Blue

Wstępne informacjeOpisPokemony

Blue1 Imię: Blue (w wersji amerykańskiej: Green)
Wiek: 11(RGB), 13(Yellow), 14(GSC), 16(FRLG,), 17 (Emerald), 20 (ORAS)
Grupa Krwi: B
Rodzinne miasto: Pallet
Urodziny: 1 czerwca
Tytuł: Trener, Trzecie miejsce w IX Lidze Pokemon
Specjalnie umiejętności: Ewoluowanie Pokemonów

 

Blue2Blue po raz pierwszy pojawia się w mandze, gdy próbuje sprzedać Redowi fałszywy i bezużyteczny towar. Gdy kradnie chłopakowi wszystkie odznaki ten dowiaduje się, że dziewczyna jest złodziejką, która ukradła profesorowi Oakowi Squirtle’a. Po incydencie z Zespołem Rocket oddaje Redowi odznaki. Później, razem z innymi posiadaczami Pokedexa, ratuje region Kanto przez organizacją kierowaną przez Giovanniego. Pokonuje Sabrinę i ratuje miasto Saffron. Gdy brała udział w IX Lidze Pokemon została pokonana przez profesora Oaka. Wychodzi na jaw, że dziewczyna panicznie boi się wszystkich pokemonów ptaków, ponieważ w dzieciństwie została przez jednego porwana. Twórca Pokedexa wyjaśnia dziewczynie, że kradzież jest zła i daje jej Pokedex

W serii yellow Blue wysyła Yellow na poszukiwanie zaginionego Reda, jednocześnie zabraniając dziewczynie ujawniać swoje prawdziwe imię. Przedtem dała Yellow kapelusz i przebrała ją za chłopaka. Później przybywa na wyspę Cerise aby pomóc przyjaciołom i wraz z Sabriną pokonać Elitarną Czwórkę. Stają razem do bitwy z Lorelei i razem ją wygrywają. Po bitwie Blue postanawia dalej prowadzić swoje poszukiwania aby znaleźć tajemniczego ptaka, który porwał ją w dzieciństwie.

W serii Gold, Silver, Crystal zostaje ujawnione, że wraz z Silverem była szkolona przez zamaskowanego mężczyznę. Po śledztwach prowadzonych na własną rękę, wyrusza do lasu Ilex i staje do walki z zamaskowanym mężczyzną. Podczas walki przełamuje swój strach do ptasich pokemonów.

Blue3
W serii FireRed/LeafGreen, na początku rozdziału Blue wyrusza spotkać się ze swoimi rodzicami, jednak gdy rusza w podróż zastaje zaatakowana przez Deoxysa i w wyniku szoku spowodowanego utratą rodziców traci przytomność. Gdy się budzi podejmuje specjalny trening pod okiem Kimberly. Staje do walki z Bestiami Zespołu Rocket. Pod koniec serii zostaje zamieniona w głaz przez Sird.

W serii Emerald, wraz z pozostałymi posiadaczami pokedexa z Kanto zostaje uwolniona dzięki życzeniu wypowiedzianemu do Jirachiego. Uczestniczy w pokonaniu Guile Hideouta i bierze udział w turnieju, w Kopule Walk.

W serii HeartGold/SoulSilver Blue pojawiła się we wspomnieniach Silvera, gdzie podarowała chłopcu przedmioty ewolucyjne dla jego Murkrowa i Sneasela.

W serii ORAS Blue towarzyszyła Redowi w podróży do domu Billa, który poprosił swojego przyjaciela o pomoc w ochronie Niebieskiej i Czerwonej Kuli. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że chłopak został zaatakowany. Przy pomocy urządzenia namierzającego Blue i Red mogli wyśledzić złodziei, którzy zmierzali w kierunku Hoenn.

W regionie Hoenn trenerzy dowiedzieli się, że złodziejami są Maxie i Archie. Podczas walki z przeciwnikami Blue pokazała swój mega pierścień, dzięki któremu była zdolna megaewoluować Blastoise'a. Dziewczyna przegrała z przeciwnikiem, ponieważ do kontry użyli pierwotnego Groudona i Kyogre, którzy posłali bohaterów pod wodę.

