Clemont

Wstępne informacjeOpisPokemony

clemont
Imię: Clemont (jap. シトロン Citron)
Płeć: Mężczyzna
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Lumiose
Zawód: Wynalazca
Odznaka w posiadaniu: Napięcia (Voltage Badge)
Ekspert w typie: Elektrycznym
Miejsce zamieszkania: Miasto Lumiose
Więzy rodzinne: Bonnie (młodsza siostra)

Elektryczny lider miał swój debiut podczas rozmowy telefonicznej ze swoją młodszą siostrą. Jego siostra mówiła mu, że jeden z pokemonów z wieży uciekł. Był wtedy akurat ze swoim przyjacielem – kamiennym liderem, Grantem. Gdy młody naukowiec opowiedział o sytuacji, spotkał się z przyjacielskim zbesztaniem ze strony przyjaciela. Po chwili milczenia jego przyjaciel powiedział, że zauważył właśnie kogoś sławnego. Elektryczny lider nie interesował się sportem, więc Grant musiał mu wyjaśnić, kim jest osoba siedząca na ławce. Dowiedział się, że ta osoba to Grace i była mistrzynią w ujeżdżaniu Rhyhornów. Chwilę potem roztrzęsiona kobieta została otoczona przez czwórkę mężczyzn w garniturach, jednak na to nie zareagowali. Nie wiedzieli, czemu tak się stało, ale nie zareagowali. Gdyby jednak to zrobili, kobieta uniknęłaby przetrzymywania w rękach Zespołu Flare.

Clemont szedł, gdy przypadkiem spotkał ekipę Xa. Y goniła owinięta w piankę Forakiego, ponieważ pokemon ukradł jej ubrania. Młody naukowiec pod wpływem przyjaciela postanowił dowiedzieć się więcej o spotkanej wcześniej Grace. Wziął magazyn o niej i zaczął czytać. Akurat doszedł do fragmentu o jej córce, gdy spotkał ją. Uznał, że to nieprawdopodobne, jednak widząc problemy grupy, postanowił zagadać. Nie rozpoznał, że Electrike, który przed chwilą ewoluował, należał do niego, jednak to nie było istotne. Został początkowo uznany za wroga, jednak szybko to zdementował. Pokazał zdolności jego specjalnych ramion i pomógł im znaleźć kamień przy użyciu specjalnego skanera. Poszukiwany przedmiot miał członek Zespołu Flare, jednak ten starał się być niewykryty i unikał specjalnego skanera. Jednak młodzi trenerzy zauważyli go i strącili przy użyciu aimpomowego ramienia. Przeciwnik nie miał zamiaru się poddawać i ściął drzewo, które swoim ramieniem zatrzymał elektryczny lider. Clemont został w potrzasku pod drzewem, a jego przeciwnik wykorzystał go, zabierając mu Mega Kamień. Kazał Xowi i Trevorowi pokonać tego człowieka, a nim zajęła się reszta grupy. W rozmowie wyjawił, że niedawno widział mamę Y. Dziewczyna krzyknęła ze zdziwienia i zaczęła wypytywać o szczegóły. Nagle zaatakowały ich Espurry, a na pomoc wkrótce przyszła dosyć dziwna grupka ludzi. Młody naukowiec pełen ciekawości chciał sprawdzić co Espurry mają pod uszami. Po podniesieniu jednego, Clemont wyleciał w powietrze dzięki psychicznej mocy tych kotów.

Elektryczny lider obudził się w kryjówce Zespołu Flare. Pokemony zostały mu odebrane i musiał sobie radzić sam. Mężczyzna rozkazał mu zbudować skomplikowaną konstrukcję, jednak elektryczny lider uważał, że członek Zespołu Flare sam dałby radę to zbudować. Jednak nie pozostało mu nic innego, niż posłuchać jego poleceń.

Clemont pojawił się kolejny raz, gdy Y, Tierno, Trevor oraz Shauna byli zagrożeni atakiem Bisharpa. Użył swojego mechanicznego ramienia i z kontenera na śmieci uratował ich. Wciągnął wszystkich do siebie, gdzie Shauna oddała mu okulary, dzięki którym tam dotarli. Podczas rozmowy i szukania wyjścia, młody naukowiec potwierdził ich obawy – Lysandre był liderem Zespołu Flare. Podczas zwiedzania spotkali AZa – gigantycznego człowieka, który był więźniem Lysandra. Była z nim Emma z gangu Casiusa, co świadczyło, że człowiek nie był zły. Człowiek został przez nich uwolniony i zaczął wyjaśniać, co należy zrobić, by powstrzymać broń. Gdy wyszli na powierzchnię, spotkali nieprzytomnego Xa oraz Xerneasa. Widok Lysandra także nie poprawił ich nastroju. Wszyscy zaczęli wyciągać klucz, jednak AZ twierdził, że jest za późno. Niedługo potem okazało się, że broń nie ładowała się w pełni. Mógł jedynie obserwować walkę Xerneasa i Yveltala.

Później Clemont, wraz z Bonnie, Alexą, Violą i Yvette, skonfrontował się z Zespołem Flare na trasie nr 10, w celu uwolnienia Pokemonów, których energia życiowa miała zostać przeznaczona do zasilenia ostatecznej broni. Grupie udało się pokonać członków wrogiej organizacji.

Po zażegnaniu kryzysu Clemont pokazał się w mieście Lumiose, żeby pogratulować zwycięstwa bohaterom. Lider przyznał, że natknął się na porwanego Furfrou Shauny, który znajdował się wśród pokemonów na trasie nr 10. Chłopak podarował również Trevorowi Delphoxa, z którym musiał walczyć na tej samej trasie. Zauważył, że Furfrou ma do pokemona przyjacielskie stosunki, dlatego postanowił zabrać pokemona ze sobą.

Pokemony, które posiada:
Heliolisk
Imię:
Gatunek: Heliolisk
Typ: Normalny/Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Heliolisk został przetrzymany jako zakładnik Xerosica. W zamian za bezpieczeństwo pokemona, Clemont musiał zbudować maszynę dla Zespołu Flare.

Pokemony, które są zostawione w Wieży Pryzmatu:
elektryczne pokemony

Pokémony w Wieży Pryzmatu
Typ:
Elektryczny

Opis: Elektryczność tych pokemonów była potrzebna do zasilania części miasta, w której w nieznanych okolicznościach został odcięty dopływ prądu.

Pokemony, które posiadał:
electice
Gatunek: Electrike
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: To był jeden z pokemonów, które zasilały miasto. Uciekł jednak z wierzy Pryzmatu, ponieważ zaimponowały mu umiejętności X’a.

Share

Translate »