Black

Wstępne informacjeOpisPokemony

black

Imię: Black
Wiek: 14 (Black/White), 16 (B2/W2)
Rodzinne miasto: Nuvema
Urodziny: 8 października
Grupa krwi: O
Tytuł: Niedoszły Mistrz Pokemon
Specjalnie umiejętności: Detektywistyczna dedukcja

Black to trener, który od dziecka marzył, by zostać Mistrzem Pokemon. Jego marzenia tak bardzo mu zaprzątały głowę, że nie potrafił się skupić na niczym innym. W celu „ulżenia” chłopcu i oczyszczeniu jego myśli zaprzyjaźnił się z Munną, która żywiła się marzeniami chłopca.
W dniu zostania oficjalnym trenerem otrzymał paczkę ze starterami. Przez przypadek wypuścił wszystkie stworki oraz zamoczył pokedexy jego przyjaciół – Cherena i Bianki. Pokemony zaczęły walkę między sobą, z kolei Tepig – jeden ze starterów, uciekł.
Black znalazł pokemona i stoczył nim walkę przeciwko Woobatowi. Wedy chłopak zdecydował, że to właśnie poke-świnka zostanie jego pokemonem.
Na drodze nr 1 chłopak spotkał się góralem Andym, z którym stoczył potrójną walkę i wygrał. Wtedy dowiedział się od mężczyzny, że co roku usiłuje dostać się na ligę pokemon, jednak nigdy u się to jeszcze nie udało, dlatego mężczyzna chciał się już poddać. Black jednak pocieszył mężczyznę i pokazał, że pokemony Andyego są innego zdania i były na tyle zdeterminowane, by spróbować jeszcze raz.
Później Black przechodził obok planu filmowego, który został zaatakowany przez Gravantulę. Chłopak stoczył walkę z pokemonem i go złapał, jednak podczas walki zostały uszkodzone kamery.

