Cassius

Wstępne informacjeOpisPokemony

cassiusImię: Cassius (jap. クロケア Crocea)
Klasa Trenerska: Punk/Technik od maszyny do przekazu pokemonów
Płeć: Mężczyzna
Miejsce zamieszkania/rezydentury: Miasto Camphrier

Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć Cassiusa podczas jego rozmowy z Billem przez komputer. Rozmawiali o systemie przesyłu pokemonów, gdzie wyszło na jaw, że chłopak jest nadzorcą systemu przesyłu w Kalos. Potem poszedł ze swoim gangiem sprawdzić, co się dzieje na zewnątrz. Przyszedł wraz z grupą do Tierna, Shauny, Y oraz Clemonta. Przyciągnięcie uwagi na to miejsce spowodowały hałasy powodowane przez Espurry. Wybrał Gourgeiesta, który pokonał wszystkie pokemony. Przyjaciele Cassiusa mieli do tego uwagi, ponieważ pokonał wszystkie, a oni nie mogli się zabawić. Krzyknął na Clemonta, by ten nie podnosił uszu pokemona, jednak za późno. Chłopak przez to poleciał w powietrze przez moc psychicznych pokemonów. Zaprosił dzieci z Vaniville do siebie. Uwaga Trevora na temat porządku (a raczej jego braku) u Cassiusa była bolesna. Przedstawił tam swoje asystentki oraz to, kim są. Chwilę potem zapytał się Emmy, czy ta przygarnęła Espurra. Dziewczyna twierdząco odpowiedziała.

Mężczyzna zaoferował swoją pomoc grupie Xa w dotarciu do miasta Cyllage. Nie było komfortowo, jednak Cassius zrobił to bezinteresownie. Gdyby nie musiał wyjechać w trasę, by sprawdzić system przekazu pokemonów, zapewne by im nie pomógł, jednak nie czerpał z tego zysku. Na postoju doszło do małej sprzeczki między nim, a Xem, jednak szybko została zażegnana. Gdy dotarli do Pałacu Walk, Cassius naprawił tam system przekazu i doprowadził do zmiany transportu; mężczyzna pożyczył helikopter. Zrobił to, ponieważ obawiał się zasadzki w Jaskini Więzów. Wyjawił także parę informacji o Clemoncie. Niespodziewanie podleciało do nich parunastu podniebnych trenerów wraz z pokemonami, którzy zagrażali bezpieczeństwu maszyny, a także pasażerów. Początkowo nie chciał się zgodzić na interwencję ze strony Y, jednak gdy wyszło na jaw, że to jedyna opcja, zgodził się. Pomógł w pokonaniu Aegislasha kontrolującego podniebnych trenerów. Nazwał Y dziewczyną Xa, przez co chłopak się zdenerwował. Po chwili pozornego bezpieczeństwa, śmigło helikoptera odleciało, taranując Y. Oprócz jej życia, zagrożeni byli także ci jeszcze znajdujący się w maszynie. Cudem udało mu się sprowadzić wszystkich bezpiecznie na ziemię. Zlokalizowali położenie Y i zadzwonił po vana, by tam szybciej dotrzeć, przy okazji dowiadując się o ucieczce Emmy. Rozmowę przerwał mu wściekły Grant, mający do niego uwagi z powodu jego rozbicia się. Rozpoczęła się między nimi kłótnia, podczas której dzieciaki opuściły go.

Cassius następny raz pojawił się w szpitalu, gdzie zdawał Trevorowi raport na temat uratowanych ludzi. Następnie wyszło na jaw, że Cassius zapłacił za zniszczenia wywołane rozbiciem helikoptera, co doprowadziło do poprawienia relacji między nim a Grantem.

Pokemony, które posiada:
Share