Bill

Wstępne informacjeOpisPokemony

bill3Imię: Bill (Masaki Sonezaki ソネザキマサキ )
Urodziny: 31 grudnia
Miasto rodzinne: Goldenrod
Grupa krwi: 0
Klasa: Twórca Systemu przekazu Pokemon/ Członek Stowarzyszenia Pokemon
Relacje: Najlepszy przyjaciel Reda, (prawdopodobnie) chłopak Daisy

bill1  Bill jest krytykiem pokemon oraz twórcą Systemu Przekazu Pokemonów. Najczęściej zmuszony jest do naprawiania wadliwego systemu. Czasami pomaga głównym bohaterom w pokonaniu wroga. Chłopak jest również dobrym przyjacielem Reda.

Bill to komputerowy geniusz. Będąc w bardzo młodym wieku stworzył System Przekazu Pokemon oraz Vs.Seeker.

W mandze świat nie jest jeszcze rozwinięty pod względem technologicznym. Dlatego Bill postanowił zrobić krok do przodu w tym kierunku. W serii R/G/B Bill testował swój wynalazek, jednak przez przypadek, zamknął się wewnątrz maszyny i “zamienił” ciałem z Rattatą.
Chłopak został uratowany przez Reda, z którym od razu się zaprzyjaźnił. W ramach wdzięczności wynalazca pozwolił trenerowi jako pierwszemu wykorzystać maszynę do przekazu pokemonów.
Kolejnym razem Bill pomagał Redowi przy odnalezieniu Eevee o specjalnych umiejętnościach ewolucyjnych (potrafi się przemieniać i ”odmieniać” w Vaporeona/Jolteona/Flareona). Po raz ostatni w serii R/G/B pojawił się podczas zawodów Ligi Pokemon, gdzie dopingował swojemu przyjacielowi.

W serii Yellow Bill został wciągnięty w sprawę związaną z Elitarną Czwórką. Wynalazca poznał Yellow, która przygarnęła Pika (pokemona, który należał do Reda). Razem musieli uciekać przed członkiem Elitarnej Czwórki – Lorelei. Podczas ucieczki Bill mógł poznać specjalne zdolności Yellow.
Następnym razem  Bill pojawił się, gdy Blue włamała się do jego domu. Dziewczyna chciała się włamać do systemu chłopaka. Bill został skazany na dłuższe towarzystwo dziewczyny, kiedy zostali zaatakowani przez Hitmonlee Bruna.
Podczas ostatecznej bitwy z Elitarną Czwórką Bill połączył siły z porucznikiem Surge (przymusowo) i obydwaj stawili czoło Bruno.

W serii G/S/C pojawiły się problemy związane z Systemem Przekazu Pokemon, w związku z tym Bill zgłosił naradę, która dotyczyła nie tylko sprawy rozwiązania kłopotliwej sytuacji związanej z wadą systemu ale i dokładniejsbill2zej selekcji liderów sal w celu uniknięcia sytuacji z Kanto, gdy organizacja przestępcza używała tytułu lidera jako przykrywki. Mechanik również przyglądał się egzaminom na pierwszego lidera Johto.
Później Bill poznał Crystal, której (po tym jak Crys uratowała go od Staryu) podarował podręczny system do przekazu pokemonów.
Chłopak miał kluczową rolę podczas naprawy systemu, ponieważ umożliwił wszystkim trenerom z Johto przesłanie swoich stworków, by te mogły powstrzymać dwa rozszalałe, legendarne ptaki – Lugię i Ho-oha.