Black tak naprawdę nie miał wyjścia, ponieważ został oskarżony o zniszczenie całego sprzętu filmowego podczas walki z Gravantulą. By pokryć szkody, White zatrudniła Blacka do swojej agencji. Sam chłopak musiał nazywać ją „szefową”.
Z początku ich wspólnej podróży Black zdziwił się, że White zamawia apartamentowiec dla pokemonów, podczas, gdy oni muszą spać w namiocie. Dziewczyna tłumaczyła, że tym właśnie zajmuje się menadżer. Tego samego wieczoru mieli okazję poznać głównego antagonistę serii – Ghestsisa, który ze specjalnie zbudowanej sceny wygłosił mowę o wypuszczaniu swoich pokemonów, ponieważ przetrzymywanie ich wbrew własnej woli jest nieludzki. Ku zdziwieniu bohaterów niektórzy posłuchali się mężczyzny i pozostawili swoje pokemony.
W tym samym mieście bohaterowie spotkali N’a, z którym Black musiał się zmierzyć. Wtedy oboje usłyszeli od przeciwnika, że bycie trenerem oraz posiadaczem pokedexu przynosi zło na ten świat. Po pokonaniu Blacka, White miała pewność, że N należał do tej samej organizacji, co Ghetsis – Zespołu Plasma. Black jednak stwierdził, że mimo to chłopak nie jest w pełni złą osobą.
Kolejno oboje ruszyli do miasta Striaton, by tam Black mógł zmierzyć się z liderem (chłopak walczył u boku Cheren i Bianki przeciwko Cilanowi, Cressowi i Chili – walka przyniosła im pierwsze zwycięstwo). White jednak nie oglądała meczu, ponieważ musiała zająć się interesami.
Po drodze spotkali Fennel i Amanite, które badały senną mgłę. Bohaterowie musieli zmierzyć się z członkami Zespołu Plasma, którzy ukradli Blackowi Munnę.
W mieście Nacrene White próbowała zachęcić Blacka do reklamowania ich Agencji BW. Chłopak jednak nie bardzo poradził sobie z akordeonistą, którego miał zachęcić do zagrania w reklamie. Gdy White przejęła pałeczkę, chłopak był pod wrażeniem umiejętności menadżerskich dziewczyny. W drugą stronę, gdy Black rozwiązał sprawę skradzionego akordeonu przez Scraggyego i Scrafty‘ego, chłopak zaimponował White swoimi detektywistycznymi umiejętnościami.
Następnie Black ruszył na walkę przeciwko Lenorze (musiał odgadnąć zagadkę związaną z księgarnią, by stoczyć walkę z liderką – wygrał). Z kolei White została zaproszona na zebranie „grubych ryb” show-biznesu miasta Nimbasa. Tam dziewczyna zaproponowała PokeMusical, na który wszyscy się zgodzili.
By wyruszyć do kolejnego miasta, bohaterowie musieli przejść przez las Pinwheel. Tam zostali zaatakowani przez Viriziona, a po wyjściu z lasu Black musiał się zmierzyć z dozorcą Geoffem – wygrał.
Po przybyciu do miasta Castelia Tepig Blacka wykazywał oznaki ewolucji. White nie chciała na to pozwolić, ponieważ pokemon zrujnowałby image ich reklam, w którym były promowane dwa zakochane Tepigi.
Dziewczyna jednak zrozumiała swój błąd, gdy podczas walki z liderem w mieście Castelia stworek jednak ewoluował w Pignite, by mógł wygrać odznakę. Dziewczyna nie była zła, a i sama poczęstowała chłopca CasteLodami. Po walce z liderem uratowali pokemona Bianki – Litwicka porwanego przez członków zespołu Plasma.
Na trasie nr 4 White musiała pójść po rzeczy, które pomogłyby im przedrzeć się przez burzę piaskową. Black został sam w zajeździe. Tam spotkał Grimsleya, z którym pokonał członka Zespołu Plasma. Gdy jednak trener dostał od członka Elitarnej Czwórki propozycję walki, gdy jednak chłopak by przegrał, musiałby oddać coś cennego, Blackowi przegrzał się mózg i zemdlał.
Gdy White wróciła z niezbędnym sprzętem, zastała związanego członka Zespołu Plasma i nieprzytomnego Blacka. Wraz z pomocą Braviarego zaprowadziła wrogiego człowieka na komisariat, a Blacka zabrała do Nimbasy.
W mieście tym Black zmierzył się z Elesą – tam dowiedział się o Thundurusie oraz wygrał kolejną walkę z liderką.
Z kolei White zorganizowała Poke-Musical. Debiut okazał się sukcesem. Dziewczyna miała świętować z pracownikami, jednak była zbyt zmęczona, więc chciała się udać na spoczynek. Jednak została uprowadzona przez N’a, który wyjaśnił dziewczynie sposób działania Zespołu Plasma. Chciał też zrozumieć stronę show-biznesu, w którym siedziała White i do którego ingerowała pokemony – bezskutecznie. Odebrał jej Bubu/Gigi, namawiając pokemona do rzucenia grania w reklamach, by mogła trenować z chłopakiem i pokonać Mistrza Pokemon. Dziewczyna straciła przytomność, gdy wypadła z diabelskiego młyna, w którym siedzieli.
Dziewczyna została odnaleziona przez Marshala – członka Elitarnej Czwórki. Black, na widok nieprzytomnej szefowej w rękach nieznajomego mężczyzny zaatakował impulsywnie, jednak został pokonany.
Później trener przeprowadził rozmowę z White na temat tego incydentu. Okazało się, że dziewczynie cały czas towarzyszy Servine, który należał do N’a, jednak nie był wrogo nastawiony. W dziewczynie już wtedy się coś złamało. Nie miała chęci do niczego.
Zmieniło się to, gdy oboje poszli na testy Pociągu Walk. Tam spotkali się z Mistrzem Pokemon. Wtedy White zadeklarowała, że chce wziąć udział w testach i poprosiła Blacka, by nauczył ją łapać pokemony.
Chłopak zgodził się na to. Podczas treningu White złapała Deerlinga a Black Tirtugę.
Gdy dziewczyna wsiadła do pociągu, Black pożyczył jej Braviarego. Gdy pociąg ruszył, Black zapytał się, czy dalej mógłby być jej pracownikiem. White przytaknęła.

