Clair

Wstępne informacjeOpisPokemony

clair2Imię: Clair (jap. イブキ Ibuki )
Wiek: 19
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Blackthorn
Zawód: Strażniczka/Kapłanka
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Rozwoju (Rising badge)
Ekspert w typie: Smok

clair1 Clair jest liderką smoczych pokemonów oraz strażniczką świątyni smoków.

Z początku kobieta była zadowolona, że nie ma trenerów, którzy mogliby jej podołać, jednak zmuszona była do pojedynku ze Suicunem. Liderce zaimponował pokemon, który zdobył duży respekt u dziko żyjących tam pokemonów smoków. Clair jednak przegrała ze Suicunem i uświadomiła sobie, że pokemon szukał mistrza.clair2

Clair uczestniczyła w zawodach Ligi Pokemon. Miała zmierzyć się z Blainem, jednak nalot członków Zespołu Rocket przeszkodził jej w tym.
Kobieta bardzo pragnęła walczyć z Blainem, ponieważ obwiniała go za klęskę Lance’a, który jest jej kuzynem. Clair miała nadzieje, że lider ognistych pokemonów wiedział, co się stało z Lancem. Mimo beznadziejnej sytuacji związanej z porwaniem pociągu kobieta postanowiła wyzwać na pojedynek Blaine’a. Clair nie pokonała człowieka, ponieważ do walki użył Enteia – jednego z trzech legendarnych pokemonów.
Przegrana Clair sprawiła, że Ligę zwyciężyli liderzy z Kanto.

Kobieta kolejnym razem pokazała się w rozdziale HeartGold/SoulSilver, gdzie odnalazła kryjówkę Lance’a na Wirujących Wyspach. Nie odnalazła swojego brata, jednak dowiedziała się, że Lance badał sprawę reaktywacji Zespołu Rocket.
Stoczyła walkę z Silverem, który również szukał smoczego trenera. Po wyjaśnieniu sprawy chłopak zwrócił kobiecie skradzioną odznakę.

Pokemony, które posiada:
dragonair
Imię:
Gatunek: Dragonair
Typ: Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Dragonair”. Jest najsilniejszym pokemonem Clair. Towarzyszył jej od dzieciństwa. Pokonał Seadre podwładnego Clair. Walczył przeciwko Suicune, w skutek czego stracił swój kryształ, znajdujący się na ogonie.


Imię:
Gatunek: Kingdra
Typ: Wodny/Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Dragonair”. Wystąpił na początku walki między podwładnym Clair a jego Seadrą.

Pokemony, które posiadała:
dratini
Imię:
Gatunek: Dratini
Typ: Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Dragonaira do rozdziału ”Kontra Dragonair”.

Share

Translate »