Brawly

Wstępne informacjeOpisPokemony
Brawly

Imię: Brawly (jap.トウキTouki )
Wiek: 18
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Dewford
Zawód: Nauczyciel serfowania po wodzie
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Łokcia (Knuckle badge)
Ekspert w typie: Walczącym

 
BrawlyBrawly jest liderem walczących pokemonów w Hoenn. Jego ulubionym zajęciem jest serfowanie ze swoimi pokemonami. Jego strategia w walce polega na wykorzystaniu ”subtelnej siły” (używa siły przeciwnika przeciwko niemu).

W mandze po raz pierwszy pojawił się gdy wykorzystał wielką falę stworzoną przez Wailorda Sapphire. W ramach podziękowania za umilenie dnia przyjął wyzwanie dziewczyny.

Podczas walki Makuhita Brawly’ego ewoluowała w Haryiame. Mimo trudności jakie stworzył Sapphire przegrał, gdy Combusken przeciwniczki użył „podwójnego kopa”.

Na zebraniu liderów w Fortree Brawly stanął po stronie Zespołu Aqua (ich celem było poszerzenie wód na świecie), ponieważ chciał więcej miejsc do surfowania.
Brawly jednak zmienił zdanie gdy Groudon i Kyogre rozpoczęły swoją szaleńczą walkę.
Podczas batalii z wrogimi zespołami Brawly walczył z Mackiem (podprzywódcą zespołu Magma). Ponieważ lider nie mógł sobie poradzić z iluzjami wywołanymi przez Slugmę Macka, postanowił użyć taktyki jego najbliższego przyjaciela (którym okazał się Bruno z Elitarnej Czwórki w Johto) i użył „brutalnej siły”, w ten sposób pokonując przeciwnika kosztem swoich pokemonów.
W ostatnim rozdziale Ruby/Sapphire pojawił się w sterowcu Stowarzyszenia Pokemon ‚Ba Goon”, gdzie został pod opieką medyczną.

W serii ORAS Brawly, wraz z pozostałymi pojawił się w mieście Sootopolis, by asystować w powstrzymaniu meteoroidu, który miał uderzyć w ich planetę. Jego pokemony miały zaatakować w tym samym czasie, by móc opóźnić zagrożenie. Ostatecznie świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
Pokemony, które posiadał:

Share
Translate »