Bianca

Wstępne informacjeOpisPokemony

BiancaImię: Bianca (jap. ベル Bel)
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Trenerka/Rywalka
Miasto rodzinne: Nuvema
Więzy Rodzinne: Ojciec

Bianca jest bliską przyjaciółką Blacka i Cherena. Cała trójka zna się od dziecka. Stała się również trzecim posiadaczem Pokedexu Unovy. Jest impulsywną osobą, której charakter może sprawić innym kłopoty.

Bianca po raz pierwszy pojawiła się przed domem Blacka. Tam byli świadkami walki starterów wysłanych przez profesor Juniper. Dziewczyna nie mogła podjąć pokedexu, ponieważ został przemoczony przez Blacka, a na startera wybrała Oshawotta. Jedyne urządzenie, które było w pełni funkcyjne zostało zabrane przez Blacka, który odszedł od przyjaciół bez słowa pożegnania.

Z tego powodu Bianka i Cheren zostali wysłani przez Profesor, by odnaleźli Blacka, który miał dać do wglądu swój pokedex. Przed wyruszeniem w podróż ojciec Bianki chciał ją powstrzymać, jednak ta nie chciała słuchać mężczyzny.

Później pokazana została jak walczy z dzikim Audino, jednak wtedy przegrała. Wraz z przyjacielem doszła do miasta Straiton, w którym odnaleźli Blacka, którego skarcili i wyjaśnili cała sytuację.

Później cała trójka stoczyła walkę z liderami Straiton. Przed walką musieli odgadnąć zagadkę związaną z przewagą typów. Bianca często myliła pojęcia (np. że roślina pokonuje ogień), dlatego dzięki posłuchaniu wskazówek chłopców odgadła zagadkę. Później bohaterowie stoczyli potrójną walkę, którą wygrali a w nagrodę dostali odznaki liderskie. Później Bianca podarowała chłopcom X-transceiver, by pozostać z nimi w stałym kontakcie. Potem dziewczyna poznała White. Po rozstaniu Bianca uświadomiła sobie, że nie wzięła numeru telefonu od Blacka.

Później trenerka pokazana została jak spaceruje uliczkami miasta Castelia, wraz ze swoim nowym pokemonem – Litwickiem. Dziewczyna szukała Blacka, by móc uzyskać od niego numer. Została jednak zaatakowana przez Amoongussa należącego do Zespołu Plasma. Jej pokemon zaś został porwany. Dziewczynę znalazła Iri, która o tej sytuacji poinformowała Burgha i Blacka.
Dzięki bardzo dobremu zmysłowi węchu Pignite odnaleźli kryjówkę i udało im się odbić pokemona.

Następnie trenerka przybyła do miasta Anville. Tam przygnębioną dziewczynę, grającą na flecie znalazła White. Bianca wyżaliła się dziewczynie, że ma nadopiekuńczego ojca, którego przez całą podróż unika i przez to nie może poprawić swoich umiejętności trenerskich. By pocieszyć dziewczynę White zabrała ją do Cafe Sonata. Na miejscu jednak znaleźli muzyka który został zaatakowany przez stado Vullaby. Szybko okazało się, że pokemony próbowały dorwać Meloette. By pomóc muzycznemu pokemonowi w przypomnieniu sobie specjalnego ataku „zapomnianej pieśni” Bianka rozpoczęła grę na gitarze. Gdy pokemon złapał melodię, graną przez Biankę, była w stanie zmienić swoją formę oraz mogła pokonać sępie pokemony

Po pożegnaniu się z pokemonem Bianka postanowiła, że zrezygnuje z podróży, by móc zostać pomocniczką profesor Juniper. Pokedex zaś oddała White.

W serii BW2 Bianca przyjechała do miasta Aspertia. Tam dała pokedexy Blake’owi i Whitley, którzy wygrali turniej zorganizowany pomiędzy kolegami z klasy. Później dziewczyna stoczyła rozmowę z Cherenem o tym co się stało dwa lata wcześniej, podczas zawodów ligi, w której Black został zapieczętowany w jasnym kamieniu. Rozmowę przewał Drayden, który przekazał im informacje na temat trzeciego legendarnego pokemona – Kyurema. Po czasie po dziewczynę przyjechał ojciec Bianki.

Kilka dni później Bianka przyszła zobaczyć zawody jesiennego konkursu chóralnego. Tam spotkała siostrę Hugha, której próbowała pomóc odnaleźć się w tłumie.

W rozdziale 541 Bianka ukrywała się w laboratorium Fennel. Wszyscy nasłuchiwali o tym, jak postępowo Unova jest zamrażana przez latającą fregatę Zespołu Plasma. Potem wysłuchali wywodu Fennel na temat badań o sennej mgle, którą badała dwa lata i przyznała, że odkryła Senny Świat. Dodała również, że Black będąc zapieczętowany w kamieniu, przeszedł do tego świata. Gdy Bianka chciała ruszyć w celu odnalezienia przejścia do Sennego Świata, została powstrzymana przez Fennel, która przyznała, że na tą misję posłała już White.

Banca wraz z profesorem dotarli do miasta Undella. Tam pomogli w zniszczeniu zmarzliny, która blokowała wejście do podwodnego przejścia. Gdy to im się udało rzuciła się w ramiona Cherena, po czym wyjaśniła mu bieżącą sytuację oraz to, że Black został odpieczętowany z jasnego kamienia.

W rozdziale 548 Bianca i Cheren przylecieli samolotem Skyli do zamku Zespołu Plasma. Tam w końcu mogli spotkać się z Blackiem. Na miejscu White, Black, Blake/Lack, Whitley/Whi-two, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów i wspólnie ugasili pożar wywołany zderzeniem fregaty z zamkiem.

W epilogu pojawiła się na zakończeniu roku w szkole trenerów z miasta Aspertia.

Pokemony, które posiada:
2

Imię:
Gatunek: Oshawott
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Oshawott był pierwszym Pokémonem Bianki. Dostała go od profesor Juniper jako startera przed podróżą po Unovie.

W rozdziale 548 wspólnie z innymi starterami zaatakował “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który został wzniecony poprzez uderzenie latającego statku.

Bianca_Lampent

Imię:
Gatunek: Lampert
Typ: Ognisty/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Jako Litwick po raz pierwszy był pokazany u boku swojej trenerki, która przechodziła przez uliczki Miasta Castelia. Tam dziewczyna została zaatakowana a Litwick porwany. Został jednak uratowany przez Blacka i Iris, którzy odnaleźli kryjówkę Zespołu Plasma. Do serii BW2 ewoluował w Lamperta.

Pokemony, które posiadała:
3
Imię:
Gatunek: Litwick
Typ: Ognisty/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Lamperta.

Status nieznany:
Bianca_Petilil

Imię:
Gatunek: Petilil
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Petilil był pokazany w retrospekcji Bianki, która mówiła o tym, że tata nie pozwalał jej przygarniać Pokémonów. Prawdopodobnie został wypuszczony.

Share

Translate »