Bronius

Wstępne informacjeOpisPokemony

broniusImię: Bronius (jap. スムラ Sumra)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Plasma
Ranga: Mnich

broniusBronius – jeden z Siedmiu Mędrców – zadebiutował w serii B/w. Na trzy lata przed rozpoczęciem serii rozprowadzał idee Zespołu Plasma wśród społeczeństwa.
Bronius po raz pierwszy pokazał się w towarzystwie pozostałych mnichów, po przemówieniu Ghetsisa na temat wstrzymania się od łapania i posiadania pokemonów.

Człowiek stał za zaginięciem kilkunastu pokemonów w mieście Castelia, w tym Litwicka Bianki. Black odkrył kryjówkę Broniusa, która znajdowała się na przeciwko liderskiej sali uznanej przez człowieka jako “źródło wszelkiego zła”. Po krótkim starciu z chłopakiem Bronius uciekł.

Po tym, jak N obudził Zekroma z Ciemnego Kamienia, Bronius oraz pozostali mnisi obserwowali proces zaprzyjaźniania się legendarnego pokemona z Królem Zespołu Plasma.
Podczas ataku złej organizacje na zawody Ligi Pokemon, Bronius i pozostali mędrcy obserwowali całe zamieszanie. Black próbował zakatować mężczyzn, jednak został powalony przez Ghetsisa.
Bronius musiał jednak się zmierzyć z normalnymi trenerami, których celem było uwolnienie liderów.
Po tym, jak wszyscy zostali oswobodzeni, mnisi wycofali się z pola bitwy.

W serii BW2 Bronius oraz pozostali mnisi byli poszukiwani przez międzynarodową Policję. Pojawił się w ściekach Zespołu Plasma. Po pokonaniu członków Zespołu Plasma, Bronius i Ryoku zostali aresztowani przez Lacka i Lookera.

Pokemony, które posiada:
Bronius_Amoongus
Imię:
Gatunek: Amoonguss
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Amoonguss został użyty przez członka Zespołu Plasma, żeby zaatakować Biankę i odebrać jej Litwicka. Został jednak odnaleziony i pokonany przez Pignite Blacka. Podczas ataku na Ligę Pokémon towarzyszył Mnichom, by walczyć z trenerami, którzy chcieli uratować liderów. Gdy liderzy zostali uratowani, mnisi uciekli a Pokémon, wraz z innymi zostały pozostawione same sobie.

Share

Translate »