Blaine

Wstępne informacjeOpisPokemony

BlaineImię: Blaine (jap.カツラ Katsura)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Wyspa Cinnibar
Zawód: Naukowiec
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Wulkanu (Volcano badge)
Ekspert w typie: Ognistym

BlaineW serii R/G/B początkowo Blaine był formalnym członkiem Zespołu Rocket. Swój udział miał min. przy w eksperymentach związanych z multiewolucjonizmem Eevee czy zwiększeniem potencjału siły u Gyaradosa i Rhyhorna. Po raz pierwszy pojawił się podczas badań nad stworzeniem Mewtwo, który był przechowywany w piwnicy Kasyna w Celadon. Gdy usłyszał o Redzie, który obronił Mew przed członkami Zespołu Rocket mężczyzna postanowił odejść z organizacji.

Gdy Red dopłynął na wyspę Cinnibar Blaine był już atakowany przez Zespół Rocket, których celem było złapanie Moltresa.

Blaine pożyczył Redowi swojego Rapidasha, by ten mógł szybciej dotrzeć do laboratorium mężczyzny. W ramach tymczasowej wymiany Blaine dostał Gyara. W laboratorium Red ożywił Areodactyla z bursztynu. Prehistoryczny pomógł Blaine’owi oraz przyczynił się do pokonania Moltresa.

Później Blaine poprosił Reda o pomoc w złapaniu Mewtwo, którego stworzył częściowo z własnych komórek, w wyniku czego jego ręka uległa deformacji a jego ciało nawiązało fizyczną więź z genetycznym pokemonem. Mężczyzna z początku próbował schwytać pokemona w Master Balla, jednak został ranny, a Mewtwo ostatecznie został schwytany przez Reda.

Człowiek przyznał, że poczynania Red zainspirowały go do bycia “dobrym” dlatego postanowił odejść z organizacji oraz zauważył, że stworzył dw potwory – Mewtwo i samego siebie. W tym celu chciał złapać genetycznego pokemona, by nie został wykorzystany do nieprawych rzeczy.

Więź między Mewtwo a Blainem ograniczała ich nawzajem – obydwoje nie mogli oddalać się od siebie, z kolei genetyczny pokemon musiał większość czasu spędzać w pojemnikach wypełnionych formaliną. Przez dwa lata próbował odnaleźć sposób na zniesienie tego limitu bez ranienia siebie nawzajem.

Blaine po raz kolejny pojawił się w serii Yellow, już jako “dobry” lider, który przeciwstawił się Gastlyemu Agathy, który opętał superkujona Williama. Po pokonaniu chłopaka mężczyzna użył Growlithe, który użył ataku “węszenia” na kawałku tkaniny należącej do Reda w celu odnalezienia zaginionego chłopaka. Poke-szczeniak wskazał kierunek w stronę góry Księżycowej.

Główna bohaterka dopływając do wyspy Cinnibar napotkała się na trening mężczyzny. Obozowicz Evan za pomocą Arcanine podpalał kamienie, które były niszczone przez Mewtwo. W serii tej Blaine pokazał z włosami, bez okularów i wąsów. Człowiek miał swoje wytłumaczenie w tak nagłej zmianie wyglądu (miała być to przykrywka przed wrogami, a trening spalił mu wąsy, dlatego doklejał sobie sztuczne). Podczas pobytu w laboratorium mężczyzna dostał wiadomość od Brocka – zdjęcie przedstawiające lodową rzeźbę przedstawiającą Reda, która została znaleziona w Górze Księżycowej. W tym celu mężczyzna postanowił zabrać Yellow na wyspę Cerise, gdzie przebywali przeciwnicy protagonistów – Elitarna Czwórka. Na miejscu spotkali się z porucznikiem Surge, Sabriną i Kogą.

Sabrina podarowała Blaine’owi łyżkę przeznaczenia, która zagięła się w kierunku Yellow, dzięki temu mężczyzna połączył siły z dziewczyną. Obydwoje doszli do korytarza zakrytego lustrem weneckim. Stamtąd mogli obserwować walkę Billa i porucznika Surge z Kogą – potem z Redem. Bruno, w celu pozbycia się niechcianych obserwatorów postanowił użyć Onixa w celu stworzenia potopu, który zmył bohaterów z tunelu. Gdy Yellow spadła czapka podczas topienia się Blaine uświadomił sobie, że jest ona dziewczyną.

Blaine miał okazję stoczyć walkę z Lancem. Wykorzystał w tym celu Mewtwo, który zniszczył gigantycznym widelcem pokeballe przeciwnika. Cały trud jednak poszedł na marne kiedy okazało się, że poke-kule były puste a jego pokemony ukrywały się pod ziemią. Mężczyzna zemdlał zostawiając Yellow sam na sam z Lancem.