W drodze do miasta Driftveil dowiedział się, że most zwodzony został zablokowany, co uniemożliwiło przejście do kolejnego miasta. Powodem zablokowania trasy była Zorua, z którą chłopak stocyzł bitwę i wygrał. Okazało się, że pokemon iluzji udawał Claya, który zarządził zablokowanie mostu.
Później chłopak stoczył wlakę liderską z mężczyzną – wygrał, przy okazji zyskał zaufanie u swojego nowo złapanego pokemona Tirtougę.
Po meczu Clay przyznał się, że słyszał o chłopcu od innych liderów. Przyznał także, że wykopał Mrocnzy Kamień, z którego miał obudzić się legendarny Zekrom. Zdradził, że przedmiot jest przechowywany w muzeum Nacrene, by chronić go przed Zespołem Plasmą.

Następnie Black wyruszył do miasta Mistralton – tam spotkał się z Burghiem, Elesą, Skylą i Brycenem. Mieli czekać na sygnał Lenogry. Jednak Skyla nie mogła się doczekać i zabrała ze sobą chłopca, aby stoczyć walkę liderską. Trener działał pod presją, ponieważ liderka zagroziła mu, że jak przegra bitwę, zostanie odesłany do domu. Black jednak wygrał i wraz ze wszystkimi ruszył do miasta Nacrene, by stoczyć bitwę o Mroczny Kamień.

Walka między liderami a Triadą Cienia wyszła na niekorzyść bohaterów. Nie dość, że liderzy zostali porwani, to Black omyłkowo zdradził wrogowi lokalizację chronionego przedmiotu, którego koleją rzeczy utracili. A sam chłopak został sparaliżowany przez pokemona Ghetsisa.
Trener został zabrany przez Brycena – jedynego lidera, który nie został porwany przez wroga, ponieważ do nieprzytomnego chłopaka przyturlał się Jasny Kamień, w ten sposób Black został wybrany na Bohatera Prawdy.

Aby stać się godnym bohaterem prawdy, chłopak musiał przejść przez trening zlecony przez Brycena. Składał się on z trzech części: pierwszą było przerwanie łańcucha Cryagonala, który owinięty był wokół nogi chłopaka, drugą przejście przez most i pokonanie bandy motocyklistów (gdy Black zwyciężył z przeciwnikiem, ich banda została nazwana na cześć Tirtoguy, którą walczył chłopak), ostatnim punktem była walka z liderem. Mimo że chłopak zdał cały test, nie udało mu się wybudzić Reshirama z Jasnego Kamienia.
Niedługo potem Black dowiedział się o przesunięciu daty Ligi Pokemon. Chłopak załamał się wieścią i był na tyle zdesperowany, że wraz z Iris chciał złapać legendarnego pokemona. W tym celu ruszył do jaskini Mistralton. Tam poznał Thrish i Shoko – przyjaciółki, które również chciały spotkać legendę. Tak też się stało – przed bohaterami pokazał się Cobalion, Virizon i Terrakion. Jednak chłopak nie schwytał żadnego z nich.

Na trasie nr 6 Black ponownie spotkał się z White. Obydwoje byli świadkami pokonania Aldera przez N’a, który miał już przebudzonego Zekroma. Na ten widok Jasny Kamień na chwilę zareagował, jednak Blackowi nie udało się obudzić pokemona. Bohaterowie próbowali walczyć z N’em, jednak przeciwnik był zbyt silny. Całe zamieszanie wokół zespołu Plasma i przesunięciu daty ligi spowodowały, że marzenia Blacka przestały smakować Munnie. Według N’a pokemon zniechęcił się do swojego trenera, dlatego od niego uciekł. Trener nie mógł znieść tego faktu, przez co zemdlał.

