Byron

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Byron (jap. トウガン Tougan)
Rodzinne miasto: Canalave
Klasa trenerska: Lider
Ekspert w typie: Ziemnym
Rodzina: Roark (syn)

1Byron zadebiutował w serii Diamond/Pearl, podczas spotkania z synem Roarkiem w mieście Eterna.
Mężczyzna ponownie pojawił się, gdy doglądał uwięzionego profesora Rowana i asystenta Berlitz. Byron pomylił Diamonda i Pearla z napastnikami i zaatakował chłopców. Kiedy wszystko się wytłumaczyło mężczyzna przyjął wyzwanie od Platinum. Walka zakończyłą się zwycieństwem dziewczyny.

Kiedy Platinum, Maylene i Candice przegrali z Jupiter, Byron poprosił Volknera, by pomógł im w pokonaniu zespołu Galactic.

Podczas ostatecznej walki z zespołem Galcatic, Byron dołączył, wraz z podziemnym mężczyzną i profesorem Rowanem, do innych liderów na Filarze Włóczni, by im pomóc. Byron leczył zranione, w wyniku walki, pokemony.

Po pokonaniu Cyrusa, Byron ukradł maszynę należącą do Charona – naukowca zespołu Galactic. Tajemnicza maszyna otworzyła dziurę, przez którą wyłoniły się macki, które wciągnęły do środka Dialgę, Palkię i Cyrusa.

Pokemony, które posiada:
Bronzong
Imię: ???
Gatunek: Bronzong (×2)
Typ: Stalowy/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Bronzong część I ”. To jedyne znane pokemony, należące do Byrona. Człowiek użył je, gdy pomylił Platynę z napastniczką, która uwięziła profesora Rowana i profesora Beritz. Pokemony szybko zostały pokonane przez jej Ponyte.

Pokemony, które posiadł:
Shieldon
Imię: Don
Gatunek: Shieldon
Typ: Kamienny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Stunky”. Człowiek nie potrafił się z nim zaprzyjaźnić. Widząc jak Dia łatwo złapał kontakt z nieprzyjaznym pokemonem, lider postanowił go oddać chłopcu.

Share

Translate »