.

Crystal pojawia się po raz pierwszy w tomie 10, w trzecim rozdziale, jako osoba, której zadaniem jest skompletowanie danych w Pokedexie profesora Oaka. Profesor chciał jej podarować jedynego startera, który mu pozostał- Chikoritę, lecz dziewczyna nie była pokemonem zainteresowana, tłumacząc się, że skompletowała już swoją drużynę. Początkowo trenerka nie dopuszczała do siebie myśli o treningu tego pokemona, lecz wkrótce zmieniła zdanie widząc męstwo i odwagę trawiastego startera. Podczas łapania nowych gatunków pokemonów spotyka Billa, który podarował jej przenośny transporter. Wychodzi na jaw, że system transportu pokemonów nie działa. Dziewczyna spotyka później porucznika Surge, który pomaga jej dostać się do miasta Olivine. Na swojej drodze Crystal zmierzyła się z Suicunem, którego nie udaje się jej złapać, lecz pokemon podszedł do niej na tyle blisko, że pozwoliło to na aktywowanie systemu śledzenia w pokedexie.

Po następnych porażkach złapania pokemona Crystal traci pewność siebie i nie potrafi już załapać nawet najsłabszego pokemona. Pojawia się jej matka, która stara podnieść się ją na duchu i wysyła dziewczynę na trening na górę Mortar, czyli w miejsce, gdzie Crys trenowała jako mała dziewczynka. Tam niegdyś zdobyła swoją obecną drużynę. Również podczas ucieczki przed Arcaninem złamała obydwie ręce, dlatego trenowanie łapania pokemonów ćwiczyła za pomocą nóg.

Po treningu Crystal spotyka na swej drodze Yellow i jej wuja, którzy zabierają dziewczynę na łódź. Podczas przeprawy mają pecha spotkać legendarnego pokemona Lugię. W samym środku bitwy po raz pierwszy trenerka poznaje Golda i Slivera, z którymi stara się złapać pokemona, lecz bezskutecznie (ktoś ich ubiegł).

Profesor Oak polecił Crystal, aby udała się na ceremonię otwarcia Ligi Pokemon, gdzie szesnastu liderów z dwóch regionów staczało ze sobą pojedynki. Powodem było podejrzenie, że wśród nich znajduje się ich wróg – Zamaskowany Mężczyzna.

Gdy przeciwnik pojawia się podczas zawodów, które zostają przerwane Gold i Crystal ruszają do walki przeciwko porucznikom Zespołu Rocket. Później dziewczyna wraz z innymi udaje się do lasu Ilex, gdzie toczy się ostateczna bitwa z Zamaskowanym Mężczyzną. Razem z Silverem i Goldem wchodzi do portalu czasu i zamyka w nim Pryce’a, który okazał się wrogiem.

Na końcu serii Crystal chce oddać uzupełniony Pokedex, lecz profesor Oak mówi jej, że znalazł ponad 100 nowych gatunków pokemonów.

Dwa lata później, profesor Oak wysyła Crystal, Golda i Emeralda do Strefy Walk, aby spotkali się z Jirachim, ponieważ tylko on potrafi uratować Reda, Silvera, Greena, Blue i Yellow zaklętych w kamień. Dziewczyna pożycza pokemony Emeraldowi, który walczy w ośrodkach strefy.
Udaje im się uratować seniorów i razem pokonują Archiego,
byłego przywódcę zespołu Aqua. Po walce staje wraz z innymi do walki w Kopule Walk.

Trzy lata po serii FR/LG Crys zabiera dzieci pana Earla do strefy Safari w ramach wycieczki. Tam spotka Silvera, od którego dowiaduje się na temat zaginięcia Lance’a. Postanawia przyłączyć się do poszukiwań i chce wyruszyć do miasta Ecruteak w celu skontaktowania się z Mortym. Plany pokrzyżowała jej Ariana – jeden z generałów Zespołu Rocket. By opóźnić wroga i dać wolną drogę Silverowi, Crys postanowiła walczyć z kobietą sam na sam. Podczas walki pojawia się Arceus, którego dziewczyna chce złapać z powodu jego smutnych oczu. Nie udaje jej się to i zostaje pokonana przez wroga.

Później nieprzytomna dziewczyna zostaje znaleziona przez Silvera, który był w drodze do ruin Alph, gdzie Gold walczy z Arceusem. W ruinach Sinjoh Silver został zmuszony do oddania 16 płytek wrogom, którzy wymusili na Arceusie stworzenie Palki, Dialgii i Giratiny. Na pomoc przybył Giovanni, Lance i Pryce, dzięki nim Crys i jej towarzysze zdołali uspokoić Arceusa oraz pokonać wrogi Zespół Rocket.

W serii ORAS Crystal, wraz z Goldem i Silverem, zadzwoniła do Emeralda. Zgodziła się na ochronę Johto przed zdarzeniem meteoroidu. Poinformowała również chłopaka, że do akcji włączyli się liderzy oraz Elitarna czwórka regionu Kanto i Johto.

Pokemony, które posiada:
Share
Translate »