Cassius

Wstępne informacjeOpisPokemony

cassiusImię: Cassius (jap. クロケア Crocea)
Klasa Trenerska: Punk/Technik od maszyny do przekazu pokemonów
Płeć: Mężczyzna
Miejsce zamieszkania/rezydentury: Miasto Camphrier

Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć Cassiusa podczas jego rozmowy z Billem przez komputer. Rozmawiali o systemie przesyłu pokemonów, gdzie wyszło na jaw, że chłopak jest nadzorcą systemu przesyłu w Kalos. Potem poszedł ze swoim gangiem sprawdzić, co się dzieje na zewnątrz. Przyszedł wraz z grupą do Tierna, Shauny, Y oraz Clemonta. Przyciągnięcie uwagi na to miejsce spowodowały hałasy powodowane przez Espurry. Wybrał Gourgeiesta, który pokonał wszystkie pokemony. Przyjaciele Cassiusa mieli do tego uwagi, ponieważ pokonał wszystkie, a oni nie mogli się zabawić. Krzyknął na Clemonta, by ten nie podnosił uszu pokemona, jednak za późno. Chłopak przez to poleciał w powietrze przez moc psychicznych pokemonów. Zaprosił dzieci z Vaniville do siebie. Uwaga Trevora na temat porządku (a raczej jego braku) u Cassiusa była bolesna. Przedstawił tam swoje asystentki oraz to, kim są. Chwilę potem zapytał się Emmy, czy ta przygarnęła Espurra. Dziewczyna twierdząco odpowiedziała.

Mężczyzna zaoferował swoją pomoc grupie Xa w dotarciu do miasta Cyllage. Nie było komfortowo, jednak Cassius zrobił to bezinteresownie. Gdyby nie musiał wyjechać w trasę, by sprawdzić system przekazu pokemonów, zapewne by im nie pomógł, jednak nie czerpał z tego zysku. Na postoju doszło do małej sprzeczki między nim, a Xem, jednak szybko została zażegnana. Gdy dotarli do Pałacu Walk, Cassius naprawił tam system przekazu i doprowadził do zmiany transportu; mężczyzna pożyczył helikopter. Zrobił to, ponieważ obawiał się zasadzki w Jaskini Więzów. Wyjawił także parę informacji o Clemoncie. Niespodziewanie podleciało do nich parunastu podniebnych trenerów wraz z pokemonami, którzy zagrażali bezpieczeństwu maszyny, a także pasażerów. Początkowo nie chciał się zgodzić na interwencję ze strony Y, jednak gdy wyszło na jaw, że to jedyna opcja, zgodził się. Pomógł w pokonaniu Aegislasha kontrolującego podniebnych trenerów. Nazwał Y dziewczyną Xa, przez co chłopak się zdenerwował. Po chwili pozornego bezpieczeństwa, śmigło helikoptera odleciało, taranując Y. Oprócz jej życia, zagrożeni byli także ci jeszcze znajdujący się w maszynie. Cudem udało mu się sprowadzić wszystkich bezpiecznie na ziemię. Zlokalizowali położenie Y i zadzwonił po vana, by tam szybciej dotrzeć, przy okazji dowiadując się o ucieczce Emmy. Rozmowę przerwał mu wściekły Grant, mający do niego uwagi z powodu jego rozbicia się. Rozpoczęła się między nimi kłótnia, podczas której dzieciaki opuściły go.

Cassius następny raz pojawił się w szpitalu, gdzie zdawał Trevorowi raport na temat uratowanych ludzi. Następnie wyszło na jaw, że Cassius zapłacił za zniszczenia wywołane rozbiciem helikoptera, co doprowadziło do poprawienia relacji między nim a Grantem.

Cassius po jakimś czasie powrócił do swojej chaty. Tam dowiedział się o działaniach Emmy, która używała Systemu Przechowywania pokemonów.

Mężczyzna ruszył do Wioski Pokemonów, gdy dowiedział się od X’a, że ich wróg – Essentia – to tak naprawdę Emma, która pracowała dla złej organizacji, by pomóc finansowo Cassiusowi.

Tam człowiek powiedział dziewczynie, że nie musi tego robić. Jego Grougeist zniszczył urządzenie, pozwalające Lysandre kontrolować Emmę. Wściekły mężczyzna rozkazał zaatakować Zygarde „gniewem ziemi”. Cassius i Emma przeżyli atak, jednak zostali tak poważnie ranni, że nie mogli kontynuować walki.

Później Cassius był świadkiem pokonania Zygarde przez X’a, który ruszył na legendę z pięcioma mega ewolucjami.

Po pokonaniu Zespołu Flare Cassius zaprowadził dzieci Vaniville do miasta Lumiose. Na końcu on i Emma pożegnali się z X’em i jego przyjaciółmi.

Pokemony, które posiada:
cassius grougeist
Imię:
Gatunek:
Grougeist
Poziom:
???
Płeć:
???

Opis: Grougeist pomógł bohaterom w pokonaniu wrogich Espurrów, z którymi łatwo sobie poradził. Ochronił też dzieci podczas zderzenia helikoptera. W wiosce Pokemonów zniszczył urządzenie kierującą Emmą.

Share

Translate »