Cedric Juniper

Wstępne informacjeOpisPokemony

cedricImię: Cedric Juniper (jap. アララギ博士 Dr. Araragi)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Profesor
Miasto Rodzinne: Nuvema
Więzy Rodzinne: Córka (Profesor Juniper)

cedricCedric Juniper po raz pierwszy pojawił się w serii B/W, w retrospekcji związanej z dzieciństwem Blacka, Cherena i Bianki. Człowiek uczestniczył w wywiadzie na temat nowo generacyjnego Pokedexu. Profesor wydał oświadczenie, że do kolekcjonowania informacji pokemonów powinni być najmowani młodzi trenerzy. Słowa te zainspirowały Blacka do zostania najsilniejszym trenerem na świecie.
Kiedy jego córka – profesor Juniper – zajmowała się naprawianiem pokedexów Bianki i Cherena człowiek przybył, by jej pomóc.
Następnym razem człowiek spotkał Iris i Blacka, którym opowiedział o legendarnych pokemonach – Cobalionie, Virisionie i Terrakionie. Po tym jak legendy porwały pokemony Shoko i Trish, człowiek zdradził, że stworzenia te nie lubią ludzi.
Po tym, jak człowiek naprawił pokedex Bianki ta odmówiła dalszego kolekcjonowania informacji na rzecz zostania asystentką Profesora.

Kiedy N pokonał Aldera człowiek powstrzymał króla Zespołu Plasma przed ucieczką za pomocą swojego Samurotta. Podczas walki Cedric dowiedział się, że przed rokiem jego pokemony (Snivy, Tepig i Oshawott)  zostały wypuszczone laboratorium dzięki N’owi. Wtedy został przy nim jedynie wodny starter, którego postanowił zatrzymać i wytrenować.

Podczas ostatecznej walki Blacka i N’a, Cedric postanowił pomóc Lookerowi i Leo. Człowiek również przekazał trenerowi zaktualizowany Pokedex, który pozwolił wygrać walkę chłopcu.

W serii BW2 Cedric znajdował się w laboratorium wraz z córką, Fennel, Amanitą i Bianką. Tam dowiedział się o tym, że Unova jest sukcesywnie zamrażana przez wroga. Na miejscu dowiedział się również od Fennel, że Black znajduje się w Świecie Snów a kobieta wie jak tam dotrzeć.

Profesor wraz z Bianką dotarli do miasta Undella. Tam pomogli w zniszczeniu zmarzliny, która blokowała wejście do podwodnego przejścia. Gdy to im się udało mężczyzna powiadomił Cherena o tym, że znaleźli się jego uczniowie, którzy walczą w Wielkiej Przepaści.

W rozdziale 548 Cedric przyleciał samolotem Skyli do zamku Zespołu Plasma. Tam spotkał pozostałych bohaterów. Na miejscu White, Black, Blake/Lack, Whitley/Whi-two, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów i wspólnie ugasili pożar wywołany zderzeniem fregaty z zamkiem.

Pokemony, które posiada:
Samurott

Imię:
Gatunek: Samurott
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Samurott miał być pierwotnie starterem na wydanie trenerom. Jednak podczas napaści N’a na laboratorium profesora i wypuszczenie Pokémonów Oshawott został przy mężczyźnie, dlatego Cedric postanowił go trenować. Później profesor pokazał swojego Samurotta, który miał pomóc w walce przeciwko N’owi. Wraz z Emboarem Blacka i Serperiorem White zmusili wroga do wycofania się. Podczas ostatecznej walki z N’em Samurott, wraz z Croagunkiem Lookera i Deino Leo walczył przeciwko Zekromowi wroga.

W rozdziale 547 pomógł w zniszczeniu zamarzniętej bryły lodu blokującą wejście z miasta Undella do podwodnego przejścia za pomocą ataku „deklaracji wody”.

W rozdziale 548 wspólnie z innymi starterami zaatakował “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który został wzniecony poprzez uderzenie latającego statku.

Pokemony, które posiadał:
Amanda

Imię:
Gatunek: Snivy
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Snivy miał być jednym ze starterów, wydawanych przez Cedrika. Jednak, wraz z Tepigiem i Oshawottem, został wypuszczony. Postanowił jednak zostać przy chłopaku. Jako Servine został „wymieniony” za Bubu White.

Tepig

Imię:
Gatunek: Tepig
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Tepig miała być jednym ze starterów wydawanych przez Cedrika nowym trenerom. Jednak została „wyzwolona” przez N’a. Później została znaleziona i przygarnięta przez White.

Oshawott
Imię:
Gatunek: Oshawott
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Samurotta

Share

Translate »