Celosia

Wstępne informacjeOpisPokemony

CelosiaImię: Celosia (jap コレア Correa)
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Flare
Płeć: Kobieta
Ranga: Naukowiec

Celosia zadebiutowała w serii XY. Wraz z Bryony i Xerosicem byli swiadkami walki między Xerneasem a Yveltalem, których starcie ponisło za sobą zniszczenia w mieście Vaniville. Kobieta zauważyła, że potrzebują tych pokemonów do zasilenia ostatecznej broni, jednak nie mieli wtedy możliwości, by złapać chociażby jednego z nich.

Celosia zaatakowała protagonistów w mieście Santalune. Gdy Shauna odłączyła się od grupy przyjaciół po kłótni, kobieta skorzystała z okazji. Stworzyła iluzję, w której przybrała formę stylistyki Furfrou. Shauna, zatracając się we własnym pragnieniu odnalezienia Furfrou pozwoliła się nieświadomie zahipnotyzować przez Honedge wroga. Celiosa zaprowadziła Shaunę do stali gimnastycznej, w której mieli nocować protagoniści.

Shauna, pod wpływem hipnozy, ukradła Kangaskanit Garu, jednak została nakryta przez Y, która próbowała powstrzymać przyjaciółkę. W szamotaninie Shauna usiłowała zabić Y przy pomocy Honedge, jednak dziewczynę obroniła Viola, która przyjęła na siebie cios. Celiosa skorzystała z okazji i zabrała mega kamień, pozostawiając Shaunę i pozwalając jej na dalsze atakowanie przyjaciół.

Gdy wydawało się, że Celiosa postawi na swoim, pojawiła się Korrina, która pokonała kobietę za pomocą megawyewoluowanego Lucario, który rozgromił jej Aegislasha. Celosia zdała sobie sprawę, że z dwoma mega ewolucjami nie ma najmniejszej szansy na wygraną, dlatego się wycofała.
Później
Celosia pojawiła się na trasie nr 9. Tam rozmawiała z jednym z członków Zespołu Flare – Malvą – która pożyczyła kobiecie Aegislasha, by ta mogła zmanipulować umysły Podniebnych Trenerów, którzy mieli potem zaatakować X’a.

Celosia przyznała wtedy, że ​​po incydencie w Santalune, wytrenowała swojego Aegislasha, aby przezwyciężyć jego słabości i zyskać możliwość kontrolowania jednoczesne kilku osób. Rozmowę podsłuchiwała Y, która o mały włos nie została nakryta. Celiosa, wyczuwając obecność intruza, zaatakowała mieczem, przecinając pobliskie głazy. Y została jednak uratowana przez Frogadiera, jednak atak skrócił jej włosy. Po rozmowie z Malvą Celosia wróciła do bazy, by zaprowadzić wszystkich mieszkańców Vaniville do drzewa, by ci pod wpływem hipnozy mogli je przenieść do ich kryjówki.
Wraz z Essentią zaprowadziła wszystkich na trasę nr 9. Dopiero tam kobieta zauważyła, że Honedge trzyma obcięte włosy Y. To uświadomiło kobietę, że jednak miała rację co do wcześniejszego intruza. Grace, która stała w pobliżu Celiosii, rozpoznała włosy i przez chwilę uwolniła się spod hipnozy. Celosia, zaskoczona zachowaniem kobiety odepchnęła ją i przewróciła na ziemię. Y nie wytrzymała i ruszyła do ataku, by uratować matkę. Jednak nie udało jej się to z powodu zniszczonego kombinezonu. Po chwili Celiosa miała na głowie protagonistów, Gurkinna, Korrinę i Dianthę. Z odsieczą jednak przyszła jej Malva oraz Essentia, które postanowiły walczyć z bohaterami. Zadaniem Celiosii było prze eskortowanie drzewa do ich bazy.

Kobietę jednak doścignęła Korrina i jej Mega Lucario. W walce liderce udało się uwolnić z hipnozy wszystkich mieszkańców. Przez chwile wydawało się, że to Korrina odniosła zwycięstwo, jednak ta nie zauważyła Honedge, który zakradł się od tyłu i uderzył dziewczynę w tył głowy.

Celosia, korzystając a okazji,2 odebrała Korrinie kluczowy kamień oraz udało jej się przenieść drzewo Xerneasa do bazy. Później przedmiot przekazała Malvie, która postanowiła przeznaczyć go dla Lysandre.

Później, gdy X i Emma zakradli się do bazy, dziewczyny obserwowały poczynania chłopaka na monitoringu. Jednak Celosia zaczęła się dziwnie zachowywać. Bryony uświadomiła sobie, że Celosia nadużyła mocy Aegislasha, dlatego jej myśli przestały być spójne. W tym celu koleżanka po fachu użyła swojego Bisharpa, by ten doprowadził kobietę do nieprzytomności.


Później, podczas ostatecznej walki z zespołem Flare, Celosia miała okazję walczyć z Shauną. Kobieta bawiła się pewnością przeciwniczki pytając, czy ich walka jest obecnie prawdziwa, czy jednak Shauna nie jest zahipnotyzowana. Dziewczyna jednak wygrała, dzięki obecności Korriny i jej Lucario, który zniwelował efekt hipnozy.

Pokemony, które posiada:
200px-Celosia_Honedge_Adventures
Dane

Opis:

200px-Celosia_Aegislash_Adventures

Dane

Opis:

Share
Translate »