Colress

Wstępne informacjeOpisPokemony

corlessImię: Colress (jap. アクロマ Achroma)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Profesor Zespołu Plasma
Dodatkowe Informacje: Podczas ligi podawał się za Hood Mana (jap. フードマン Hood Man)

Colress był antagonistą i stał po stronie zespołu Plasma. Popierał ich zdanie, że trzeba uwolnić pokemony od trenerów. Po raz pierwszy pokazał się w lidze pokemon jako zamaskowany pan ( Hood man). Zdołał się dostać do ligi mimo braku 8 odznak. Colress dostał się do top 8 , gdzie w ćwierćfinałach zmierzył się z Marlon. Przeszedł do następnej rundy , gdzie zmierzył się z Cheren’em. Corless przegrał tę walkę , ale zdał sobie sprawę, że wszystkie jego starcia pomogły mu w badaniach.

Kiedy Cheren walczy z Black’iem, Colress rozmawia z Zinzolinem na temat tego czy teoria, że zimne serce zwiększa siłę pokemona. Corless wtedy mówi , że podczas starć w lidze widział różne sposoby na obudzenie siły ich pokemonów. Kiedy White odkryła , że ta dwójka jest z zespołu Plasma , próbowała powiedzieć to lidze, ale Beheeyem Colressa przeniósł ją do zamku N’a.

Kiedy zespół Plasma zaatakował ligę, z ziemi wyrósł zamek N’a. Colress wtedy wyruszył powstrzymać Elitę przed pomocą w walce. Tam pokazuje swoje trzy legendarne pokemony. Thundurusa, Tornadusa i Landorusa. Nie wiedział jak zmienić ich formę, więc zawalczył z ligą. Odkrył, że kluczem do zmiany ich formy jest lustro. Kiedy Ghetsis został pokonany przez Black’a, Colress wyruszył mu pomóc. Dzięki użyciu Beheeyem’a Colress uwolnił Ghetsis’a, a pułapki , sprawiając , że jasna kula uwięziła Blacka. Colress prze teleportował siebie i Ghetsis’a. Później rozmawia z nimi Ghetsis dziękuje mu. Powiedział Colress’owi, że znów chciałby z nim pracować. Zgadza się, dopóki nie będzie mu to przeszkadzało w badaniach.

Dwa lata później atakuje miasto Asperti, żeby wytestować umiejętności Genesect’a. Tam spotyka Lack’a-two i Looker’a. Trener próbował złapać Genesect’a, gdyż zobaczył, że Colress kontrolował go za pomocą maszyny. Dzięki pomocy Dewott’a Lack-two złapał Genesect’a, a Colress poszedł z miejsca zdarzenia. Wyjawnił, jednak że jest nowym liderem zespołu Plasma. Mówi im że Ghetsis wie, dlaczego tak się stało i, że powinni go zapytać.

Mężczyzna zmierzył się z Zinzolinem. W trakcie walki mężczyzna uświadomił sobie, że mnich próbował połączyć Kyurema z Zekromem i Reshiramem. Odebrał Zinzolinowi Kyurema za pomocą „maszyny Colressa”. Gdy na miejsce przybył Lack, Colress nie pozwolił chłopakowi aresztować Zinzolina, ponieważ stwierdził, że przyda mu się jeszcze jego wiedza. Do walki posłał Thundurusa i Landorusa przekształcone w formę bestii. Colress przyznał się inspektorowi, że posiada przedmiot, który potrafi zmienić formy legendarnych dżinów. Gdy Colress próbował zaaatakować Lacka za pomocą Kyurema, został powstrzymany przez samego Ghetsisa. Gdy Lack podjął kroki aresztowania mężczyzn, drogę zaszła mu Triada Cienia.

Po wyruszeniu fregaty Colress odkrył, że Lack znajduje się na pokładzie, jednak nie posłał po niego staży, ponieważ wiedział, że celem chłopaka są mnisi. Potem postanowił zabawić się i zaczął zamrażać pobliskie otoczenie za pomocą swojej nowej broni. Naukowiec zauważył w mieście Castelia Roda – jednego z mnichów. Gdy chciał go zamrozić został powstrzymany przez Ghetsisa, który nakazał mężczyźnie pojmać Roda. Colressowi nie udało się to, a zamiast mnicha pojmał Whi-two, którą kazał przetrzymać w jednej z kabin.

