Benga

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

Imię: Benga
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenera: Trener
Relacje rodzinne: Alder (dziadek)

Benga po raz pierwszy pojawił się w rozdziale 541. To student pierwszego roku Szkoły Trenerskiej miasta Aspertia. Został jednak zawieszony w prawach ucznia, przez wszczęcie bójki podczas rozpoczęcia roku.

Po skończeniu kary, chłopak postanowił wrócić do szkoły. Nikogo jednak nie zastał, ponieważ wszyscy wyruszyli na konkurs chórów, do miasta Castelia.

Chłopak udał się do tego miasta w towarzystwie Marlona. Miasto było już zamrożone. Jego klasa zaś leżała nieprzytomna w porcie. Chłopak i jego towarzysze postanowił zabrać wszystkich w bezpieczne miejsce, by mogli się ogrzać. Gdy Cheren i reszta się obudzili, Benga i Marlon przyznali, że zbierają trenerów do walki przeciwko organizacji Plasma.

Okazało się, że Benga, wraz z Alderem, Iris, Gormem i N’em trenowali wspólnie w Białym Drzewie.

Gdy wszyscy doszli do wyjścia przed miastem Undella, spotkali się na zmarzlinę, blokującą przejście. Za pomocą ataku „deklaracji” wspólnie udało się pokonać przeszkodę.

W rozdziale 548 Benga dotarł pod zamek Zespołu Plasma. Tam spotkał pozostałych bohaterów, w tym Hugha. Chwilę potem White, Black, Blake/Lack, Whitley/Whi-two, Hugh, Cheren, Bianca, Benga i Cedric Juniper połączyli siły przy pomocy „deklaracji ataku” ich pokemonów i wspólnie ugasili pożar wywołany zderzeniem fregaty z zamkiem.

W epilogu pojawiła się na zakończeniu roku w szkole trenerów z miasta Aspertia.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Gabite
Typ: Smoczy/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Jako Gible został wystawiony do walki na rozpoczęciu roku. Stworzyło się wielkie zamieszanie, dlatego Benga został zawieszony w prawach ucznia. Gabite chciał pomóc w rozpaleniu ogniska, by ogrzać swoich zmarzniętych znajomych ze szkoły (został powstrzymany, ponieważ Benga chciał to zrobić w tunelu).


Imię:
Gatunek: Volcarona
Typ: Owadzi/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Jako Larvesta został wystawiony do walki na rozpoczęciu roku. Stworzyło się wielkie zamieszanie, dlatego Benga został zawieszony w prawach ucznia. Później Volcarona chciał pomóc w rozpaleniu ogniska, by ogrzać swoich zmarzniętych znajomych ze szkoły (został powstrzymany, ponieważ Benga chciał to zrobić w tunelu).


Imię:
Gatunek: Pignite
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pignite został po raz pierwszy pokazany w rozdziale 547. Benga użył go do zniszczenia zamarzniętej bryły lodu blokującej wejście z miasta Undella do podwodnego przejścia za pomocą ataku „deklaracji ognia”.

W rozdziale 548 wspólnie z innymi starterami zaatakował “deklaracją ataku”, by powstrzymać ogień w zamku Zespołu Plasma, który został wzniecony poprzez uderzenie latającego statku.

Share

Translate »