Clay

Wstępne informacjeOpisPokemony

clayImię: Clay (jap. ヤーコン Yacon)
Rodzinne miasto: Canalave
Klasa trenerska: Lider
Odznaka: Wstrząsu (Quake badge)
Ekspert w typie: Ziemnym

clayClay zadebiutował w serii B/W, gdzie uczestniczył w wykopaliskach w okolicy pustyni. Jeden z jego ludzi znalazł tajemniczą kulę. Po dotknięciu przedmiot poraził Claya, dlatego postanowił skontaktować się z Lenorą, by ta pomogła mu w zbadaniu znaleziska. Sam człowiek nie wiedział, że podsłuchiwany jest przez szpiegów Zespołu Plasma – Triadę.

Kiedy Black przybył do miasta Driftveil chciał zmierzyć się z tutejszym liderem sali. Niestety spotkał się z przeszkodą – podniesionym zwodzonym mostem, przy którym trwały prace konserwatorskie (w pracach tych uczestniczył Clay). Mimo tego chłopak postanowił wspiąć się na most. Tam spotkał Zourę N’a, która stworzyła iluzję Claya, co zmyliło bohatera.
Po kilku niemiłych przeżyciach Blacka i niesłusznej obrazy lidera chłopak wszystko wyjaśnił prawdziwemu Clay’owi.

Mimo złego nastroju lidera Black mógł stoczyć z nim walkę, ponieważ człowiek uświadomił sobie, że chłopak mógłby rozwiązać zagadkę związaną z tajemniczym przedmiotem. Clay zdradził Blackowi, że z pustyni wydobył Czarny Kamień. Mężczyzna miał świadomość, że przedmiot jest na celowniku Zespołu Plasma, dlatego stworzył plan, który miał zapobiec kradzieży. Człowiek dopowiedział, że kamień skrywa w sobie legendarnego pokemona – Zekroma.
Po przegranej walce Clay zabrał Blacka do miasta Mistralton, gdzie odbyło się spotkanie liderów. clay
Po tym, jak chłopak wygrał kolejną bitwę ze Skylą wszyscy ruszyli do miasta Nacrene, ponieważ tam był ukrywany czarny kamień.
Tam Lenora walczyła już z napastnikami. Z początku liderzy utrzymywali dużą przewagę. Niestety przegrali po tym, jak Triada użyła trzech legendarnych pokemonów – Landorusa, Thundurusa i Tornadusa. Dzięki tym pokemonom napastnicy mogli uprowadzić wszystkich liderów.
Clay, oraz pozostali byli przetrzymywani w jednej z sal Zamku Zespołu Plasma. Człowiekowi zostały wymazane wspomnienia, dlatego Caitlin, która skontaktowała się z człowiekiem i pozostałymi, nie była w stanie dowiedzieć się, dokąd zostali uprowadzeni. Clay był jednak zdolny do przekazania Blackowi wiadomości, by ten nie tracił ducha walki. Słowa te dodały otuchy trenerowi, dzięki czemu mógł wygrać ostatnią odznakę i dostać się do Ligi Pokemon.
Podczas ataku Zespołu Plasma Ghetsis pokazał wszystkim liderów przywiązanych do krzyży, by w ten sposób wyśmiać system walk stworzony przez Stowarzyszenie Pokemon.
Clay i inni zostali uratowani przez normalnych trenerów. Po tym, jak odzyskali wolność mogli przyłączyć się do walki przeciwko członkom Zespołu Plasma.

Clay pojawił się w serii B2/W2, pomagał w mieście Opelcuid w ratowaniu mieszkańców przed skutkami zamrożenia miasta, spowodowanymi przez Zespół Plasma.

Pokemony, które posiada:
Palpitoad
Imię: ???
Gatunek: Palpitoad
Typ: Wodny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pilnował Ciemnego Kamienia przed kradzieżą. Później został wystawiony do liderskiej walki przeciwko Mushy Blacka.

Sandile
Imię: ???
Gatunek: Krokorok
Typ: Ziemny/Ciemność
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Był widziany jak chronił Ciemny Kamień wraz z innymi Pokémonami Claya, nie wiedziały jednak, że były śledzone przez Triadę Cienia. Potem został użyty do walki liderskiej przeciwko Costa Blacka, jednak został pokonany.

Excadrill
Imię: ???
Gatunek: Excadrill
Typ: Ziemny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Excadrill uczestniczył w wykopaniu Ciemnego Kamienia w środku pustyni. Od tamtej pory pilnował przedmiotu. Później został użyty do walki liderskiej przeciwko Pignite Blacka. Podczas najazdu Triady Cienia, połączył siły wraz z Pokémonami Elesy, by obronić Ciemny Kamień. Podczas Ligi Pokémon Excadrill zmierzył się z członkami Zespołu Plasma.
W serii B2/W2 pomagał przy przekopaniu się do zamrożonego budynku w mieście Oplecuid.

Share

Translate »