Po tym jak Lack i Whi-two uciekli z więzienia, zostali powstrzymani przez Kyurema Corlessa. Gdy bohaterowie zostali zamrożeni, człowiek kazał swoim podwładnym wrzucić ich do oceanu.
Colress uświadomił sobie w jaki sposób Zinzolin spotkał Kyurema i stwierdził, że przyciąga do siebie pozostałe dwa smoki, dlatego wystarczy poczekać, aż N pojawi się z Zekromem i jasnym kamieniem.

Uwięziony Zinzolin obserwował walkę N’a i Ghetsisa. Wiedział jednak, że walka nie skończy się, dopóki Kyurem nie przywoła rozpruwacza DNA. Colress wiedział, że mnich coś przed nim ukrywa, dlatego użył Beheeyema, by wyciągnąć z człowieka konkretną informację. Sam Zinzolin od prania mózgu stracił przytomność, a Colress przekazał informację Ghetsisowi.

Naukowiec był zachwycony przemianą Kyurema w Czarnego Kyurema. Natychmiast poprosił Ghetsisa, by przetestował nową moc pokemona na mieście Undella. Człowiek tak też uczynił i za pomocą „Szoku Termicznego” w mgnieniu oka zamroził całą miejscowość.

Gdy Ghetsis wziął N’a jako zakładnika, Colress zauważył, że chłopak może komunikować się z Zekromem, który został połączony z Kyuremem. Z tego względu zasugerował Ghetsisowi pozbycie się byłego króla.

W rozdziale 545 wynikła mała sprzeczka między mężczyzną a Ghetsisem. Mężczyzna zakwestionował maszynę Colressa po tym, jak Kyurem z własnej woli skierował się w stronę Wielkiej Przepaści. Naukowiec zaczął podejrzewać, że uwięziony przez niego N kieruje Zekromem, który został uwięziony wewnątrz Kyurema.

Gdy wszyscy dotarli do Wielkiej Przepaści, naukowiec postanowił zamrozić całą przestrzeń, aby unieszkodliwić Reshirama, jak i pozostałych bohaterów.

Gdy na miejsce bitwy przybył Rood, dzięki któremu maszyna Colressa przestała działać (przez co Kyurem połączył się z Reshiramem i stanął po stronie bohaterów), naukowiec postanowił się wycofać i odejść z Zespołu Plasma.

W pościg za mężczyzną ruszył Lack-two. Naukowiec był zdziwiony ruchem porucznika dopóki nie dowiedział się, że chłopak został zwolniony z Międzynarodowej Policji. Colressowi spodobało się to, że postanowił pokazać chłopakowi swojego czerwonego Genesecta, którym chciał zniszczyć Lacka.

Naukowiec postanowił trochę zabawić się z Lackiem. Zaatakował Lookera, który przyleciał chłopcu z pomocą. Mimo pewności swojej przewagi nad Lackiem, został nieoczekiwanie trafiony w brzuch przez Keldeo.

Atak trafił jednak nie w naukowca a w trzymane przez niego lusterko ujawnienia, które zostało zniszczone, a tym samym poke-dżiny zostały uwolnione spod kontroli Zespołu Plasma.

W rozdziale 548 Lack użył swoich pokemonów do wyśledzenia Beeheyema, który miał przy sobie maszynę colressa. Stworki skutecznie pokonały przeciwnika i zniszczyły urządzenie. To jednak nie powstrzymało szalonego naukowca przed wydaniem rozkazu czerwonemu Genesectowi. Jednak jego przeciwnik użył swojego Escaveilera jako tarczy przed atakiem wrogiego Genesecta. Eksplozja znokautowała obydwa pokemony. Lack następnie uzyskał wsparcie Victiniego i Kyurema, dzięki którym Colress został zamrożony (a potem przeniesiony do więzienia).

W epilogu pokazany został w swojej celi, związany w kaftan bezpieczeństwa. Międzynarodowa policja negocjowała z naukowcem warunki wypuszczenia go na ograniczoną wolność w zamian za podanie swoich wyników badań. Mężczyzna nie był jednak chętny do współpracy, dlatego pozostał w więzieniu.