Później Black obudził się w szpitalu. Dowiedział się, że otwarcie Ligi Pokemon się rozpoczęło. Chłopak chciał już zrezygnować ze swojego marzenia, jednak nie pozwoliły mu na to jego pokemony. Postanowił w ostatniej chwili wyzwać ostatniego lidera – Draydena, przed samą ceremonią otwarcia. Black z początku miał problemy w bitwie z powodu utraty Mushy, jednak gdy w swojej głowie usłyszał głosy dopingu liderów (Caitlin połączyła myśli chłopca za pomocą telekinezy), trener podbudował się mentalnie. Po zażyłej walce Druddigona i Braviarego, Black wygrał.
Podczas Ligi Pokemon stoczył bitwę przeciwko Lou Karrowi (przebranemu Lookerowi). Miał on problemy w walce, ponieważ zmierzył się z Croagunkiem, który był spoza Unovy.
W półfinałach walczył z Iris, którą od początku traktował jako swoją rywalkę. Dziewczyna pragnęła wygrać, by pomścić swojego „dziadka” Aldera, który został pokonany przez króla Zespołu Plasma. Pokonał dziewczynę i awansował do finału.
W finałowym pojedynku Black stawił czoła Cherenowi, który już od samej ligi zachowywał się dość dziwnie. Okazało się, że jego przyjaciel został zmanipulowany przez Zespół Plasma, dlatego postanowił zrobić wszystko, uwolnić Cherena z hipnozy.
Podczas zażyłej walki do Blacka wróciła Musha w postaci Musharny. Okazało się, że odeszła od chłopaka nie dlatego, że nie smakowały jej marzenia senne Blacka, tylko by znaleźć sposób na stanie się silniejszą. Pokemon wrzucił Blacka i Cherena w senną mgłę. Tam Black dowiedział się, że jego przyjaciel od dziecka chciał wspierać w marzeniach chłopca.
Po przebudzeniu Black wybudził Reshirama z Jasnego Kamienia i stoczył walkę z Zekromem N’a.
W trakcie bitwy w Zamku N’a pojawił się Zorua, który stworzył iluzję Zekroma. W ten sposób chciał zdezorientować Blacka. N zrozumiał życzenie pokemona, którego wcześniej wypuścił. Wtedy walka została zakończona.
Po odejściu N’a Black jednak został złapany w pułapkę – pokemon Ghetsisa przytwierdził Blacka do brzucha Reshirama, który chciał wrócić do formy Jasnego Kamienia. Chłopak nie mógł się już wydostać, więc ramach pożegnania z White przyznał, że założył formową koszulkę Agencji BW, by móc promować firmę szefowej jako Mistrz Pokemon. Jego ostatnimi słowami było pytanie, czy spłacił dług za zniszczony sprzęt.

Ponownie Black pojawił się dwa lata po wydarzeniach z serii BW. Chłopak wciągnął White do Jasnego Kamienia, teleportując ją do Świata Snów Pokemon. Z początku myślał, że jego szefowa będzie z tego względu niezadowolona, jednak został przywitany ciepłym uściskiem. Gdy świat snów zaczął się rozpadać (ponieważ Reshiram nie mógł dłużej siedzieć w Jasnym Kamieniu, gdy wrogi Kyurem przemienił się w Czarnego Kyrema), Black poprosił znajdującego się w świecie snów N’a, by ten dopilnował spraw. Chłopak, chwytając White za rękę, mógł w końcu wrócić do świata rzeczywistego.

Na zewnątrz, Black i White postanowili zaatakował czarnego Kyurema. Musieli się jednak wstrzymać z pełną mocą natarcia, ponieważ Ghetsis wziął jako zakładnika N’a, który został wypchnięty z Ciemnego Kamienia. Gdy mężczyzna zrzucił swojego syna z pleców Kyurema, niedługo potem zniknął w białym dymie, wraz z fregatą i kontrolowaną legendą. Bohater po chwili znalazł na pobliskiej plaży nieprzytomnego Lacka-two/Blake’a i Whi-two/Whitley.

Gdy były porucznik ocknął się, od razu zaatakował White. Po wyjaśnieniu nieporozumienia przedstawili się sobie, oraz postanowili połączyć jako posiadacze pokedexu, w celu zlikwidowania Zespołu Plasma i odbicia z ich rąk Kyurema. Aby rozpocząć jakiekolwiek działania, Black wypuścił Musharnę, by zjadła jego marzenia.
Po przebudzeniu Whitley, cała czwórka postanowiła połączyć siły w celu pokonania Zespołu Plasma. Dzięki Musharnie detektyw wpadł na trop wroga, który zmierzył w stronę Wielkiej Przepaści. Po krótkiej naradzie bohaterowie ruszyli na grzbiecie Reshirama, by zmierzyć się z Zespołem Plasma.

