Bugsy

Wstępne informacjeOpisPokemony

Bugsy1

Imię: Bugsy (jap. ツクシ Tsukushi)
Wiek: 14
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Azalea
Zawód: Archeolog
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Ulu (Hive badge)
Ekspert w typie: Owadzim

Bugsy1 Bugsy jest liderem sali oraz archeologiem. Jego obecnym zadaniem jest badanie ruin Alph. Potrafi odczytywać starożytne pismo Unownów.

Bugsy po raz pierwszy pojawił się w rozdziale ”Kontra Unown”, gdzie został pomylony z dziewczyną. Tam wyjaśnił Goldowi, że zgubił swoich współpracowników. Podczas poszukiwań lider natknął się na Unowny, które wcześniej nie były nikomu znane. Musiał się zmierzyć z członkami Zespołu Rocket w celu obronienia starożytnych pokemonów.
Po wygranej odnalazł swoich towarzyszy. Przy akcji ratowniczej pomagał mu Gold. Właśnie w tym okresie rozpoczął swoje badania na temat Unownów i wnętrz Ruin Alph.Bugsy2
Parę tygodni później lider mógł zmierzyć się ze Suicunem, który oszukiwał swojego mistrza. W walce użył swojego najsilniejszego pokemona – Heracrossa oraz specjalnych Netballi stworzonych przez Kurta. Chłopak przegrał, jednak po walce odkrył tajemnicze hieroglify związane z Ho-ohem.
Bugsy uczestniczył podczas zawodów Ligi Pokemon. Zmagał się on z Sabriną – liderką psychicznych pokemonów. Mimo przewagi typu – przegrał.

Lider pojawił się parę lat później w rozdziale HG/SS, gdzie wraz z innymi liderami, pilnował miasta Ecruteak z powodu wielu osób, którzy pragnęli skorzystać z mocy Morty’ego. Uczestniczył też w walce przeciwko Silverowi. Próbował pomóc Goldowi w odnalezieniu Lance’a.

Pokemony, które posiada:
Share