Za naukowca przebrał się Lack-two, który w towarzystwie magika wyleciał na Alolę.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Beheeyem
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Beheeyem został użyty do osłabiania woli trenerów, by ci dobrowolnie wypuszczali swoje Pokémony. Po raz pierwszy został pokazany podczas Ligi Pokémon. Zmierzył się z Jellicentem Marlona – wygrał. Później stoczył bitwę z Unfezantem Cherena, tam przegrał. Kiedy White odkryła zamiary Colressa, Beheeyem użył teleportacji i w ten sposób uciekli ze stadionu. Później Pokémon uwolnił Ghetsisa z pułapki i przytwierdził Blacka do Reshirama w ten sposób zamykając chłopaka w Jasnym Kamieniu. Po tym Pokémon teleportował Ghetsia i Colressa do zamku N’a.

Pokemon (z rozkazu Colressa) użył na Zinzolinie ataku zamieszania, by zrobić mu „pranie mózgu” w celu wyciągnięcia z niego ważnych informacji na temat pokonania Zekroma przez Kyurema.

W rozdziale 548 miał za zadanie przechować maszynę colressa, która kontrolowała czerwonym Genesektem. Został jednak odnaleziony przez pokemony Lcka-two, które wspólnie pokonały Beeheyema.


Imię:
Gatunek: Klink
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Klink został użyty do walki ze Snivym Cherena podczas Ligi Pokémon. Dawał sobie bardzo dobrze radę ze Snivym, ale potem został zamieniony na Beheeyema.


Imię:
Gatunek: Klinklang
Typ: Staowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Klinklang unosił w powietrzu Colressa podczas walki z Elitarną Czwórką. Później został zamieniony na Genesecta.

 

Pokemony, które miał:

Imię:
Gatunek: Tornadus
Typ: Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Colress pożyczył tego Pokémona, by znaleźć sposób na wydobycie Formy Bestii (później naukowcowi udało się to). Mężczyzna użył go do walki z Elitarną Czwórką w celu skolekcjonowania danych.


Imię:
Gatunek: Thundurus
Typ: Elektryczny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Colress pożyczył tego Pokémona, by znaleźć sposób na wydobycie Formy Bestii (później naukowcowi udało się to). Mężczyzna użył go do walki z Elitarną Czwórką w celu skolekcjonowania danych.


Imię:
Gatunek: Landorus
Typ: Ziemny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Colress pożyczył tego Pokémona, by znaleźć sposób na wydobycie Formy Bestii (później naukowcowi udało się to). Mężczyzna użył go do walki z Elitarną Czwórką w celu skolekcjonowania danych.

Były kontrolowane:

Imię:
Gatunek: Genesect
Typ: Owadzi/Stalowy
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Genesect po raz pierwszy został użyty podczas Ligi Pokémon do ucieczki przed Grimsleyem, odlatując z ogromną prędkością. W serii Black2/White2 Genesect został wystawiony do walki przeciwko Blake’owi i Lookerowi. Po długiej walce Colress stracił zainteresowanie w Pokémonie, który został złapany przez Międzynarodową Policję.


Imię:
Gatunek: Scolipede
Typ: Owadzi/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Scolipede był kontrolowany przez Colressa, by ten zaatakował Lookera, który powrócił do Unovy. Pokémon śledził mężczyznę aż do miasta Aspertia – tam zaatakował, jednak został pokonany przez Dewotta Blake’a.


Imię:
Gatunek: Kyurem
Typ: Smoczy/Lodowy
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Kyurem został odebrany Zinzolinowi po tym, jak mężczyzna został pokonany przez Colressa w Chłodni. Za pomocą maszyny Colressa Kyurem zamrażał miasta całej Unovy. Później został użyty do zamrożenia Blake’a i Whitley, którzy chcieli uwolnić Pokémona.

Gdy Pokemon doleciał do Wielkiej Przepaści, Colress wymusił na nim zamrożenie całej przestrzeni w celu unieruchomienia Reshirama.


Imię:
Gatunek: Genesect
Typ: Owadzi/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Czerwony Genesect był od początku kontrolowany przez Colressa. Został użyty do walki przeciwko Genesektowi Lacka-two.

Pokemon, po zniszczeniu maszyny colressa przez pokemony Lacka, wrócił na wolność.

Share

Translate »