Cheren

Wstępne informacjeOpisPokemony

CherenImię: Cheren (jap. チェレン Cheren)
Wiek: 14 (BW), 16 (BW2)
Miasto rodzinne: Nuvema
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Trener pokemon

Cheren to przyjaciel Bianki i Blacka. Chłopak o uprzejmym charakterze, ma skłonności do ciągłego przepraszania. Cheren znał profesor Juniper i to on polecił kobiecie Blacka, by stał się trzecim posiadaczem pokedexu.
Dorastał w mieście Nuvema wraz z Bianką i Blackiem. Cheren widział, jak jego przyjaciel coraz bardziej nakręcał się na zostanie trenerem pokemonem, który wygra Ligę. Sam też został nakłoniony do obrania takiej profesji.
Cheren po raz pierwszy pojawił się w Laboratorium profesor Juniper. Tam dostał Snivyego od Bianki, która stwierdziła, że właśnie ten starter pasuje do chłopaka. Sam jednak nie dostał pokedexu, ponieważ przez nieodpowiedzialne zachowanie Blacka dwa urządzenia zostały uszkodzone. Dlatego pierwszy zadaniem Cherena i Bianko było odnalezienie Blacka, by oddał jedyny działający pokedex w celu naprawienia pozostałych dwóch.
Cheren i Bianka spotkali swojego kompana w mieście Striaton. Tam uświadomili chłopakowi co narobił, a później stoczyli wspólną walkę z liderami miasta StriatonCilanem, Creesem i Chili – tam wygrali swoją pierwszą odznakę.
W ramach przeprosin Black podarował Cherenowi i Biance X-transmitery, by cała trójka mogła się ze sobą kontaktować (zapomniał jednak nabić w nich swój numer).
Cheren po raz kolejny spotkał się z Blackiem w mieście Driftveil, tam jego Pidove ewoluował w Tranquilla. Wraz z przyjacielem odbyli wspólny trening. Przerwany został przez najazd wrogiego zespołu Plasma, który porwał pokemony Cherena. Chłopak i Black stoczyli walkę z wrogiem w Chłodni. Tam zastosowali swoją taktykę, której nauczyli się podczas wspólnego treningu – wygrali.
Kolejnym razem Cheren pojawił się podczas Ligi Pokemon, jednak jego charakter diametralnie się zmienił: z miłego i ułożonego na oziębłego chłopaka. Podczas walki z przeciwnikiem trener potraktował ozięble swojego Sniviego, który nie potrafił pokonać swojego przeciwnika. Cheren wygrał walkę z Leo oraz HoodMana i dostał się do finałów – jego przeciwnikiem był Black.
W trakcie starcia Cheren przyznał, że po ostatnim spotkaniu wrócił do chłodni. Tam spotkał Zinzolina, który wszczepił w głowę chłopca ideały Zespołu Plasma. Podczas zażyłej walki chłopcy wpadli w senną mgłę. Obydwoje zasnęli. Tam Black zobaczył sen Cherena, który pragnął wspierać Blacka w realizacji jego marzeń. Po obudzeniu się chłopak poczuł ogromny gniew z powodu wykorzystania jego przyjaciela przez Zespół Plasma, że odpieczętował z Jasnego Kamienia Reshirama.
Kolejnym razem Cheren pojawił się w serii BW2. Dwa lata po lidze pokemon chłopak został nauczycielem szkoły trenerów w mieście Aspertia. Przyznał się, że nie pamięta wydarzeń, od kiedy wszedł do Chłodni oraz nie pamiętał nic, co się działo podczas Ligi Pokemon.
Pierwszego dnia zajęć zorganizował zawody na najlepszego trenera i trenerkę w celu mianowania ich posiadaczami pokedexów. Wygrali wtedy Blake i Whitley.
Wieczorem do chłopaka zadzwonił Drayden, który poinformował go o smoku, który jest pozostałością po Reshiramie i Zekromie. Miała to być wskazówka do odnalezienia Jasnego Kamienia, w którym został zapieczętowany jego przyjaciel Black.
Kolejno Cheren zabrał swoją klasę do Studia Pokestar. Tam spotkał Brycena, który zaskoczony był, iż chłopak go nie pamięta.
Nauczyciel uczestniczył również w Jesiennych zawodach chóralnych – jego klasa wygrała pierwsze miejsce. W ramach nagrody wszyscy mogli pojechać do miasta Castelia, by tam uczestniczyć w regionalnych zawodach chóralnych.
Do konkursu jednak nie doszło, ponieważ miasto zostało najechane przez fregatę Zespołu Plasme, które zamroziło okolice, jak i mieszkańców. Cheren i jego klasa zostali uratowani przez Marlona i Bengę (jednego z zawieszonych uczniów jego klasy). Chłopak postanowił połączyć siły z Marlonem i Roxie w walce przeciwko Zespołowi Plasma.

Gdy wszyscy doszli do wyjścia przed miastem Undella, spotkali się na blokującą przejście zmarzlinę. Za pomocą ataku „deklaracji” wspólnie udało się pokonać przeszkodę. Na wejściu spotkał się z Bianką, która rzuciła mu się w ramiona po czym wyjaśniła mu bieżącą sytuację oraz to, że Black został odpieczętowany z jasnego kamienia.

W rozdziale 548 Bianca i Cheren przylecieli samolotem Skyli do zamku Zespołu Plasma. Tam w końcu mogli spotkać się z Blackiem. Na miejscu White, Black, Blake/Lack, Whitley/Whi-two, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów i wspólnie ugasili pożar wywołany zderzeniem fregaty z zamkiem.

W epilogu pojawił się na zakończeniu roku w szkole trenerów z miasta Aspertia. Dowiedział się, że Black zostanie jego nowym uczniem.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Servine
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Jako Snivy pierwotnie był starterem stacjonującym w laboratorium profesor Juniper (wraz z Tepigiem i Oshawottem). Bianca zdecydowała, że to właśnie ten Pokémon będzie należał do Charenea. Gdy chłopak został zahipnotyzowany przez jednego z mnichów, nie okazywał uczuć swojemu Pokémonowi, przez co jego chęć do ewoluowania została wstrzymana.

Ewoluował do rozdziału 547. Jako Servine pomógł w zniszczeniu zamarzniętej bryły lodu, blokującą wejście z miasta Undella do podwodnego przejścia za pomocą ataku „deklaracji rośliny”.

W rozdziale 548 wspólnie z innymi starterami zaatakował “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który został wzniecony poprzez uderzenie latającego statku.


Imię:
Gatunek: Gigalith
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Gigalith został pokazany jako Boldore podczas Ligi Pokémon w Unovie. Został wystawiony do walki przeciwko Klinkowi HoodMana. W czasie bitwy wymieniony na Sniviego. Ewoluował po wygranej walce. W finałach walczył przeciwko Emboarowi Blacka. Został jednak zmieniony na Unfezanta.


Imię:
Gatunek: Unfezant
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Unfezant został złapany przez Cherena jako Pidove. Ewoluował w Tranquilla w mieście Driftveil, tuż przed spotkaniem z Blackiem. Na zawodach Ligi Pokémon pojawił się jako Unfezant. Pokémon walczył przeciwko Deino Leo a później z Beheeyemem HoodManna. W finale walczył z Braviarym Blacka – wtedy został pokonany, przynosząc przeciwnikowi ostateczne zwycięstwo.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Snivy
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Snivy ewoluował sw Servine do rozdziału 547.

Share

Translate »