Charon

Wstępne informacjeOpisPokemony

charon
Imię:
Charon (jap. プルート Pluto)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Nowy szef Zespołu Galactic

Charon był najbardziej zaufanym naukowcem Cyrusa w Zespole Galactic. Uczestniczył w tworzeniu sztucznego czerwonego łańcucha. Jego twarz była zacieniona przez całą serię D/P aż do chwili, gdy Cyrus został pokonany na Filarze Włóczni.

Po pokonaniu Cyrusa, Charon obserwował protagonistów z dość dużej odległości. Gdy człowiek dostrzegł u Dia Regigigasa, postanowił go ukraść. Został jednak zauważony przez chłopaka, a maszyna do kontroli nad legendami została przejęta przez Byrona. Urządzenie jednak spowodowało pewne zakłócenia, otwierając wyrwę w niebie. Przez dziurę wypełzły macki, które porwały Cyrusa, Palkię i Dialgę. Charon skorzystał z chwili – przedstawił się, po czym uciekł. Jednak przed zniknięciem Lickylickiemu Dia udało się ukraść notatnik mężczyzny z zapiskami o legendarnych pokemonach.

W serii Platinum Charon był widziany w górze Stark, w której miał zamiar złapać legendarnego Pokemona Heatrana. Po tym, jak dowiedział się od Bucka, że pokemona pieczętuje kamień z magmy, postanowił usunąć pieczęć, by móc zaatakować legendę.

Człowiek jednak musiał stoczyć walkę z Buckiem i Lookerem, którzy nie chcieli tak łatwo oddać pokemona. Podczas batalii zdradził, że szukał przejścia do Zniekształconego Świata, by móc złapać legendarne Pokemony, których jest kolekcjonerem.

Walka nie została pokazana do końca. Wiadomo tylko, że Buck i Looker odnieśli poważne obrażenia podczas nieudanej obrony Heatrana.

Następnie Charon pojawił się w mieście Eterna, tuż po tym, jak Giratina wkroczyła do prawdziwego świata, tam rozpoczynając swój szał. Tam wysłał do walki Heatrana przeciwko Dia i Pearlowi, ponieważ chciał odebrać od trenera Regigigasa, wpisującego się w kanon legendarnej kolekcji Charona. Mężczyzna posunął się do skierowania ataku Giratiny na chłopców. „Moc cienia” trafiła w Dia, którego świadomość została oddzielona od chłopca, w ten sposób zrywając pakt między trenerem a pokemonem (Regigigasem), który od razu odszedł. Charon myślał wtedy, że przyparł Pearla do muru, którego jedyną kartą przetargową był półlegendarny Rotom. Regigigas jednak nie opuścił swojego trenera, a jedynie poszedł po sprzęt AGD dla Rotoma. Obydwa stworki zmusiły Charona odwrót Girartiny do Zniekształconego Świata. Tam spotkał pod przywódców Zespołu Galactic, którzy byli wściekli, że mężczyzna nie dbał o dobro organizacji i ich szefa, a jedynie chciał legendarnych i mitycznych pokemonów. Człowiek jednak próbował okłamać ich, mówiąc, że również szukał Cyrusa, a jego poszukiwania uniemożliwili mu wrogowie.

Po tym, jak Dialga i Palkia zostały uwolnione z pułapek, stworzonych przez Giratinę, Charon pokazał, że ma pod swoją kontrolą Darkraia, którego wraz z Heatranem posłał do walki z legendami. Widok batalii ukazał najszczersze ambicje Charona, wykrzyczał, że chce je wszystkie zdobyć. W akcie powstrzymania mężczyzna ruszyła Platinum, której pokemony pokonały Slowkinga mężczyzny. Widząc jak łatwo przegrywają normalne pokemony, człowiek postanowił porzucić Slowkinga. Gdy Charon rozkazał użyć Darkraiowi uśpienia na wszystkich legendach, by umożliwić Giratinę użycie mrocznego pulsu, Cyrus posłał Shaymina, który użył „worry seed” by móc wybudzić wszystkich, uniemożliwiając atakowanie Giratinie. Ponadto szef Zespołu Galactic zniszczył maszynę Charona, umożliwiającą kontrolę nad pokemonami.

