Brock

Wstępne informacjeOpisPokemony


Imię: Brock (jap.タケシ Takeshi)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Pewter
Zawód: Pracownik Muzeum Pewter
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Głazu (Boulder badge)
Ekspert w typie: Kamiennym

Brock1Brock zadebiutował w rozdziale Kontra Onix (seria R/G/B). Został jednak wspomniany już rozdział wcześniej przez Greena, gdzie mówił, że do tej pory jeszcze żaden z trenerów nie pokonał Lidera. By móc zmierzyć się z Brockiem kandydat musiał walczyć innymi trenerami kamiennych pokemonów. Sam Brock obserwował walki ze specjalnego pokoju. Lidera zdołał pokonać Green wraz ze swoim Charmeleonem oraz Red, w którym Brock zauważył potencjał. Chłopak zwyciężył za pomocą pioruna Pika, który rozczłonkował ciało Onixa.
Lider, wraz z Misty, Eriką i Blainem, należy do Ligi Sprawiedliwych, która została powołana do walki przeciwko Zespołowi Rocket. W serii Yellow Brock podarował głównej bohaterce Gravlera zaraz po tym, jak wraz z innymi pokonał Ghastly’ego Agaty. Z początku Brock był zły na Yellow za to, że nie potrafiła zadbać o Pika, który był jedyną poszlaką do odnalezienia Reda, jednak szybko przekonał się do bohaterki.

Po tym, jak Blaine dał wskazówkę, że Red mógł znajdować się w Górze Księżycowej Brock zgłosił się na ochotnika, by zbadać teren. Tam znalazł pustą, lodową rzeźbę przypominającą Reda. Przebywając w górze dowiedział się, że jego miasto, w którym rezyduje jako lider, zostało zaatakowane przez stado dzikich Machopów, które przeczesywały miasto, by móc odnaleźć odznakę głazu.

W serii G/SC, kilka lat później wraz z Misty i Eriką wyruszyli do Johto, by móc uczestniczyć w zawodach Ligi przeznaczonej dla liderów obydwóch regionów. Tam zmierzył się z Jasminą – liderką stalowych Pokemonów. Do walki wybrał KabutopBrocksa oraz Onixa. Po przerwanych zawodach walczył przeciwko reaktywowanemu Zespołowi Rocket w Magnetycznym Pociągu.
Po pokonaniu opętanych członków Zespołu Rocket Brock, wraz z innymi liderami, po rozłączeniu wagonów przez Porucznika Surge, znalazł się w przedniej części pociągu, która zmierzała w ślepy zaułek. Brock jako pierwszy usiłował zatrzymać pociąg posługując się swoimi Geodude, które zaatakowały wstrząsem sejsmicznym, jednak siła uderzenia była zbyt słaba.

Pokemony, które posiada:
geodude

Imię: Geoone, Geotwo, Geothree
Gatunek: Geodude (sześć)
Typ: Kamienny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: Samiec
Opis: Brock ma sześć Geodude. Jeden z nich pojawił się w Kontra Onix. Wraz z Brockiem obserwował walki kandydatów. Kolejne pięć miały swój debiut w rozdziale Kontra Arcanine. Formują one koło wokół swojego trenera, w ten sposób chronią go od niebezpieczeństw. W serii GSC zostały użyte do próby zatrzymania pociągu.
onix
Imię: –
Gatunek: Onix
Typ: Kamienny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: Samiec
Opis: To najsilniejszy pokemon Brocka. Cechuje go bardzo duża szybkość. Został użyty do walki przeciwko Pika Reda, jednak przegrał. Trzy lata później został wykorzystany jako most do przejścia przez Tohjo Falls, jednak nie dał rady, gdy został zaatakowany przez stado Zubatów, Crobatów i Golbatów. Podczas Zawodów Ligi Liderów został użyty do walki przeciwko Steelixowi Jasminy, ostatecznie nie dał rady w walce z silniejszym przeciwnikiem.
kabutops
Imię:
Gatunek: Kabutops
Typ: Kamienny/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???
Opis: Brock poznał Kabutopsa, kiedy był w swojej poprzedniej formie (Kabuto) w Muzeum Pewter, podczas inwazji Elitarnej Czwórki na Kanto. W serii GSC został wystawiony przeciwko Amparoshowi Jasmine. Prawie z nim wygrał poprzez przewagę typu. Jego jedynym znanym atakiem jest starożytna moc.
Pokemony, które posiadał:
Graveler
Imię:
Gatunek: Graveler
Typ: Kamienny/Ziemny
Płeć: Samiec
Opis: Swój debiut miał w rozdziale “Kontra Onix”. Ze specjalnego pokoju obserwował kandydatów na przeciwników Brocka. Potem został podarowany Yellow.
Kabuto
Imię: –
Gatunek: Kabuto
Typ: Kamienny/Wodny
Płeć: ???

Opis: Ewoluował do rozdziału “Kontra Steelix”.

Share

Translate »