Kiedy bohaterowie dotarli do Wielkiej Przepaści, spotkali jednego z mnichów Gorma, który okazał się ich sprzymierzeńcem. Tam dowiedzieli się, że człowiek rozpoczął współpracę z Draydenem oraz trenował wspólnie z Aderem i N’em. Trener spotkał też Iris, której z początku nie poznał. Dziewczynka przez dwa lata zdążyła zostać Mistrzynią Pokemon, przez co trener zaczął być zazdrosny. Niedługo potem przybył Colress, który natychmiastowo postanowił zaatakować bohaterów za pomocą Kyurema, który zamroził całą Wielką Przepaść.

Gdy na miejsce bitwy przybył Rood, dzięki któremu maszyna Colressa przestała działać (przez co Kyurem połączył się z Reshiramem i stanął po stronie bohaterów), naukowiec postanowił się wycofać i odejść z Zespołu Plasma. Zamknięty w ciele Kyurema Reshiram przestał się słuchać Blacka i z własnej woli postanowił ruszyć w stronę fregaty, by ją zniszczyć. Chłopak wraz z pozostałymi postanowił ruszyć za Kyuremem, by go powstrzymać.

W rozdziale 548 Black był świadkiem eksplozji fregaty zespołu Plasma. Kyurem zaś nie chciał zniszczyć statku, a uratować znajdujące się w nim pokemony. Przy pomocy Reshirama (który zdołał się odłączyć od Kyurema) Black i pozostali pomogli w ewakuacji osób znajdujących się we fregacie.
Na chwilę po udanej akcji ratunkowej, statek uderzył w zamek zespołu Plasma, zajmując się ogniem. White, Black, Blake, Whitley, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów i wspólnie ugasili pożar.
Po wszystkim główny antagonista serii – Ghetsis – został aresztowany, a Black i N pożegnali Zekroma i Reshirama.

W epilogu zadeklarował, że przystąpi do przyszłego rocznika w Szkole Trenerów w celu podszkolenia się pod przyszłoroczną Ligę Pokemon.

Pokemony, które posiada:

Imię: Brav
Gatunek: Braviary
Typ: Latający/Normalny
Poziom: 59
Płeć: Samiec

Opis: Brav (ウォー Warr) był pierwszym Pokémonem, którego Black złapał jako dziecko, gdy Bianka nadepnęła na jedzenie Ruffleta, przez co Pokémon wpadł we wściekłość i zaatakował dziewczynkę. Po zażartej walce chłopakowi udało się złapać Pokémona za pomocą Munny. Pokémon stoczył wiele walk z liderami (np. z Lenorą czy Burghiem) oraz walczył w samej Lidze Pokémon – był to najsilniejszy Pokémon drużyny. Potem na prośbę samego Pokémona Black pożyczył go White podczas samotnej jazdy w Pociągu Walk. Powrócił do chłopaka podczas walki z N’em. Obecnie przez ostatnie dwa lata został uwięziony wraz ze swoim trenerem w Jasnym kamieniu.

Podczas walki Lacka-two z Colressem, namówił Victiniego, by pomógł w walce bohaterowi.


Imię: Musha
Gatunek: Musharna
Typ: Psychiczny
Poziom: 57
Płeć: Samiec

Opis: Musha (ムシャ Musha) to drugi Pokémon Blacka, którego złapał będąc dzieckiem. Chłopak miał bardzo silne marzenie: zostanie Mistrzem Pokémon, które w oczach Munny było apetycznym daniem. Obydwoje sobie pomagają, ponieważ Black nie może się skupić na innych rzeczach, niż lidze, w ten sposób mół oczyścić swoje myśli, z klei Munna mogła się najeść. W czasie podróży był często wystawiany do walk z liderami. Podczas walki z N’em Munna odeszła od Blacka. Według N’a pokemonowi przestały smakować sny chłopca, więc nie miał interesu w byciu Pokémonem Blacka (w rzeczywistości nie byłą to prawda – odeszła, ponieważ chciała stać się silniejszym Pokémonem). Wróciła jako Musharna – gotowa do walki z Zespołem Plasma. Obecnie uwięziona jest razem ze swoim trenerem w Jasnym Kamieniu.


