Burgh

Wstępne informacjeOpisPokemony

Burgh
Imię: Burgh (jap. アーティ Arty)
Płeć: Mężczyzna
Miejsce Zamieszkania: Nacrene
Ekspert w typie: Owadzim
Lider Sali: Catelia
Odznaka: Insekta (Insect Badge)

BurghBurgh zadebiutował w serii B/W. Po raz pierwszy pojawił się wmieście Nacrenee. Tam wpadł na Blacka, który ścigał złodziei smoczej czaszki. Powodem odwiedzin miasta było szukanie inspiracji do dalszego malowania. Wierząc, że Black może mu w tym pomóc przyłączył się do chłopca w poszukiwaniu złodziei.
Obydwoje odnaleźli członków Zespołu Plasma, których pokonali i odzyskali skradziony przedmiot. W ten sposób człowiek dostał natchnienia, dlatego wrócił do swojego miasta – Castelia.

Będąc w swojej galerii Burgh przeprowadził rozmowę z Iris na temat walki liderskiej. Dziewczynka przy okazji skrytykowała jeden z obrazów mężczyzny. Stwierdziła ona, że malunek nie jest tak dobry, jak poprzednie.
Człowiek podczas walki przegrał z wyzywającym – Blackiem. Po podarowaniu odznaki, Iris powiadomiła o przypadku porwania pokemona. Ofiarą okazała się Bianca – znajoma Blacka. Wraz z chłopakiem i White Burgh postanowił odnaleźć sprawców by ci oddali skradzionego pokemona.

Potem Burgh pojawił się na zebraniu liderów, na Niebiańskiej Wieży. Mieli oni omówić jakie kroki powinni poczynić w stosunku do Zespołu Plasma. Po wygranej Blacka ze Skylą wszyscy ruszyli do miasta Nacrene, w którym został ukryty Mroczny Kamień.
Kiedy liderzy przybyli na miejsce Lenora toczyła walkę z Triadą.
Burgh wraz z innymi włączył się do walki. Mimo początkowej przewagi zostali pokonani przez legendarne pokemony – Landorusa, Thundurusa i Tornadusa. Legendy, posłuszne złej organizacji, przetransportowały nieprzytomnych liderów do jednego z pokoi zamku Zespołu Plasma.
Caitlin – członkini Elitarnej Czwórki – była wstanie porozumiewać się przez telepatię z Burghiem oraz innymi liderami. Nie zdołała jednak dowiedzieć się czegokolwiek na temat lokalizacji zakładników, ponieważ została wymazana im pamięć. Jednak człowiek przekazał wiadomość Blackowi, by ten mógł uwierzyć w siebie przed wygraniem ostatniej odznaki.

Podczas ataku Zespołu Plasma na Ligę Pokemon Burgh został pokazany jak wisi przywiązany do krzyża. W ten sposób Ghetsis chciał ośmieszyć system walk stworzony przez Stowarzyszenie Pokemon. Burgh został uwolniony przez Patraty Shoko, dlatego mógł dołączyć do walki przeciwko członkom Zespołu Plasma.

Pokemony, które posiada:
Dwebble
Dane

Opis:

Leavanny
Dane

Opis:

Venipede
Dane

Opis:

Whirlipede
Dane

Opis:

Share
Translate »