W serii G/S/C Blaine wziął udział w otwarciu Ligi Pokemon. Tam spotkał Entei, który wybrał mężczyznę. Pokemon użył leczniczych płomieni, które zregenerowały rękę lidera i jednocześnie zerwały więź z Mewtwo, który opuścił człowieka.

Mężczyzna jako jedyny nie miał okazji walczyć na stadionie z powodu wkroczenia Zespołu Rocket. W pociągu Blaine został zmuszony do walki z Clair, która miała być jego przeciwniczką podczas zawodów. Kobieta miała żal do człowieka o to, że uczestniczył w walce z jej bratem (tak naprawdę kuzynem) – Lancem. Człowiek jednak pokonał kobietę. Mężczyzna uczestniczył w walce przeciwko członkom Zespołu Rocket z magnetycznego pociągu. Wraz z Enteiem, Misty i Porucznikiem Surge zmierzyli się z Zamaskowanym Mężczyzną. Wszyscy jednak zostali pokonani a Blaine wypuścił legendarnego pokemona, by ten mógł znaleźć trenera, który naprawdę pomoże w pokonaniu przeciwnika.

Po serii G/S/C mężczyzna postanowił zająć się salą gimnastyczną na wyspie Cinnibar.

W serii XY Blaine pojawił się u boku Mewtwo w Wiosce Pokemonów. Przed jego przebyciem Zespół Flare przejęło kontrolę nad genetycznym stworem. Pokemon jednak odzyskał zdrowe zmysły, gdy Blaine był zdolny megaewoluować swojego „brata”.
Gdy Lysandre stracił kontrolę nad jedną legendą, postanowił przejąć Zygarde, który zaatakował Blaine’a i Greena, poważnie ich raniąc. Lysandre zauważył, że Mewtwo przestał atakować, gdy Blaine stracił przytomność, dlatego uświadomił sobie, że mężczyzna jest w jakiś sposób powiązany z genetycznym stworem.

Po zażegnaniu kryzysu Blaine i Green rozmawiali z profesorem Sycamore na temat komórek Zygarde, które pojawiły się podczas walki z Zespołem Flare.

Pokemony, które posiada:
Growlithe
Imię:
Gatunek: Growlithe
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Pokemon ten pokazywał się okazjonalnie. Został użyty do tropienia zapachu Reda, który pozostał na kawałku materiału odebranego Super-Kujonowi.

arcanine
Imię:
Gatunek: Arcanine
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Arcanine (wraz z Rapidashem) został wystawiony do walki przeciwko Zespołowi Rocket.

rapidash
Imię:
Gatunek: Rapidash
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Rapidash jest używany przez człowieka głównie do przemieszczania się. Został użyty do walki przeciwko Moltresowi, którego Zespół Rocket później złapał. Pokemon został pożyczony Redowi, by chłopak szybciej mógł dotrzeć do laboratorium i ożywić Aerodactyla.

 

Pokemony, które posiadał:
entei
Imię: –
Gatunek: Entei
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Blaine został wybrany przez Enteia, by ten pomógł mu w walce z Zamaskowanym Mężczyzną. Pokemon, w zamian za pomoc, uleczył rany Blaine’a, dzięki temu nie musiał być skazany na egzystowanie razem z Mewtwo. Po tym, jak on, Misty i Porucznik Surge zostali ciężko ranni podczas walki z Zamaskowanym, Blaine wypuścił Enteia, który potem połączył siły z Silverem.

mewtwo
Imię: –
Gatunek: Mewtwo
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Mewtwo został stworzony przez Blaine’a. Człowiek do kreacji pokemona użył włosa Mew oraz swoich własnych komórek. Gdy pokemon uciekł z laboratorium, Blaine odszedł z organizacji Rocket. Pod koniec serii RGB człowiek znalazł pokemona w jaskini Cerulean. Usiłował go złapać, jednak nie dał sobie z nim rady. Mewtwo został schwytany przez Reda, który oddał pokemona Blaine’owi. Od tamtej pory człowiek i psychiczny pokemon byli skazani na siebie, ponieważ ich komórki były ze sobą połączone – nie mogli oddalać się od siebie. Pokemon pomógł w walce przeciwko Lance’owi, którego zdołał jedynie osłabić.
W serii GSC, gdy Blaine został uleczony przez płomienie Enteia, pokemon uciekł.
Mężczyzna jednak ponownie połączył siły ze swoim “bratem” w serii XY. Blaine i Mewtwo walczyli ramię w ramię przeciwko Lysandreowi – antagoniście serii. Podczas walki okazało się, że pokemon jest zdolny do megaewolucji w obydwie formy: MegaMewtwo X i Y.

Share

Translate »