Potem Blue obudziła się na statku Zespołu Rocket w towarzystwie Reda, Blaisego i Amber. Okazało się, że wszyscy zostali uratowani przez Giovanniego, który również chciał pomóc w powstrzymaniu meteoroidu.
Później Blue pojawiła się w mieście Sootopolis. Tam przedyskutowała z Rubym, Sapphire i Emeraldem sprawę spowolnienia meteoroidu za pomocą wszystkich przyjaciół i ich mega ewolucji.

Pokemony, które posiada
Jiggly
Imię: Jiggly
Gatunek: Wigglytuff

Poziom: 67
Płeć: Samica
Opis: Jest to pierwszy pokemon Blue. Miała ją kiedy była Jigglypuffem. Jest głownie używana do transportu powietrznego. Dwukrotnie uratowała Blue przed wrogami, powiększając swój rozmiar w korytarzach budynków, tworząc różowy ślepy zaułek. W ten sposób mogła za pierwszym razem zmylić Willa i Karen podczas pościgu za małą Blue i Silverem. Sztuczka została użyta ponownie podczas ataku klonów Deoxysa w Wieży Walk.

Blastoise
Imię: Blasty
Gatunek: Blastoise
Poziom: 80
Płeć: Samiec  
 
Opis: Blue ukradła tego pokemona z laboratorium Profesora Oaka kiedy był jeszcze Squirtlem. Posiada potężne umiejętności waleczne. Dzięki swojej hydro pompie potrafi unosić się w powietrzu. Od serii ORAS jest zdolny do megaewolucji
Ditto
Imię: Ditty
Gatunek: Ditto
Poziom: 50
Płeć:
 
Opis: Trzeci pokemon Blue, który nie jest często używany do walki. Zwykle wykorzystywany do oszukiwania ludzi.
Clefairy
Imię: Clefy
Gatunek: Clefable
Poziom: 68
Płeć: Samiec  
 
Opis: Czwarty pokemon Blue. Po raz pierwszy użyty w walce przeciwko Sabrinie. Podczas walki z Zap-Mol-Cuno ewoluował w Clefable dzięki księżycowemu kamieniowi Reda.
Nidoqueen
Imię: Nido/Nidory
Gatunek: Nidoqueen
Poziom: 69
Płeć: Samica
Opis: Piąty pokemon Blue. Po raz pierwszy pokazała się jako Nidoran (samica) przed wejściem na Ligę Pokemon. W serii Yellow ewoluowała w Nidorine. Podczas walki z klonami Deoxysa, w serii FR/LG, Blue dała jej księżycowy kamień, dzięki któremu ewoluowała w Nidoqueen.
Granbull
Imię: Bull
Gatunek: Granbull
Poziom: 23
Płeć: Samiec
Opis: Pierwotnie należał do Silvera. Został wymieniony z Horsee Blue. W serii FR/LG ewoluował w Granbulla, by pomóc Blastoise’owi w pokonaniu klonów Deoxysa.
Pokemony w Boksie
Sbra
Imię: Abby
Gatunek: Abra
Poziom: 15
Płeć: Samica
Opis: Została użyta tylko raz, w serii G/S/C. Miała teleportować Silvera do miasta Viridian, by odciągać go od walki z Zamaskowanym Mężczyzną.
Status Nieznany
Green_Weedle
Gatunek: Weedle Poziom: Płeć:
Opis: Blue usiłowała wymienić tego pokemona za Butterfree wędkarza.
Legendarne ptaki
Gatunek: Zapdos, Moltres, Articuno
Opis: Blue złapała te pokemony, by móc przełamać strach przed uskrzydlonymi pokemonami. Podczas walki z Lugią i Ho-ohiem pożyczyła Articuno i Zapdosa Redowi i Greenowi. Nie wiadomo co się stało z nimi po walce.
Pokemony, które posiadała
Horsea
Imię: –
Gatunek: Horsea
Poziom:
Płeć: Samica
Opis: Została wymieniona za Sunbbula Silvera. W serii Yellow pomagała w tropieniu Lorelei.
Share

Translate »