W serii FR/LG Bill płynął na archipelag wysp Sevii, by pomóc swojemu przyjacielowi – Celio – w naprawie systemu do przekazu pokemonów. Okazało się, że tym samym statkiem płynie Red. Bill postanowił pomóc Redowi i Greenowi, którzy borykali się z tajemniczym pokemonem, który porwał rodziców Blue.
Przy naprawie systemu chłopak opiekował się nieprzytomną dziewczyną, która wcześniej została zaatakowana przez tajemniczego pokemona.
Bill dał Redowi i Greenowi Vs.Seeker, który miał ułatwić odnalezienie osoby, która chce z nimi walczyć. Dzięki urządzeniu główni bohaterowie dowiedzieli się, że Giovanni ma coś wspólnego z Deoxysem.
Mechanik, podczas obławy Zespołu Rocket, bronił Reda przed atakiem zrozpaczonych mieszkańców wysp Sevii, którym złoczyńcy zniszczyli domy.
Bill również przyczynił się do odgadnięcia zagadki związanej z przemianą Deoxysa.
Chłopak pojawił się na chwilę w serii Emerald, gdzie pojawił się na statku pełnym trenerów, który zmierzał do Strefy Walk.

W serii XY Bill rozmawiał przez widoczny system telefonu z Casiusem na temat Systemu Przekazu Pokemonów w Kalos. Chłopak denerwował się na Casiusa, który zachowywał się nonszalancko oraz krytykował Goldenrodzki akcent Billa. Męzczyzna zawiesił rozmowę ze znajomym z Kanto kiedy zaciekawiły go hałasy pochodzące z zewnątrz.

Po trzech latach od wydarzeń z serii FR/LG Niebieska i Czerwona kula zaczęły przybierać swoje pierwotne kształty. Przedmioty były przechowywane w domu Billa, który po przestudiowaniu zjawiska stwierdził, że kule są odbiciem naturalnej energii Hbill3oenn, co oznaczało, że coś niepokojącego działo się w tamtych okolicach. Z tego względu zadzwonił do Reda, by pomógł mu chronić kule, jednak po tym został napadnięty przez Maxiego i Archie, którzy ukradli mu przedmioty oraz łódź. Po przybyciu Reda, Blue i Daisy, poturbowany Bill dał im urządzenie namierzające, dzięki któremu bohaterowie mogli wyśledzić przeciwników.

W serii Sun/Moon profesor Kukui skontaktował się z Billem w sprawie Lusamine, która po dokonaniu fuzji z pokemonem Nihilego od miesięcy nie odzyskała przytomności. Jako człowiek, który raz połączył się z Rattatą stwierdził, że zna na to radę i poprosił o transport kobiety z regionu Alola do Kanto.

Pokemony, które posiada:
Vulpix
Imię:
Gatunek:Vulpix
Typ:Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Swój debiut miał w rozdziale ”Kontra Hotmonlee”. Przez Billa używany jest jako ”piesek do pilnowania domu”. Zwystawiony w walce przeciwko Bruno. Podczas kryzysu w Johto pomógł przy naprawie Sytemu do przekazu pokemonów.

Magicarp
Imię: –
Gatunek: Magikarp
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pokazał się w rozdziale ”Kontra Magicarp”. Za pomocą ataku pluskania uratował Billa przed żrącym kwasem Victribellów.

Fsrfetchd
Imię:
Gatunek:Farfeth’d
Typ:Normalny/Latający
Poziom:???
Płeć:???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Flaffy”. Bill używa go do transportu powietrznego.

Exeggutor
Imię:
Gatunek: Exeggutor
Typ: Psychiczny/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Po raz pierwszy pokazał się jako Exeggcute na wyspie Cerise. Podczas walk z Bruno zaatakował potężną eksplozją. Potem pojawił się już w wyewoluowanej formie na jednej z wysp Sevii. Tam przypadkowo został zaatakowany przez Greena.

Pokemony, które posiadał:
Rsttata
Imię:
Gatunek:Rattata
Typ:Normalny
Poziom:???
Płeć:???

Opis: Wystąpiła w rozdziale ”Kontra Fearow”. Była użyta do eksperymentu Billa, gdzie chłopak przejął jej ciało.

Exeggcute
Imię: –
Gatunek:Exeggcute
Typ:Psychiczny/Roślinny
Poziom:???
Płeć:???

Opis: Ewoluował w Exegutora do serii FR/LG.

 

 

Share

Translate »