Wtedy Charon postanowił się wycofać do świata realnego. Mimo szybkiej interwencji protagonistów, nie udało im się powstrzymać mężczyzny. Jednak po przekroczeniu granicy Giratina, na której jechał Charon wpadła w zasadzkę – zostali uderzeni „drako meteorytem” stworzonym przez Garchompa Cynthii. Mimo pokonania Giratiny, mężczyzna usiłował jeszcze raz uciec, jednak został powstrzymany przez Dia, Platinum i Pearla. Gdy człowiek próbował dotrzeć do swojego urządzenia, to zostało zniszczone przez zabawkę, w której siedział Rotom.

Po tym, gdy wszyscy wyszli z Zniekształconego Świata, Charon próbował przekonać Cyrusa, że robił to wszystko dla dobra Zespołu Galactic. Mężczyzna zamiast skarcić człowieka, docenił jego kunszt naukowy. Gdy Saturn dowiedział się z zapisków maszyny, że była ona używana na Filarze Włóczni, wściekł się, ponieważ uświadomił sobie, że od początku planował sterować Dialgą i Palkią. Oczywiście Charon też temu zaprzeczył.

Ostatecznie mężczyzna ogłosił rozwiązanie organizacji Galactic i pozwolił żyć swoim podwładnym własnym życiem. Nie zgodzili się jednak z tym Mars, Saturn i Jupiter, którzy stwierdzili, że bez organizacji nie mają się gdzie podziać, więc mężczyzna postanowił zabrać ich ze sobą. Charon zaś został aresztowany.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Slowking
Typ: Wodny/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Slowking po raz pierwszy pojawił się przy Charonie, gdy ten przybył do miasta Eterna. Pokemon został użyty do sprowokowania Giratyny, by ta zaatakowała Pearla. Później został wystawiony do walki przeciwko pokemonom Platinum w Zniekształconym Świecie, jednak szybko został pokonany. Jego porażka zdecydowała o tym, że Charon porzucił pokemona.


Imię:
Gatunek: Heatran
Typ: Ognisty/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Heatran został pojmany przez Charona w górze Stark po tym, jak Buck usunął pieczęć z pokemona. Wykorzystał Heatrana do pokonania Bucka i Lookera. Później został wystawiony w Lesie Eterna, w walce przeciwko Regigigasowi Diamonda. Wtedy prawie został pokonany. W Zniekształconym Świecie wraz z innymi legendarnymi pokemonami pomagał Giratinie w walce. Po porażce Charona Buck postanowił zaprowadzić Heatrana z powrotem do góry Stark.


Imię:
Gatunek: Giratina
Typ: Duch/Smok
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Giratina pojawiła się po walce na Filarze Włóczni – swoimi mackami wciągnęła Palkię i Dialgę do swojego świata. Później, w serii Platium, zaczęła siać zamęt w mieście Eterna. Protagonistom udało się jednak wepchnąć pokemona z powrotem do Zniekształconego Świata.
Tam został dołączony do kolekcji Charona. Kiedy walka obrała niekorzystną sytuację dla mężczyzny, postanowił wraz z Giratiną uciec do prawdziwego świata, jednak od razu na wejściu zostali powaleni przez „Smoczy Meteoryt” Garchompa, należącego do Cynthii. Pokonany pokemon opuścił Charona i wrócił do Zniekształconego Świata.


Imię:
Gatunek: Darkrai
Typ: Ciemność
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Darkrai z początku należał do Sird, jednak wypuściła pokemona do Zniekształconego Świata, argumentując tym, że tego pokemona nie można kontrolować. Dzięki swojej maszynie Charon wymusił posłuszeństwo na tym pokemonie. Po pokonaniu mężczyzny Darkrai uciekł.

Share

Translate »