Imię: Tep→ Nite → Bo
Gatunek: Emboar
Typ: Ognisty/Walczący
Poziom: 51
Płeć: Samiec

Opis: Bo (ブオウ Buoh), poprzednio Nite (チャオ Chao) i Tep (ポカ Poka), to Pokémon, którego Black dostał od profesora Juniper jako startera. Został wykorzystany przez White do reklam wraz z Bubu White. W ten sposób Black odpłacał swój dług za zniszczony sprzęt. Podczas walki z Burghiem ewoluował w Pignite. Po walce i przyprowadzeniu napadniętej Bianki zaczął kichać. Jego czuły nos zaprowadził Blacka do napastnika. Później ewoluował w Emboara. Toczył walkę z liderami sal oraz uczestniczył w Lidze Pokémon. Obecnie jest uwięziony w Jasnym Kamieniu wraz ze swoim trenerem.

W rozdziale 548 wspólnie z innymi starterami zaatakował “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który zostął wznieciony poprzez uderzenie latającego statku.


Imię: Tula
Gatunek: Gravantula
Typ: Owadzi/Elektryczny
Poziom: 59
Płeć: Samiec

Opis: Tula (チュラ Tula) został złapany przez Blacka gdy ten zaatakował plan filmowy i zniszczył cały sprzęt. Po walce z Zespołem Plasma Black uświadomił sobie, że Tula miał już kiedyś trenera, który pod wpływem ideologii organizacji została wypuszczona. Zagubiony Pokémon nie wiedział co zrobić, więc trzymał się jak najbliżej miasta, ponieważ był przyzwyczajony do ludzi. Uczestniczył w walkach przeciwko liderom i uczestniczył w bitwie przeciwko Zespołowi Plasma.


Imię: Costa
Gatunek: Carracosta
Typ: Wodny/Kamienny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Black złapał Costę (ゴーラ Gourę) w mieście Ninbasa podczas nauczania White jak łapać Pokémony. Według Marshala Pokémon należał wcześniej do niego, ale wypuścił go, ponieważ Pokémon był nieposłuszny, tego samego dnia, w którym Black złapał Pokémona. Z początku Pokémon był nieposłuszny dla Blacka, jednak zaprzyjaźnił się z Pokémonem po zwycięskiej walce liderskiej z Clayem. W walce przeciwko Brycenowi Costa ewoluował w Carracosta, dzięki temu mógł pokonać Beartica, przynosząc Blackowi zwycięstwo.

W rozdziale 548 został użyty do ugaszenia pożaruw zamku Zespołu Plasma, który został wznieciony poprzez uderzenie latającego statku, jednak bezskutecznie.

Pokemony, które posiadał:

 


Imię:
Gatunek: Reshiram
Typ: Smoczy/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Reshiram był Pokémonem zapieczętowanym w Jasnym Kamieniu. Po tym, gdy Triada Cienia ukradła Cieny Kamień, Jasny Kamień potoczył się w stronę nieprzytomnego Blacka, wybierając go jako bohatera. Brycen zabrał chłopaka wraz z przedmiotem do miasta Icirrus, by tram przeprowadzić trening, dzięki któremu Black miał wyzwolić Reshirama z kamienia – nie udało mu się to. Pokémon na chwilę wystawił głowę gdy Black zobaczył, że N pokonał Aldera. W całości został odpieczętowany po Lidze Pokémon i ataku Zespołu Plasma. Wtedy Pokémon stoczył walkę z Zekromem N’a. Po pokonaniu wrogiej organizacji Pokémon postanowił wrócić do Jasnego Kamienia, jednak przez Ghetsisa również Black został zapieczętowany na dwa lata.

Po dwóch latach pokemonowi w końcu udało się przełamać pieczęć i wyjść z Jasnego Kamienia.

W Wielkiej Przepaści został zaatakowany przez Czarnego Kyrema, który zamroził całą przestrzeń.

Po zażegnaniu kryzysu i aresztowaniu Colressa, odłączył się od Kyurema i opuścił Blacka.

Share

Translate »