Brock

Wstępne informacjeOpisPokemony


Imię: Brock (jap.タケシ Takeshi)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Pewter
Zawód: Pracownik Muzeum Pewter
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Głazu (Boulder badge)
Ekspert w typie: Kamiennym

Brock1Brock zadebiutował w rozdziale Kontra Onix (seria R/G/B). Został jednak wspomniany już rozdział wcześniej przez Greena, gdzie mówił, że do tej pory jeszcze żaden z trenerów nie pokonał Lidera. By móc zmierzyć się z Brockiem kandydat musiał walczyć innymi trenerami kamiennych pokemonów. Sam Brock obserwował walki ze specjalnego pokoju. Lidera zdołał pokonać Green wraz ze swoim Charmeleonem oraz Red, w którym Brock zauważył potencjał. Chłopak zwyciężył za pomocą pioruna Pika, który rozczłonkował ciało Onixa.
Lider, wraz z Misty, Eriką i Blainem, należy do Ligi Sprawiedliwych, która została powołana do walki przeciwko Zespołowi Rocket. W serii Yellow Brock podarował głównej bohaterce Gravlera zaraz po tym, jak wraz z innymi pokonał Ghastly’ego Agaty. Z początku Brock był zły na Yellow za to, że nie potrafiła zadbać o Pika, który był jedyną poszlaką do odnalezienia Reda, jednak szybko przekonał się do bohaterki.

Po tym, jak Blaine dał wskazówkę, że Red mógł znajdować się w Górze Księżycowej Brock zgłosił się na ochotnika, by zbadać teren. Tam znalazł pustą, lodową rzeźbę przypominającą Reda. Przebywając w górze dowiedział się, że jego miasto, w którym rezyduje jako lider, zostało zaatakowane przez stado dzikich Machopów, które przeczesywały miasto, by móc odnaleźć odznakę głazu.

W serii G/SC, kilka lat później wraz z Misty i Eriką wyruszyli do Johto, by móc uczestniczyć w zawodach Ligi przeznaczonej dla liderów obydwóch regionów. Tam zmierzył się z Jasminą – liderką stalowych Pokemonów. Do walki wybrał KabutopBrocksa oraz Onixa. Po przerwanych zawodach walczył przeciwko reaktywowanemu Zespołowi Rocket w Magnetycznym Pociągu.
Po pokonaniu opętanych członków Zespołu Rocket Brock, wraz z innymi liderami, po rozłączeniu wagonów przez Porucznika Surge, znalazł się w przedniej części pociągu, która zmierzała w ślepy zaułek. Brock jako pierwszy usiłował zatrzymać pociąg posługując się swoimi Geodude, które zaatakowały wstrząsem sejsmicznym, jednak siła uderzenia była zbyt słaba.

Pokemony, które posiada:
Pokemony, które posiadał:
Share
Translate »