Blue

Wstępne informacjeOpisPokemony

Blue1 Imię: Blue (w wersji amerykańskiej: Green)
Wiek: 11(RGB), 13(Yellow), 14(GSC), 16(FRLG,), 17 (Emerald), 20 (ORAS)
Grupa Krwi: B
Rodzinne miasto: Pallet
Urodziny: 1 czerwca
Tytuł: Trener, Trzecie miejsce w IX Lidze Pokemon
Specjalnie umiejętności: Ewoluowanie Pokemonów

 

Blue2Blue po raz pierwszy pojawia się w mandze, gdy próbuje sprzedać Redowi fałszywy i bezużyteczny towar. Gdy kradnie chłopakowi wszystkie odznaki ten dowiaduje się, że dziewczyna jest złodziejką, która ukradła profesorowi Oakowi Squirtle’a. Po incydencie z Zespołem Rocket oddaje Redowi odznaki. Później, razem z innymi posiadaczami Pokedexa, ratuje region Kanto przez organizacją kierowaną przez Giovanniego. Pokonuje Sabrinę i ratuje miasto Saffron. Gdy brała udział w IX Lidze Pokemon została pokonana przez profesora Oaka. Wychodzi na jaw, że dziewczyna panicznie boi się wszystkich pokemonów ptaków, ponieważ w dzieciństwie została przez jednego porwana. Twórca Pokedexa wyjaśnia dziewczynie, że kradzież jest zła i daje jej Pokedex

W serii yellow Blue wysyła Yellow na poszukiwanie zaginionego Reda, jednocześnie zabraniając dziewczynie ujawniać swoje prawdziwe imię. Przedtem dała Yellow kapelusz i przebrała ją za chłopaka. Później przybywa na wyspę Cerise aby pomóc przyjaciołom i wraz z Sabriną pokonać Elitarną Czwórkę. Stają razem do bitwy z Lorelei i razem ją wygrywają. Po bitwie Blue postanawia dalej prowadzić swoje poszukiwania aby znaleźć tajemniczego ptaka, który porwał ją w dzieciństwie.

W serii Gold, Silver, Crystal zostaje ujawnione, że wraz z Silverem była szkolona przez zamaskowanego mężczyznę. Po śledztwach prowadzonych na własną rękę, wyrusza do lasu Ilex i staje do walki z zamaskowanym mężczyzną. Podczas walki przełamuje swój strach do ptasich pokemonów.

Blue3
W serii ORAS Blue towarzyszyła Redowi w podróży do domu Billa, który poprosił swojego przyjaciela o pomoc w ochronie Niebieskiej i Czerwonej Kuli. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że chłopak został zaatakowany. Przy pomocy urządzenia namierzającego Blue i Red mogli wyśledzić złodziei, którzy zmierzali w kierunku Hoenn.

W regionie Hoenn trenerzy dowiedzieli się, że złodziejami są Maxie i Archie. Podczas walki z przeciwnikami Blue pokazała swój mega pierścień, dzięki któremu była zdolna megaewoluować Blastoise’a. Dziewczyna przegrała z przeciwnikiem, ponieważ do kontry użyli pierwotnego Groudona i Kyogre, którzy posłali bohaterów pod wodę.

Potem Blue obudziła się na statku Zespołu Rocket w towarzystwie Reda, Blaisego i Amber. Okazało się, że wszyscy zostali uratowani przez Giovanniego, który również chciał pomóc w powstrzymaniu meteoroidu.
Później Blue pojawiła się w mieście Sootopolis. Tam przedyskutowała z Rubym, Sapphire i Emeraldem sprawę spowolnienia meteoroidu za pomocą wszystkich przyjaciół i ich mega ewolucji.

W serii FireRed/LeafGreen, na początku rozdziału Blue wyrusza spotkać się ze swoimi rodzicami, jednak gdy rusza w podróż zastaje zaatakowana przez Deoxysa i w wyniku szoku spowodowanego utratą rodziców traci przytomność. Gdy się budzi podejmuje specjalny trening pod okiem Kimberly. Staje do walki z Bestiami Zespołu Rocket. Pod koniec serii zostaje zamieniona w głaz przez Sird.

W serii Emerald, wraz z pozostałymi posiadaczami pokedexa z Kanto zostaje uwolniona dzięki życzeniu wypowiedzianemu do Jirachiego. Uczestniczy w pokonaniu Guile Hideouta i bierze udział w turnieju, w Kopule Walk.

W serii HeartGold/SoulSilver Blue pojawiła się we wspomnieniach Silvera, gdzie podarowała chłopcu przedmioty ewolucyjne dla jego Murkrowa i Sneasela.

Pokemony, które posiada
Pokemony w Boksie
Status Nieznany
Pokemony, które posiadała
Share
Translate »